Antwort Jak naložit králíka na svíčkovou? Weitere Antworten – Jak naložit králíka přes noc

Jak naložit králíka na svíčkovou?
Králíka den před pečením napícháme injekční stříkačkou v masitých místech česnekovým výluhem (nastrouhaný česnek se solí a vodou a scezený). Prošpikujeme slaninou na masitých místech a uložíme cca na 24 hod. do chladna. Zbylou drť a česnekovou vodu užijeme na podlití.Maso omyjeme, osušíme, vložíme do pekáče, osolíme, opepříme a obložíme ho plátky slaniny. Přidáme nakrájenou zeleninu a cibuli, koření, ocet a cukr. Maso necháme odležet. Druhý den přidáme sádlo a za neustálého podlévání maso pečeme, až změkne.Přiklopte a pečte v předehřáté troubě při 180 °C asi 1,5 hodiny. Průběžně kontrolujte, dolijte vývarem nebo vodou podle toho, kolik chcete finální omáčky. Jakmile je maso měkké, dejte si ho stranou.

Jaké koření se hodí na králíka : Králík. Složení: česnek, sůl (15%), paprika, cibule, nové koření, pepř, rozmarýn, jalovec, karotka, zázvor, tymián, bazalka. Směs koření připravená na králíka, zajíce, nebo zvěřinu. Směs je výborná i na bažanta nebo kuře na divoko.

Jak dlouho nalozit králíka

Poté do pekáče vložíme připravené porce králíka (maso musí být zcela ponořené) a necháme v chladu tři dny marinovat. Takto připravené maso pak pečeme přikryté v troubě rozehřáté na 180 stupňů asi hodinu, pak dalších 30 minut odkryté. Občas maso obrátíme, případně podlijeme trochou vlažné vody.

Jak dlouho nechat odležet králíka : Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.

Kořenovou zeleninu, tedy celer, mrkev a petržel oloupeme a nakrájíme. Králíka osolíme, mírně podlijeme a pečeme na 180 stupňů asi hodinu a půl, anebo dokud maso není měkké.

Králík má výborné, dietní a lehce stravitelné maso. Chuť je podtržena uzenou slaninou a čerstvými bylinkami. Kysané zelí zachytí veškerou vypečenou šťávu z masa.

Jak správně naložit maso na svíčkovou

Do uzavíratelného sítka (vajíčko na čaj) dáme několik kuliček pepře a nového koření, přidáme rozlámaný bobkový list a špetku tymiánu. Zalijeme teplou převařenou vodou a promícháme. Vložíme maso, přikryjeme a uložíme do chladu. Je dobré během naložení dvakrát promíchat.Nádobu přikryjte a naložené maso dejte nejméně na 1 den do chladu, může být až na 3 dny. Během této doby ho občas obraťte, aby se svrchní část dostala dolů.Králík výborně chutná s kmínem, cibulí a česnekem, "sluší" mu slanina nebo jalovec a bobkový list. Určitě nic nepokazíte, když ke králičímu masu přidáte rozmarýn.

Bylinky můžete králíkům podávat jak čerstvé, tak i sušené.

  • Vhodné bylinky: anýz, bazalka, borůvkové listí, jitrocel, krkavec, máta, meduňka, měsíček, oregano, ostružinové listí, třezalka, heřmánek.
  • Vhodné bylinky v menším množství: pampeliška, vojtěška, sedmikráska, rozmarýna, šrucha zelná, kopr, brutnák lékařský

Jak se nakládá králík : Omytého králíka naporcujeme, každý kousek potřeme z obou stran hořčicí, narovnáme do pekáčku či remosky, posypeme kořením, mletým kmínem a osolíme. Nakrájíme cibuli a slaninu na drobné kostičky, smícháme a posypeme na králíka. Rozpustíme máslo a zalijeme králíka. Pekáček uzavčeme a dáme přes noc do chladu uležet.

Jak dlouho vydrží králík v lednici : Doma pak králíka můžete zamrazit, tak vám vydrží i rok, případně jej uložte do lednice, kde však maso skladujte maximálně tři dny.

Jak dlouho nechat králíka ve vodě

Lze namočit do obyčejné vody. Korpus zalijeme studenou vodou a necháme 2-3 hodiny uležet. Poté můžete vyměnit vodu a nechat ji odstát po stejnou dobu. Do vody můžete přidat trochu octa, maso pak změkne.

Nechceme-li mít pečené maso suché, přidáme k němu péct kousek tučnějšího vepřového. Asi nejčastěji se používá vepřový bůček. Dalším způsobem, jak zjemnit toto suché maso, je špikování. Špikujeme klínky špeku nebo slaniny vyšší vrstvu masa – hlavně maso králičích zadních nohou (kýt) a maso okolo páteře.Králíka rozporcujeme, osolíme, prošpikujeme a dáme do pekáče. Přidáme nakrájenou cibuli,česnek a pokmínujeme. Můžeme přidat trochu másla a podlijeme. Pečeme při 200 C° / 2 hodiny /zakryté 90 min, 30 min dopékáme odkryté, aby se nám vytvořila kůrčička.

Jakou zeleninu nesmí králík : Některé druhy zeleniny mohou způsobit kvašení v žaludku a ve střevech, a proto mohou králíčky s citlivějším zažíváním nadýmat. Tyto druhy navíc obsahují kyselinu šťavelovou (více viz pod tabulkou zeleniny). Jsou to všechny druhy zelí, brokolice, kedluben (i jeho listy), kapusta a špenát.