Antwort Jak nastavit zádový systém? Weitere Antworten – Jak nastavit zádový systém batohu

Jak nastavit zádový systém?
Jak nastavit batoh

U batohu, který má nastavitelná záda, nastavte jej do správné pozice. Batoh si nasaďte, nastavte bederní popruh na boky a utáhněte. Seřiďte ramenní popruhy tak, aby Vám batoh pohodlně seděl. Hmotnost batohu se rozloží mezi ramenní popruhy a bederní popruh dotažením nebo povolením ramenních popruhů.Jak nastavit batoh

  1. Batoh nasaďte na záda, nastavte bederní pás na boky a dotáhněte. Nyní byste měli mít celou váhu na bocích a zbytek batohu by měl "plandat".
  2. Přitáhněte ramenní popruhy tak, aby batoh pohodlně seděl.
  3. Nastavte balanční popruhy.
  4. Na závěr zapněte hrudní popruh.

Batoh si nasaďte na záda, nastavte si bederní popruh na boky a dotáhněte. Utáhněte ramenní popruhy tak, aby pohodlně seděly. Váha batohu se rozkládá mezi ramenní popruhy a bederní popruh právě dotažením nebo povolením ramenních popruhů. Ramenní popruhy příliš nedotahujte, většinu váhy by měl nést bederní popruh.

Jak si spravne nasadit batoh : JAK SPRÁVNĚ NASADIT A NASTAVIT BATOH

  1. Na batohu povolte ramenní, bederní a hrudní popruhy.
  2. Batoh si nasaďte na záda.
  3. Bederní pás si nasaďte kolem kyčelních kostí a pevně ho zatáhněte.
  4. Až v tuto chvíli dotáhněte ramenní popruhy.
  5. Zapněte a zatáhněte hrudní popruh.

Jak připnout spacák k batohu

Typickým příkladem je spacák. Abyste ušetřili co nejvíc místa, zabalte ho do kompresního obalu a ten pořádně stáhněte. Skladnou karimatku schovejte ke spacáku. Pokud je příliš velká a zabírá hodně místa, připněte ji na bok batohu.

Kde má být Bederak : Bederní pás je nejdůležitějším fixačním bodem celého batohu. Celá váha batohu spočívá právě na bedrech, kde je rovnoměrně rozkládána a odlehčuje ramenům i krční páteři. Bederní pás by měl být usazen na vrcholcích pánevní kosti.

Jak správně používat bederní pás

  1. Omotejte si pás kolem spodní části zad a ujistěte se, že pokrývá oblast od spodních žeber až po boky.
  2. Utáhněte opasek tak, aby cítil oporu, ale ne až tak, aby vám to způsobilo bolest nebo zvýšené nepohodlí.


Bederní pás je vhodný na dlouhodobé používání jako efektivní terapie bolesti zad no je možné jej používat i preventivně. Pás používejte během dne. Pro efektivní léčbu doporučujeme i speciální podsedák pro zdravé sezení nebo ortopedický polštář na bolest kyčlí.

Jak si správně sbalit krosnu

Do spodní části krosny dejte věci, které budete potřebovat až za delší dobu. Úplně nahoru uložte věci, které budete potřebovat již během cesty. Těžké věci patří do úrovně horní části vašich zad, a tím i do horní části krosny. Lehké věci uložte do spodní části krosny.JAK SPRÁVNĚ „SEŘÍDIT“ AKTOVKU

  1. Odepněte střední zipovou část směrem dolů.
  2. Odklopte ramenní opěrku se suchým zipem směrem nahoru.
  3. Základní nastavení – velikost S.
  4. Požadovanou velikost získáte prostrčením zavírací části suchého zipu (textilní pásek) o příslušný stupeň nahoru.

Spacák rozložte na zemi nebo ho zavěste na ramínko. Většina spacáků má poutka, za která se dá pytel snadno přichytit, takže by to neměl být problém. Takto připravený spacák schovejte na suché místo.

Karimatku je někdy dobré připevnit navrch či naspod ruksaku pomocí speciálních popruhů. Ušetříte tak neuvěřitelně hodně místa na jiné podstatné věci. Nezapomínejte utáhnout všechny kompresní popruhy na batohu. Obsah pak necestuje na vašich zádech a lépe se Vám pohybuje v terénu.

Jak poznat že je nosítko malé : Plně postačující u chodících dětí je, pokud látka končí cca 2 cm od kolenní jamky. Pokud začne být látka od kolínka cca 3 cm od kolínka, je nosítko malé a je třeba ho vyměnit za větší. Pokud látka mezi kolínky zasahuje výrazně za kolenní kloub, je nosítko naopak velké.

Jak správně nastavit nosítko : Dítě by mělo být usazeno do nosítka lehce přes hranu bederního pásu, zadečkem miminka kolmo k břichu nositele. Tím se dosáhne správného podsazení miminka. Můžete poznat, že je dítě správně podsazené, když jeho nožičky volně visí dolů, a ne za tělo miminka.

Jak dlouho se nosí bederní pás

Většina bederních pásů je přizpůsobená tak, že je můžete nosit po celý den. Lze je používat při aktivitách vsedě, leže, vestoje i pohybu a mnohé jsou natolik pohodlné, že vám nebudou vadit ani v noci.

Bederní pásy pomáhají ulevit od bolestí v bederní oblasti zad, které jsou způsobené svalovou únavou nebo svalovým napětím. Vhodné jsou při léčbě a prevenci akutních a chronických lumbalgií nebo lumboischialgií. Oblast beder také pomáhají udržovat v teple, jejich nošení je pohodlné a neomezuje běžný pohyb.Měli byste se také vyvarovat zvedání a nošení těžkých břemen, pokud je to nezbytně nutné, je vhodné používat batoh nebo si např. nákup rozložit rovnoměrně do dvou tašek, nošení kabelky a tašky přes jedno rameno je nevhodné. S tím souvisí i doporučení k snížení hmotnosti u lidí s nadváhou.

Co si vzít na přechod hor : Víkendový přechod hor – velikost batohu 35-55 l

  1. Ručník.
  2. Kartáček na zuby.
  3. Zubní pasta.
  4. Hřeben.
  5. Balzám na rty.
  6. Toaletní papír.
  7. Univerzální prostředek na mytí těla, vlasů i nádobí
  8. Repelent – vybírejte z náramků, gelů nebo sprejů