Antwort Jak nahlásit změnu na VZP? Weitere Antworten – Jak nahlasit zmenu prijmeni VZP

Jak nahlásit změnu na VZP?
Oznámení změn je možno učinit písemně nebo osobně na kterémkoli pracovišti VZP ČR. Pro oznámení některých změn můžete využít on-line formuláře (oznámení o zahájení/ukončení samostatné výdělečné činnosti, přihlášení mezi pojištěnce, za které platí pojistné stát, oznámení o zařazení mezi osoby bez zdanitelných příjmů).O změně pojišťovny je potřeba informovat všechny vaše lékaře. Stačí po telefonu nebo při nejbližší návštěvě. Pokud jste zaměstnanec, dejte změnu vědět svému zaměstnavateli. Udělejte to co nejdříve, nejpozději 8 dnů poté, co se stanete klientem nové pojišťovny.Změnit zdravotní pojišťovnu můžete jednou za 12 měsíců, a to k 1. dni kalendářního pololetí. Musíte pak vrátit původní zdravotní pojišťovně průkaz pojištěnce, a to do osmi dnů po datu změny. Průkaz VZP vám bude včas doručen na adresu, kterou uvedete v přihlášce, a jím se budete prokazovat od data změny, tj.

Jak postupovat při změně zdravotní pojišťovny : Obraťte se písemně nebo osobně na příslušné pracoviště nově zvolené zdravotní pojišťovny (můžete využít i elektronickou podatelnu, pokud je na internetových stránkách příslušné zdravotní pojišťovny zřízena).

Jak nahlasit zmenu příjmení

Změnu jména nebo příjmení musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra. K nahlášení této změny musíte doložit: dosavadní průkaz o povolení k pobytu, pobytovou kartu rodinného příslušníka občana EU nebo potvrzení o přechodném pobytu.

Co je potreba na zmenu příjmení : K písemné žádosti je třeba doložit: rodný list, popř. oddací list žadatele nebo rodný list nezletilého dítěte. jde-li o osobu rozvedenou, doklad o rozvodu manželství, jde-li o osobu ovdovělou, úmrtní list.

Kde nahlásit změnu trvalého bydliště: Seznam pro život

  • Občanský průkaz.
  • Odbor dopravy.
  • Banky.
  • Pojišťovny.
  • SVJ či družstvo.
  • Dodavatelé energií
  • Telefon, internet, TV.
  • SIPO.


Kde všude nahlásit změnu příjmení po svatbě

  1. Občanský průkaz.
  2. Řidičský průkaz.
  3. Pas.
  4. Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP)
  5. Správy sociálního zabezpečení
  6. Finanční úřad.
  7. Živnostenský úřad.
  8. Katastr nemovitostí

Jak změnit pojišťovnu VZP

Pro vyjádření svého zájmu změnit pojišťovnu však můžete využít webový formulář a my na vaši adresu včas zašleme k podpisu již vyplněnou přihlášku. Tu pak podepíšete a v termínu podáte na kterékoli pobočce VZP.Pokud se rozhodnete pro změnu pojišťovny, musíte stávající smlouvu písemně vypovědět a předat na přepážce patřičné pojišťovny nebo poslat doporučeně poštou. Výpověď musíte vždy vlastnoručně podepsat. Pro vytvoření výpovědi použijte náš formulář výpovědí, který Vám značně usnadní práci.Změnu je třeba oznámit do osmi dnů ode dne, kdy tato změna začne platit. Pokud se tedy stane klientem jiné zdravotní pojišťovny od ledna 2024, musí to svému zaměstnavateli a ošetřujícímu praktickému lékaři nahlásit do 8. ledna 2024.

Registrujícího praktického lékaře můžete změnit po třech měsících od předchozí registrace. Pojištěnec má obecně (bez časové limitace) právo na výběr poskytovatele zdravotních služeb na území České republiky, který je ve smluvním vztahu k jeho zdravotní pojišťovně, a na výběr zdravotnického zařízení.

Kdy si můžu zmenit příjmení : změna příjmení se povolí tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod, změna příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého dítěte.

Kolik stojí zmena příjmení 2024 : 200,- Kč povolení změny příjmení cizojazyčného nebo na dřívější příjmení ….. 300,- Kč povolení změny jména nebo příjmení v ostatních případech ….. 3.000,- Kč

Kde všude musím nahlásit změnu příjmení

Změnu co nejdříve nahlaste:

  1. zaměstnavateli,
  2. bankám,
  3. zdravotní pojišťovně,
  4. telefonnímu operátorovi,
  5. dodavatelům plynu, elektřiny,
  6. poště,
  7. lékařům,
  8. na svozu odpadů,


Pokud změníte adresu svého bydliště na území, musíte tuto změnu ohlásit Ministerstvu vnitra. TÝKÁ SE VÁS TO POKUD vám bylo vydání potvrzení o přechodném pobytu nebo povolení k přechodnému či trvalému pobytu a změníte adresu svého pobytu na území ČR.Kde všude změnu příjmení nahlásit

  1. zaměstnavateli,
  2. bankám,
  3. zdravotní pojišťovně,
  4. telefonnímu operátorovi,
  5. dodavatelům plynu, elektřiny,
  6. poště,
  7. lékařům,
  8. na svozu odpadů,

Co delat po zmene jména : Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).