Antwort Jak Nakrajet maso na jerky? Weitere Antworten – Jak naložit maso na jerky

Jak Nakrajet maso na jerky?
Postup ochucení a marinování

Ošetřené proužky položte na sebe do nádoby, která se dá vzduchotěsně uzavřít. Při marinování nalijte na maso marinovací roztok, uložte do vhodné nádoby a na 6 – 12 hodin (nejlépe přes noc) dejte do ledničky. Maso několikrát obraťte.Vložte do chladničky a nechte marinovat po dobu nejméně 2 hodin. Doporučujeme ale vyčkat a nechat maso v lednici aspoň 12 hodin.Je potřeba vybírat libové kusy bez tuku a zbavit maso všech šlach, protože právě tyto části postupem času rády žluknou. Z hovězího volte kýtu, nízký roštěnec, vrchní šál nebo zadní obecně. Celý kus vložte na několik hodin do mrazáku a během toho nabruste tu nejlepší kudlu, kterou doma máte.

Kolik soli na jerky : Kolik čeho

  1. 800 g libového masa.
  2. cca 12 g soli (cca 1,5 čajové lžičky)
  3. 1 g pepře (1/2 čajové lžičky)

Jak naložit maso na sucho

SUCHÉ NAKLÁDÁNÍ MASA

Rozumíme tím obalení masa v soli na sucho. Maso obalíme v kuchyňské soli a necháme ho alespoň týden zrát ve vakuu. Jedná se o modernější a snadnější přístup k přípravě masa na uzení.

Jak naložit maso aby vydrželo : Trvanlivost masa prodloužíte nasolením a zalitím do oleje, do kterého lze přidat bylinky a česnek. Takto naložené maso vydrží až 5 dní. Pozor, maso však musí být zcela ponořené v oleji. Pokud jste koupili maso vakuově balené, jeho skladování je snadné, stačí ho nerozdělané nechat v lednici.

Vepřové a hovězí maso má delší trvanlivost, čerstvé vydrží až 5 dnů, namarinované v lednici klidně i týden. Čerstvé kuřecí maso je třeba spotřebovat do 2 dní, namarinované kousky nám vydrží v lednici maximálně do 5 dní.

Maso se marinuje hlavně ze dvou důvodů. První je jasný, marinováním dodáme masu chuť, která grilováním ještě zesílí. Druhý důvod, který je neméně důležitý, je zkřehnutí masa. Správně marinované maso je pak křehčí a chutnější.

Jak naložit maso aby bylo křehké

Správné nakládání masa

Ideální je maso naložit 24 hodin předem, minimálně však tři hodiny před samotným grilováním. Maso je potom šťavnatější a křehčí," radí David. Důležité je také marinádu z masa před opékáním lehce setřít, aby olej nekapal do grilu a nezačal hořet, čímž vznikají rakovinotvorné látky.U nás málo používaný způsob je pomalé pečení. Podstatou je, jak z názvu vyplývá, pomalé, několikahodinové pečení při nízké teplotě, asi 90°C. Tím se rozpustí kolagen, obsažený v hovězím mase a výsledek je křehoučké a šťavnaté hovězí maso s nepřekonatelnou chutí. To je jeden způsob.Kuřecí nebo kachní prsa stačí naložit na 2–5 dní. Uzení vepřového masa probíhá zpravidla po uplynutí 3–6 týdnů po naložení (s výjimkou menších a libových částí, jako třeba panenka, které stačí i jen pár dní. Tato doba jde zkrátit při použití rychlosoli, kdy stačí k naložení i 2 týdny.

Množství soli volíme kolem 2 – 2,5 % (dle chuti), tzn. na 1 kg masa použijeme 20 – 25 g soli nebo rychlosoli. Nasolené maso uložíme do čisté nádoby tak, aby k masu neměl přístup vzduch. K tomu dobře poslouží také potravinová fólie.

Jak naložit maso na uzení bez Rychlosoli : Další možností, jak naložit maso na uzení, je použít tzv. lák na uzení. Jednoduše řečeno se jedná o roztok soli ve vodě. Základní recept na lák na uzené maso počítá s 6-8% roztokem, který vznikne rozpuštěním 600-800 g soli v 10 l vody.

Jak správně naložit maso : Připravíme si dostatečné množství marinády dle chuti. Můžeme například použít olivový olej, mletý černý pepř, mletou papriku, rozmarýn a buď prolisovaný česnek nebo třeba lžičku ostré hořčice. Maso důkladně marinádou potřeme, zalijeme a vložíme například do plastové misky s uzávěrem.

Jak dlouho můžu mít naložené maso

Ačkoli je kuřecí maso po naložení odolnější před zkažením, než je tomu v čerstvém stavu, i tak jej doporučujeme nechat ležet v marinádě maximálně 5 až 7 dní. Naložené maso dokáže již za pouhých 12 hodin perfektně nasát aroma a chuť z marinády. Proto s jeho tepelnou úpravou nemusíte příliš dlouho otálet.

Jsou obecně měkčí a šťavnaté, proto k výbornému zážitku stačí opravdu jen sůl, pepř a trocha oleje. Marinování naopak nejlépe uplatníte na vepřovou krkovici, hovězí pupek, žebra, roštěnou nebo na kuřecí, které má všeobecně méně výraznou chuť. Ne vždy je použití marinády nutné a na některá masa dokonce nemyslitelné.Na marinování masa se hodí plastová nádoba nebo uzavíratelný sáček, ve kterém se aroma a všechny chutě pěkně spojí s masem. Dejte si však pozor na množství marinády. Maso by v ní rozhodně nemělo plavat, stačí, když bude důkladně obalené. Ideální je proto marinádu do masa pečlivě vmasírovat.

Jak dlouho lze marinovat maso : Ačkoli je kuřecí maso po naložení odolnější před zkažením, než je tomu v čerstvém stavu, i tak jej doporučujeme nechat ležet v marinádě maximálně 5 až 7 dní. Naložené maso dokáže již za pouhých 12 hodin perfektně nasát aroma a chuť z marinády. Proto s jeho tepelnou úpravou nemusíte příliš dlouho otálet.