Antwort Jak napsat úvod k závěrečné práci? Weitere Antworten – Jak napsat úvod závěrečné práce

Jak napsat úvod k závěrečné práci?
Jak správně napsat úvod práce:

  1. Popište, co vás motivovalo k výběru konkrétního tématu, proč je pro vás tato tématika zajímavá a proč by mohlo být toto téma zajímavé i pro vaše čtenáře,
  2. uveďte cíl své práce, co má práce jako taková přinést a popište, zda je za vás cíl reálně uchopitelný a dosažitelný,

Úvod většinou stanovuje cíle a předpoklady bakalářské/diplomové práce a do závěru se promítají výsledky Vašeho výzkumu, rešerše, analýzy apod. Ne však konkrétně. Konkrétní hodnoty, postupy, čísla, ale i grafy, tabulky a obrázky mají své místo v praktické části práce.Závěr práce by měl hodnotit celou seminární práci a také zvolené téma práce. Mělo by v něm být uvedeno, čím jsme se v jednotlivých kapitolách zabývali, k jakému jsme došli zjištění a také zda jsme naplnili cíl stanovený v úvodu práce.

Co se píše do závěru práce : Závěr je nutné koncipovat tak, aby odpovídal úvodu. Jinými slovy v úvodu jste představili cíl práce a v závěru ho musíme uvést opětovně, ovšem se zjištěným výsledkem společně s komentářem, jak jste cílem dosáhli, jaké metody jsme použili, apod.

Jak dlouhý má být úvod

Závěrem tohoto článku je dobré si říci, jak dlouhý by měl úvod bakalářské práce být. V tomto ohledu je dobré se řídit selským rozumem, a napsat úvod v rozmezí jedné až dvou stran o 1800 znacích. Vynechte sáhodlouhé úvahy na dané téma, a uvádějte pouze relevantní informace.

Jak napsat závěr ročníkové práce : Závěr seminární práce by znovu měl zmínit cíl, který byl stanoven již v úvodu. Popíšeme, zda se nám ho podařilo naplnit a jaké prostředky jsme na to využili. Musí obsahovat nějakou autorova vizi do budoucna rozebírání problematiky. Autor by měl v závěru rovněž uvézt i přínos této práce.

V úvodu se přesně vymezí problém, kterým se práce zabývá, vysvětlí se, k čemu má práce sloužit, proč je napsána, kdo už v této oblasti pracuje a pracoval. Do úvodu patří i přehled doposud zkoumané problematiky, tzn. souhrn toho, co již bylo na tomto poli zjištěno (spolu s uvedením literatury).

Závěr by měl především korespondovat s úvodem. Je vhodné znovu zopakovat, co bylo cílem práce a uvést, jakým způsobem byl tento cíl naplněn (k jakým výsledkům autor došel, jak postupoval) – pokud nebylo možné splnit všechny dílčí cíle, pak by nemělo chybět zdůvodnění.

Co má být v úvodu ročníkové práce

V úvodu se přesně vymezí problém, kterým se práce zabývá, vysvětlí se, k čemu má práce sloužit, proč je napsána, kdo už v této oblasti pracuje a pracoval. Do úvodu patří i přehled doposud zkoumané problematiky, tzn. souhrn toho, co již bylo na tomto poli zjištěno (spolu s uvedením literatury). Další částí je metodika.Rozsah závěru by měl být podobný jako v případě úvodu – u bakalářské práce stačí 1 až 2 normostrany. Závěr by měl být formátován stejně jako kapitoly první úrovně, nicméně podobně jako úvod či seznam zdrojůpatří ke kapitolám, které se nečíslují.Seznam použité literatury by měl být abecedně seřazený a musí obsahovat všechny použité zdroje v závěrečné práci. Počet zdrojů při bakalářské práci by měl být alespoň 15 – 20 knižních titulů samozřejmě co nejnovějšího data, 5 – 10 internetových zdrojů, sborníky, časopisy.

Text závěrečné práce se doporučuje psát v trpném rodě (např. bylo provedeno), případně v první osobě množného čísla (tzv. autorský plurál), v minulém nebo přítomném čase.

Jak prezentovat závěrečnou práci : Představte výsledky Vašeho výzkumu. Můžete pro lepší prezentaci použít grafy, obrázky, tabulky případně také videa. Uveďte vše, co pomůže dokreslit celý výzkum a ukažte komisi, že jste si s výzkumem opravdu dali spoustu práce.

Co by mělo být v úvodu bakalářské práce : V úvodu by nemělo chybět základní uvedení do problematiky a důvod, proč si autor zvolil právě toto téma. Může následovat krátké seznámení s jednotlivými kapitolami. Následně by neměla chybět zmínka o praktické části, avšak konkrétní metody analytické části by měly být zmíněny až v ní.

Jak napsat závěr vzor

Závěr seminární práce by znovu měl zmínit cíl, který byl stanoven již v úvodu. Popíšeme, zda se nám ho podařilo naplnit a jaké prostředky jsme na to využili. Musí obsahovat nějakou autorova vizi do budoucna rozebírání problematiky. Autor by měl v závěru rovněž uvézt i přínos této práce.

Ročníková práce má mít tyto náležitosti: ▪ obal a titulní list obsahující název práce, jméno autora, ročník a obor studia, název a adresu školy, místo zpracování, jméno konzultanta, ▪ vlastní písemné zpracování práce včetně seznamu literatury a případných příloh. Práce se předkládá ve dvou vyhotoveních v českém jazyce.Bakalářská práce má předepsaný rozsah od 10 tisíc do 15 tisíc slov. Do tohoto rozsahu se nepočítají poznámky pod čarou, obsah, přílohy (vč.

Kolik zdroju má mít bakalářská práce : 1 normostrana = 1800 znaků včetně mezer. (Počet znaků najdete ve wordu pod záložkou „Revize“ – vyberte „Počet slov“ a v tabulce zatrhněte políčko „včetně textových polí, poznámek pod čarou a vysvětlivek“. Pro zjištění počtu normostran vydělte uvedený počet znaků včetně mezer číslem 1800.)