Antwort Jak naložit chilli papričky do oleje? Weitere Antworten – Jak naložit chilli papričky

Jak naložit chilli papričky do oleje?
V hrnci svařte vodu s octem, cukrem krupicí, solí, černým pepřem, novým kořením, hřebíčky a bobkovými listy. Množství láku by mělo vystačit na uvedené množství papriček, ale předpokládá to jejich důkladné upěchování ve sklenicích.Nejlepší chili olej je nádherně voňavý, tmavě červený. Tradičně lidé v Sečuánu červené chilli papričky nejprve opečou a poté je ručně rozbijí pomocí kamenného mlýnku. Lze však přímo koupit chilli vločky a domácí čínský chilli olej může být hotový během 10 minut.Stačí je namočit na deset minut do horké vody a poté používat celé, případně je nadrtit či rozmačkat. Nenechte se ovšem při dávkování zmást jejich velikostí a začněte raději s menším množstvím. Méně zkušené chilli kuchaře mohou svou vyšší pálivostí překvapit.

Jak sušit chilli papričky na niti : K sušení na provázku se nejlépe hodí tenkostěnné chilli papričky. Hrubou jehlou se silnou nití nebo provázkem propíchněte do chilli dírku a natáhněte chilli na nit. Zavěste je na suché místo s dostatkem cirkulace vzduchu. Chilli papričky se silnou stěnou lze snadno usušit, když je nakrájíte na menší kousky.

Jak konzervovat chilli papričky

Zcela nejjednodušší způsob uchování chilli papriček po kratší dobu je jejich uskladnění v lednici. Ideální uložit papričky do šuplíku určeného pro skladování zeleniny. Běžně se uvádí, že papričky v lednici vydrží v dobré kondici zhruba týden, ale vlastní zkušenost říká, že vydrží mnohem déle.

Kdy vysazovat chilli papričky : Většina rostlin chilli potřebuje od semínka k dozrání plodů 7 až 9 měsíců. Dobře poté také zvažte své rozhodnutí, kdy již předpěstovanou papriku umístit ven, případně do skleníku tak, aby vše stihlo dozrát ještě před prvními podzimními mrazíky. Ideální je dávat semínka chilli papriček klíčit na přelomu února a března.

Co nakládat do oleje

Bylinky jako oregano, rozmarýn, tymián, dále sušená rajčata, pečené papriky, houby, česnek, citróny, pesta, brokolice, blanšírovanou červenou řepu, cibuli, blanšírované zelené fazolky, pečené cukety či srdíčka artyčoku.

Ideálním způsobem, jak zpracovat vypěstované chilli papričky na zimu, je podle zkušeností Petera Gajdoština naložení do kvalitního oleje. Ať už naložíte celé plody, pokrájené, nebo namleté. Z těch tak připravíte široce využitelnou chilli pastu.

Jak se suší chilli papričky

Přímo na sluníčku chilli papričky sušit nenechávejte, naskáčou jim puchýře. Pokud sušíte chilli doma, třeba na kuchyňské lince, na parapetu okna, tak pod plody vždycky dejte papírový ubrousek, nebo nějakou vzduch propouštějící misku (proutěnou, slámovou). Nikdy nesušte ve skleněné, nebo plastové nádobě.Troubu předehřejte na 80 °C, případně 40 °C u horkovzdušné trouby, a papričky rozložte řeznou stranou dolů na plech vyložený pečícím papírem. Sušíme šest až osm hodin, v průběhu můžete papričky jednou nebo dvakrát obrátit.Ty umístíme do sušičky na ovoce a pozvolna sušíme při teplotě 35°C, dbáme na to, aby se spodní plata průběžně, po několika hodinách měnila za ty vrchní. Je to z toho důvodu, že dole je teplota vzduchu nejteplejší a slupky zde schnou daleko rychleji. Průměrná doba sušení jsou dva dny.

Přímo na sluníčku chilli papričky sušit nenechávejte, naskáčou jim puchýře. Pokud sušíte chilli doma, třeba na kuchyňské lince, na parapetu okna, tak pod plody vždycky dejte papírový ubrousek, nebo nějakou vzduch propouštějící misku (proutěnou, slámovou). Nikdy nesušte ve skleněné, nebo plastové nádobě.

Co s úrodou chilli papriček : Chilli papričky můžete nakládat samostatně nebo i s další zeleninou, třeba s okurkou nebo houbami. Pokud chilli papriček máte opravdu dostatek, nebojte se je použít i na výrobu chilli oleje. Ten bude nepostradatelným dochucovadlem do polévek, omáček a k masům.

Jak daleko od sebe sázet chilli papričky : Sázet lze jak ven na zahradu, tak do fóliovníků (sází se do sponu, při vzdálenosti 40-50 cm mezi jednotlivými rostlinami), ale spousta pěstitelů sází chilli papriky do květináčů.

Jak casto zalévat chilli papričky

V počátečních fázích pěstování, kdy papričky nejsou ještě tak odolné, je vhodné je zalévat každé 2 až 3 dny, nebo kdykoliv je půda napohled suchá. Jakmile teploty narůstají v průběhu léta a půda se začíná vysušovat rychleji, můžete papričky zalévat klidně každý den.

Olej je základem naprosté většiny marinád. Je nositelem a podporovatelem jakékoli chuti a navíc napomáhá tomu, aby se maso nepřipálilo. K nakládání se nejvíce používá olej olivový, jako alternativu můžete klidně použít i slunečnicový nebo řepkový. Sůl, koření a bylinky.Omyté a osušené lístky bazalky natrhejte nebo nasekejte a mírně upěchujte do čisté sklenice společně s oloupanými a plochou stranou nože rozmáčklými stroužky česneku. Zalijte olejem a citronovou šťávou, aby byly všechny listy ponořené a olej sahal aspoň centimetr nad ně.

Proč chilli papričky pálí : Pálivost se dostavuje při styku capsaicinu se sliznicemi. Capsaicin stimuluje nervová zakončení v ústech, nose a žaludku a tím způsobuje pocit pálení až bolesti, je to stejné, jako když se spálíte o nějaký horký předmět, nebo opaříte pusu horkým čajem.