Antwort Jak nastavit teplotu ve vířivce? Weitere Antworten – Jak nastavit teplotu na vířivce

Jak nastavit teplotu ve vířivce?
Začněte s nižší teplotou a poté postupně zvyšujte

Nastavte ovládací prvky vířivky na 36° nebo 37° a při koupání postupně zvyšujte teplotu, dokud si nebudete moci užít osvěžující koupel s masáží bez pocitu přehřátí.Optimální teplota vody ve vířivce se pohybuje kolem 37 °C a správně by neměla být vyšší než je teplota lidského těla. V zimních měsících (a zvláště chcete-li se prohřát například po celodenním lyžování na sjezdovce) lze teplotu vody zvýšit i nad 38 °C, ale neměli byste přesáhnout 40 °C.Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje zhruba o 1-1,5ºC za hodinu. Při prvním napuštění vodou, může ohřátí trvat až 20 hodin. Doba ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách. Pokud se vám i po několika hodinách zdá, že se teplota vody nezvyšuje, nemusí to nutně znamenat poruchu ohřevu.

Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce : Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Proč se kazí voda ve vířivce

Údržba vody ve vířivce je důležitá. Někdy až nazelenalá barva vody je způsobena výskytem suspendovaných částic ve vodě, které jí dodávají zakalený vzhled. Jedná se o částice, které jsou příliš malé na dotek a na to, aby se zachytily ve filtru. Prochází tedy filtrem a zůstanou ve vodě.

Kdy nechodit do vířivky : Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.

Co říkají na výměnu vody ve vířivce obecná doporučení Podle doporučení byste vodu ve vaší soukromé vířivce měli měnit přibližně jednou za 3 až 6 měsíců.

Přípravky na bázi chloru jsou relativně levné a účinné. Při jejich využití ve vířivkách (při vyšších teplotách než 32 °C) je nutné udržovat vyšší koncentraci chloru – ve veřejných bazénech dle vyhlášky 0,7 – 1,0 mg/l.

Jak často menit vodu ve vířivce

Co říkají na výměnu vody ve vířivce obecná doporučení Podle doporučení byste vodu ve vaší soukromé vířivce měli měnit přibližně jednou za 3 až 6 měsíců.Filtr by měl být nasazen co nejvíce, aby vodu ve vířivém bazénu co nejlépe pročistil. Vyjímejte jej pouze pokud jsou v bazénu děti nebo více jak dvě osoby, aby se filtr nepoškodil. Kartušový filtr by měl být vyměněn alespoň jednou za měsíc (závisí na používání), minimálně každých 72 – 120 hod provozu vířivky.Snížení nebo zvýšení pH vířivky

Základem kvalitní vody ve vířivce je správé pH. V této kategorii si můžete vybrat z chemie pro vířivky, která zajišťuje zvýšení nebo naopak snížení pH vody. Na výběr je chemie do vířivky jak tekutá, tak tabletová. Kategorie je poté doplněna o stabilizátory pH.

„I když se vám po napuštění vířivky zdá voda čistá jako křišťál, vodní kámen v ní stále je. “ Je proto nesmírně důležité zejména první 2 týdny po napuštění vířivky filtry pořádně proplachovat, a to alespoň co 2-3 dny.

Proč nesmí těhotné do vířivky : Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.

Jak dlouho může být ve vířivce : 20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.

Jak často se dává sůl do vířivky

Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru. Koncentraci soli je rovněž možné měřit za pomocí testerů. Je těžké přesně říct, jak často je třeba změnit vodu. Je nutné měnit vodu ve vířivce podle znečištění, minimálně jeden krát za čtvrt roku.

Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí.Pokud vás trápí zakalená voda, doporučujeme vypustit a znovu naplnit vířivku. Ujistěte se, že je chemické složení vody na správné úrovni. Použijte bezchlórovou bazénovou chemii a vyčistěte filtry.

Kolik má být pH ve vířivce : Hodnota pH by se měla pohybovat mezi 7,2–7,8.

Vyšší hodnoty zase způsobují usazování vodního kamene, snižují účinnost chlorové dezinfekce a poškozují filtry. Alkalita by se měla pohybovat v rozmezí 80–120 ppm a doporučená tvrdost vody ve vířivce je 100–300 ppm.