Antwort Jak odmastit povrch? Weitere Antworten – Jak nejlépe odmastit povrch

Jak odmastit povrch?
Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.Zbytky rzi vždy důkladně odstraníme (ručně nebo chemicky – odstraňovačem nátěrů). Povrch poté očistíme horkou vodou se saponátem a otřeme dosucha. Po vyschnutí odmastíme vhodným odmašťovačem (líh, benzínový čistič, lakýrnický odmašťovač). Barvu na očištěný kov aplikujte co nejdříve, aby nezačal znovu korodovat.V závislosti na intenzitě zamaštění povrchu a s ohledem na odolnost lepeného materiálu se k odmašťování povrchů hodí ketonová rozpouštědla jako metyletylketon či aceton, nejčastěji ale stačí použití isopropylalkoholu, který se ředí v poměru cca 80/20 s destilovanou vodou.

Jak nejlépe odmastit : Odmaštění je nejvhodnější provádět pomocí mikroutěrky, která je napuštěná vodou s trochou přípravku na nádobí. Tím narušíte a strhnete z okna mastný film, který se do interiéru vozu dostává skrz ventilaci. V případě, kdy se v autě kouří, je také samozřejmě problémem nikotin.

Čím odmastit plast před lepením

Plasty je třeba před lepením zdrsnit smirkovým papírem – doporučujeme zrnitost smirkového plátna 180 – 220 a odmastit lihem, isopropanolem či speciálními odmašťovači.

Čím odmastit plnič : Čištění a odmaštění

Ideální je na to určený speciální odmašťovač. My doporučujeme produkt DYNACOAT Uni Degreaser. Často doporučovaný benzínový čistič je nouzové řešení, kterému se raději vyhněte. Pro čištění použijte utěrku, která nepouští chlupy a barvu.

Odmaštění stěny před malováním

Pokud je stěna zaprášená, je třeba ji očistit důkladně smetákem, příp. vysát vysavačem. Pokud je stěna zamaštěná (například v okolí sporáku), je třeba ji omýt houbičkou namočenou ve vodě s pracím mýdlem, a to třeba i několikrát po sobě, dokud nebude stěna naprosto čistá.

Ředidlo Aceton 5 l

Používá se k odmašťování a čištění kovových výrobků před jejich natíráním, k čištění pracovních pomůcek a zařízení a jako speciální rozpouštědlo.

Co rozpouští lepidlo

Každé lepidlo je možné odstranit jiným způsobem. Klasické bílé školní lepidlo rozpustíte ve vodě, na epoxidové lepidlo funguje alkohol a sekundové lepidlo můžete odstranit pomocí acetonu.Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit. Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet.Udělejte si z čištění pleti rituál každý večer, v nejlepším případě i ráno. Večer ji zbavíte nečistot, ráno jí ulevíte od mazu a odumřelých buněk. Při čištění postupujte velmi jemně a pleť zbytečně nedrhněte. Pleť po čištění osvěžte a zklidněte tonikem na pleť nebo pleťovou vodou.

Tvrdé plasty:

Na tyto materiály používáme speciální lepidlo na tvrdé plasty. Pevnějšího spoje při lepení dosáhneme pomocí dvousložkových epoxidových lepidel, kdy se lepidlo aktivuje až po smíchání obou složek.

Čím leštit plasty : Plasty průhledné i barevné se dají leštit TEMPO pastou, popřípadě finiš zubní pasta.

Jak dlouho schne plnič : Pracovní postup:

Použití: ideální základ pod autolak, při malých opavách na autě
Odvětrání mezi vrstvami: 10 minut
Schnutí: brousit a přelakovat můžete po 2 hodinách
Vzhled: šedý
Doporučujeme: protřepat alespoň 2 minuty

Čím se ředí plnič

Plnič natužte v poměru 5:1 s tužidlem, které je už v balení. Přidejte podle potřeby 0-20% ředidla. Plochu důkladně odmastěte a otřete antistatickou utěrkou pro ideální povrch bez prachu.

Stačí nám k tomu jednoduchý trik. Váleček namočíme do teplé vody, přiložíme jej na stěnu a několikrát jím přejedeme po zdi, kterou chceme malovat. Jestliže se začne předchozí nátěr lepit na váleček, škrábání se nevyhneme. Nátěr musíme odstranit.Připravte zdi na výmalbu: škrábání, broušení a penetrace. Před samotným malováním zkontrolujte stav zdí. Základní „malířské pravidlo“ totiž zní: Podklad musí být pevný, suchý, odmaštěný, čistý, bez prachu a nesoudržných vrstev. Ze všeho nejdřív proto namočte váleček do vody a několikrát s ním přijeďte po zdi.

Jaký je rozdíl mezi acetonem a ředidlem : Odpověď: Aceton je je chemická organická sloučenina, jedinec, nitrocelulozová ředidla jsou směsí několika různých rozpouštědel. podrobnější infromace jsou v bezpečnostních listech na www.bal.cz.