Antwort Jak naložit kulaté feferonky? Weitere Antworten – Jak nalozit feferonky

Jak naložit kulaté feferonky?
Omyté feferonky vložte do hrnce s osolenou vodou a na mírném plameni zlehka povařte asi 5 minut. Na nálev svařte litr čisté vody s cukrem, solí a kořením, jen aby se krystalky soli a cukru rozpustily a koření uvolnilo svou chuť a vůni – trvá to asi pět minut. Po provaření přilijte ocet a zamíchejte. Nechte zchladnout.Postup přípravy

Sklenice naplníme feferonkami, zalijeme zchladlým lákem, přidáme lžičku oleje a zavíčkujeme. Sterilujeme při 80 °C po dobu 20-25 minut.Zcela nejjednodušší způsob uchování chilli papriček po kratší dobu je jejich uskladnění v lednici. Ideální uložit papričky do šuplíku určeného pro skladování zeleniny. Běžně se uvádí, že papričky v lednici vydrží v dobré kondici zhruba týden, ale vlastní zkušenost říká, že vydrží mnohem déle.

Jak uchovat feferonky : Papričky můžete buď semlít na koření a uskladnit v malých ampulích, anebo uchovat celé sušené lusky ve skleněných tmavých sklenicích, které seženete v lékárně či laboratorních potřebách. Koření uskladněné v suchu a temnu si pak dlouho udrží své jedinečné vlastnosti.

Jak sterilizovat bez hrnce

Pokud nemáte velký hrnec nebo nechcete investovat do hrnce zavařovacího, lze sklenice sterilovat i v troubě. Ať už se jedná o elektrickou, plynovou nebo horkovzdušnou troubu, měla by být vždy předehřátá na 200 až 220° Celsia.

Jak nechat dozrát feferonky : Stačí jim na to teplo. Urychlit dozrávání utržených plodů se dá tím, že k nim přidáš jablka, nebo banány. Jablka a banány uvolňují samovolně ethylen (ethen), který dozrávání urychluje.

Je to asi nejjednodušší recept co jsem zkusil. Připravíte si koření co Vám chutná, olivový olej, hrnec s vodou, pokličku, skleničky, chilli papričky vlastní volby a klidně i česnek. Smícháte suroviny a vložíte do hrnce s vodou, zahřejete tak aby voda chvilku zabublala to značí 100°C a zavřete skleničky.

Zavařování v troubě

To ovšem může být složitější, pokud nemáte teploměr do trouby. Doba sterilování je stejná jako u klasického zavařování, tedy 5 až 13 minut podle velikosti sklenic.

Jak sterilizovat bez Zavařovacího hrnce

Můžete je vysterilovat v troubě a to tak, že omyté sklenice dáte na plech a ten vložíte do trouby na 10 minut při 160°C. Ideální jsou sklenice se šroubovacími víčky. Jak postupovat Naplněné sklenice (plníme asi 1,5 cm pod okraj) naskládejte na hlubší plech.Papričky můžete buď semlít na koření a uskladnit v malých ampulích, anebo uchovat celé sušené lusky ve skleněných tmavých sklenicích, které seženete v lékárně či laboratorních potřebách. Koření uskladněné v suchu a temnu si pak dlouho udrží své jedinečné vlastnosti.Na plech nalijte vodu přibližně do výšky 2 cm, a v průběhu zavařování ji můžete doplňovat. Teplota v troubě by měla být udržována na 200 až 220 °C. To ovšem může být složitější, pokud nemáte teploměr do trouby. Doba sterilování je stejná jako u klasického zavařování, tedy 5 až 13 minut podle velikosti sklenic.

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Jak nahradit zavařovací hrnec : Ideálně použijte sklenice na závit. V myčce zavařujte sklenice o stejném objemu. Velké sklenice 0,7l dávejte jen do spodního koše, menší přesnídávkové můžete i do horního koše. Sklenice by měly při zavařování stát rovně a mezi sklenicemi by měl být rozestup cca 3-5cm.

Jak zamrazit feferonky : Zmrazte je. Ještě jednodušší než sušení chilli papriček je jejich zmražení. Omyté a osušené papričky lze zmrazit i celé, lepší je ale rozkrojit je na půlky a zbavit stopek a semínek, případně nakrájet ještě na menší kousky. Vložte je do vhodných uzavíratelných sáčků nebo malých nádob a dejte do mrazáku.

Čím sterilizovat

Je možné sterilizovat roušky UV zářením. Ideální jsou na to UV lampy, případně tzv. horská sluníčka nebo domácí solária s UV zářením. Mělo by stačit osvítit roušku případně respirátor po dobu 3 minut z každé strany.

Nejdříve je potřeba, aby se sklenice zahřály, to je cca 15 minut, a pak dalších 20 – 25 minut na sterilizaci.S víčky souvisí i otáčení sklenic po zavařování dnem vzhůru, aby se v nádobách vytvořil správný podtlak a byly tak skutečně dobře utěsněny. U marmelád a povidel je vhodné sklenice otáčet dnem vzhůru hned po zavaření. Například u okurek se však tento postup doporučuje až po jejich vychladnutí.

Jak zavařovat bez Zavařovacího hrnce : Stačí mít větší hrnec, na dno položit hadr nebo složenou utěrku (aby sklenice v hrnci neposkakovaly a nezvyšovalo se riziko prasknutí), vyskládat vedle sebe naplněné a pevně uzavřené sklenice s dobrotami a zalít vodou cca do poloviny výšky sklenic. Obvyklá teplota pro zavařování je 85 °C, což už prstem neotestujete.