Antwort Jak ošetřit prasklý strom? Weitere Antworten – Jak osetrit praskly strom

Jak ošetřit prasklý strom?
Dojděte si pro pilku a poškozenou větev odřízněte v místě větevního kroužku (kde se napojuje na další větev nebo na kmen), případně ji zkraťte na vodicí větev. Zkrátka tak, aby nezůstal pahýl, neřku-li roztřepené konce. Řez veďte kolmo a hladce, pak bude poškození co nejmenší.Během zimy se často objevují na kůře mnoha stromů praskliny, často velmi hluboké otevřené rány. Děje se tak vlivem velkého teplotního rozdílu mezi dnem a nocí. Kůra popraská a vznikají tak otevřené rány. Na praskání borky trpí méně odolné ovocné stromy, jako meruňky, višně, třešně, broskvoně, mandloně a jiné.Přes den slunce nahřeje povrch kmenu, probudí mízu. Ta však za chladné noci opět zmrzne a ledové krystaly poškodí buňky pletiv. Svrchní borka i spodní kůra popraská, objeví se svislé trhliny. A nejen mezi dnem a nocí vznikají velké rozdíly.

Kdy natřít kmen stromů vápnem : V období října až prosince (do prvních mrazů) poskytněte službu stromkům vy, aby měly v příští sezóně dost kondice na bohatou a zdravou úrodu. Proč se právě tradičně nazývané hašené vápno považuje za nejlepší přirozenou ochranu před mrazy a dalšími nástrahami

Čím ošetřit řezy na stromech

Cílem správného řezu dřevin je dosáhnout hladkého řezu a neublížit dřevině. Na ošetření stromu po řezu aplikujte stromový balzám, který chrání čerstvý řez před infekcí a dřevokaznou houbou, což by mohlo mít nepříznivý vliv na hojení rány stromu. Každou řeznou ránu můžete preventivně natřít stromovým balzámem.

Jak namíchat vápno na stromy : Čím stromy natírat

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.

Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Co léčí švestky

Jsou podpůrným lékem při dně, revmatismu, ledvinových a jaterních kamenech, neboť zvyšují vylučování vody, močoviny a močové kyseliny. Starý a osvědčený recept při zácpě. Večer zalijte pět sušených švestek vlažnou vodou. Ráno na lačný žaludek vypijte šťávu a švestky snězte.Čím stromy natírat

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.Kmeny můžete například obalit jutovou tkaninou, speciální papírovou páskou, rákosovými či bambusovými rohožemi, případně i chvojím. Musíte však počítat s tím, že jakýkoli obal stromu udržuje u kůry vysokou vlhkost a vytváří tím příznivé podmínky pro rozvoj hub, plísní a některých druhů podkorního hmyzu.

Velmi husté keře a stromy můžeme omladit i razantněji. Odstraníme staré větve, část zbylých větví zkrátíme o polovinu. Větve seřízneme až k zemi a ponecháme stejný počet výhonků. Radikální zmlazování je také vhodné rozdělit na dva až tři po sobě jdoucí roky.

Kdy prořezávat slivoně : Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.

Čím natřít rez na stromě : Řezy ošetřujte, protože rány větší než tři centimetry jsou ideální vstupní branou pro stromové choroby. K ošetření použijte štěpařský vosk, speciální hojivý balzám, nebo alespoň k ochraně latexový nátěr. Dbejte na to, aby nástroje byly patřičně ostré, protože tak minimalizujete poškození v místě řezu.

Jakou barvu na stromy

Bílá barva odráží sluneční paprsky a chrání před výkyvy teplot. Snižuje riziko napadení dřevin houbovými chorobami a před výskytem hmyzích škůdců a také mechů a lišejníků. Bílý nátěr na kmeny je ochrana stromů před mrazem, před vznikem mrazových trhlin.

Mulčování stromů

Ideální varianta mulče je vrstva 20–30 cm hnoje/kompostu, kterou přikryjete 5–10 cm dřevní štěpky (z listnatých dřevin) nebo slámou. Štěpka či sláma má především tu funkci, že hnůj nevysychá, a samozřejmě obsahuje i dost uhlíku, takže se hnůj lépe vstřebává.Alternativou je přírodní insekticid NeemAzal TS. Aktivní látkou je azadirachtin ze semen tropické rostliny Azadirachta indická (Azadirachta indica). Přípravek má nulovou ochrannou lhůtu. Proti pilatce švestkové funguje jako požerový insekticid, likviduje tedy pouze housenky.

Kdy postřik proti Pilatce : Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).