Antwort Jak odstranit slupky z pistácií? Weitere Antworten – Jak odstranit slupky z pistácií

Jak odstranit slupky z pistácií?
Mandle zalijte vroucí vodou

Mandle vsypte do žáruvzdorné misky nebo rendlíku, zalijte vroucí vodou tak, aby byly ponořené a nechte 5 minut odmočit. Mandle snadno ze slupky vyloupnete.Jak odstranit slupku

Zkuste ořechy nasypat na plech a vložit do vyhřáté trouby na 200 °C. Nechte je tam 15 minut. Kluzká slupka se zbaví přebytečné vody a po vychladnutí ji snadno oddělíte.Pistácie jsou skvělým zdrojem energie, mají nízký glykemický index a dodávají našemu tělu energii postupně na rozdíl od cukru, který působí nárazově a krátkodobě. Navíc pistácie obsahují hořčík, který skýtá nespočet zdravotních benefitů – například snižuje míru únavy.

Na jakém stromě rostou pistácie : Rostou na stromě v trsech a z jednoho stromu pistácie sklidí pěstitelé až 20 kilogramů pistácií. Pistácie jsou vlastně semena stromu řečík pistáciový.

Co ze slupek od pistácií

Pistáciové skořápky jsou tvrdší než jiné slupky, ale stále jsou rostlinného původu. Proto šup s nimi na kompost. V celku se budou rozkládat déle. Jejich rychlejší biodegradaci pomůžete roztlučením nebo rozemletím.

Co se skořápkami od pistácií : Pistáciové skořápky obsahují vápník a další minerály, které jsou pro rostliny prospěšné. Rozdrcené skořápky lze použít k obohacení půdy ve vaší zahradě. Stačí je rovnoměrně rozptýlit na zem a nechat je postupně rozkládat, přispívajíc tak k lepší struktuře půdy.

Jak sušit vyloupaná jádra

Ořechy můžete také vyloupat a sušit už rovnou jádra. K sušení použijte troubu nebo sušičku na ovoce, teplota by měla být opět maximálně 25 °C. Zde je ale celý proces rychlejší, trvá zhruba 5–6 hodin, a při skladování ve vzduchotěsné sklenici a lednici vám taková jádra vydrží klidně i dva roky.

Až budete louskat ořechy na vánoční cukroví, nevyhazujte skořápky, využijete je v domácnosti. Vyléčí kašel, posílí zuby, přírodně obarví vlasy, ozdobí domov a dokonce z nich lze vytvořit i výborný likér nebo víno.

Jak casto jíst pistácie

Doporučená denní dávka pistácií je přibližně 30 gramů, což je asi jedna hrst. Toto množství poskytuje dostatečný přísun nutričních látek, vlákniny i proteinů, které podporují vaše celkové zdraví, bez přidání příliš mnoha nežádoucích kalorií.Pro zdraví jsou však nejlepší ty obyčejné, mandle natural. Ze všech druhů ořechů právě mandle obsahují nejvíce vlákniny, a jsou tak skvělým pomocníkem pro podporu funkce střev. Mimo to však obsahují také pořádnou porci vitamínů, minerálů, stopových prvků a kvalitních bílkovin.Pistácie neboli řečíky jsou křehké, až 9 metrů vysoké stromy se šedou kůrou. Z nenápadných květů se vyvíjí množství drobných zašpičatělých plodů červené barvy. Tenké zelené oplodí skrývá pistáciový oříšek – pecku s tenkou a hladkou dvoudílnou skořápkou. Domovem pistácií je Střední Východ a střední Asie.

Pistácie kvetou pravidelně v dubnu a květnu, ovšem sklízejí se pouze jednou za dva roky, a to v září. Pěstitelé tak nechávají stromy odpočinout a zesílit, ale zároveň je chrání před napadením hmyzem.

Co vyrobit ze slupek z Pistacii : Malé lekníny a rostliny. Perfektně vypadají slupky přetřené zelenou barvou. Vytvořte z nich malé rozkvetlé květy, které se hodí všude, kam si jen vzpomenete. Můžete je umístit na poličku, přilepit na obraz nebo věnec.

Co dělat se skořápkami : Vaječné skořápky můžeme přidat do kompostu, drůbeži do krmiva, můžeme do nich však také dát trochu substrátu a vysadit semínko, dokonce jimi můžeme hnojit i některé pokojové či zahradní rostliny.

Jak uskladnit vyloupané ořechy

Nádobu s vyloupanými ořechy můžete skladovat na temném místě a v chladu (lednice) až 6 měsíců. Případně můžete vyloupaná jádra ořechů dlouhodobě uskladnit v mrazničce, a to až jeden rok. Řádně vysušené ořechy v neporušené skořápce můžete pak skladovat 2 – 3 roky na suchém a vzdušném místě.

Vyloupané ořechy nandáme do čistých a suchých sklenic, dáme do mikrovnky a nastavíme na plný výkon 1,5 minuty. Pak sklenice vyndáme, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru tak na 5 minut a pak uložíme do spíže. Nelekejte se, že se po zavíčkování sklenice orosí, pára se znovu vstřebá. Takto zavařené vydrží několik let.Lískové ořechy obsahují omega 3 a 9 mastné kyseliny, což jsou zdraví prospěšné tuky, které ocení především náš kardiovaskulární systém. Kromě omega 3 a 9 mastných kyselin obsahují vitamíny skupiny B a to zejména B1 (thiamin) a B6 (pyridoxin). Vitamin B1 je pro tělo důležitý, protože podporuje činnost některých enzymů.

Jak udělat lodičky z ořechů : Rozpulte vlašský ořech. Odstraňte jádro. Připravte si svíčku cca 3,5 cm dlouhou (ne delší, jinak se skořápka převáží), přistřihněte knot a do prázdné půlky skořápky nakapejte vosk ze svíčky a svíčku do něj připevněte. V okamžiku, kdy svíčku v lodičce zapálíte, spusťte ji na vodu do připravené mísy.