Antwort Jak napojit napínací drát? Weitere Antworten – Jak napnout Lesnicke pletivo

Jak napojit napínací drát?
Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.

Kolik Napinaku na plot : U nízkých plotových pletiv, kde doporučujeme instalovat pouze horní a spodní napínací drát, počítejte na jeden plotový úsek 2 kusy napínáků a pro vyšší pletiva, kde je zapotřebí ještě drát střední, 3 kusy plotových napínáků.

Jak spojit pletivo

Při spojování pletiva je postup opačný. Nejdříve musíte získat drát, kterým budete dvě role pletiva splétat. Šroubovitým pohybem tedy vypleťte z jedné role krajní drát. Krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček tento drát provlékněte a šroubujte v místě, kde chcete dvě role nebo dva kusy drátěné sítě spojit.

Jak napnout Kralici pletivo : Doporučujeme použít příchytky na ND. Na horní napínací drát je potřeba použít příchytku vždy! Středový a spodní napínací drát můžeme místo příchytky zafixovat pomocí kusu napínacího drátu. Ten obtočíme kolem napnutého napínacího drátu, poté kolem sloupku a následně znovu okolo napnutého ND.

Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Čím natřít pletivo

Pro natření drátěného plotu je nejvhodnější použít váleček. Je to nejrychlejší způsob, který oproti stříkání zároveň šetří barvu i okolní prostředí. S malým štětcem pak jen projděte plot a natřete místa, kam se barva nedostala. Celkem aplikujte dvě až tři vrstvy v rozmezí 4–6 hodin.Maximální vertikální rozestup mezi nosníky se doporučuje 780 mm, přičemž pro plotovky dlouhé maximálně 1200 mm lze použít pouze dva nosníky. Pro vyšší plotovky jsou zapotřebí již 3 nosníky.Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.

Sloupky by měly být zapuštěny do hloubky alespoň 60 cm pod zemský povrch, ideálně však 80 cm. Pokud tedy požadujete oplocení 200 cm vysoké, správná volba sloupku bude na délce 280 cm. Vzpěry jsou používány k zajištění svislé polohy plotových sloupků poté, co je na sloupky instalováno a napnuto pletivo.

Jak rozplést pletivo : Rozpletení pletiva

Na horním a dolním okraji pletiva odehněte háčky a rozpleťte spojení dvou sousedních drátů. Krouživým pohybem vypleťte jednu plochou spirálu drátu – uvolněnou spirálu otáčejte proti směru hodinových ručiček, dokud nedojde k rozpojení pletiva na dvě části.

Jak zakrýt pletivo : Nejlevnějším způsobem zastínění plotu a pletiva je vysadit u plotu popínavé rostliny, které se časem rozrostou a vytvoří živý plot. Zajistí vám to nejen ochranu před zraky sousedů a kolemjdoucích, ale také estetický vzhled vašeho pozemku, a to zevnitř a zvenku.

Jak daleko od sebe dát sloupky na plot

Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.

Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.Důležité je však použít kvalitní přírodní olej. Tou nejlepší volbou je tungový olej, který najdete ve vodou ředitelných lazurách PLUS W-olej a BBB V-olej. Vybrat si můžete z více než 30 barevných odstínů a obě značky jsou zároveň silně vodoodpudivé a matné.

Co vysadit kolem plotu : Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).