Antwort Jak nabrat energii v těhotenství? Weitere Antworten – Co delat s unavou v těhotenství

Jak nabrat energii v těhotenství?
Těhotenství je pro ženské tělo velmi náročné, takže pokud pociťujete únavu, odpočívejte. Více hodin spánku určitě pomůže. Choďte spát dříve, nebo pokud máte možnost, spěte chvíli během dne. Pokud jste doma se starším dítětem, klidně si s ním jděte lehnout v době oběda.Vhodnými aerobními sporty pro těhotné jsou aerobik, plavání, cvičení ve vodě, jízda na rotopedu a chůze na běžeckém páse. Snažte se cvičit třikrát až čtyřikrát týdně po dobu 30-40 minut. Začínejte pomalu a s nižší intenzitou.noční hlad je v průběhu těhotenství naprosto normální. Klidně zařaďte do jídelníčku další večeři, ideálně s obsahem bílkovin (jogurt, kefír, sýr, šunka) doplněné například o kousek zeleniny. Rovněž doporučuji mít vždy na nočním stolku nějakou malou svačinku po probuzení abyste předcházeli ranním nevolnostem.

Jak získat bílkoviny v těhotenství : Přestože tělo potřebuje během těhotenství víc bílkovin, není nutné drasticky zvyšovat jejich příjem. Důležité je spíše zvolit kvalitní zdroje bílkovin, jako jsou chudé maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, luštěniny, ořechy a semena.

Kdy přichází únava v těhotenství

Únava: Zvýšená únava je běžným příznakem těhotenství, který se obvykle objevuje v prvním trimestru. Toto období může být pro tělo náročné, neboť se adaptuje na hormonální změny a začíná budovat placentu, což je zdroj živin pro rostoucí embryo.

Kdy říct okolí o těhotenství : V tomto případě platí pravidlo, že čím dříve zaměstnavateli o svém těhotenství řeknete, tím lépe pro vás i miminko. Ideálně bezprostředně po třetím lunárním měsíci.

Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.

Tělo tak jen zbytečně zatížíte. Kupovat byste měla jen doplňky stravy speciálně určené pro nastávající maminky. Nejdůležitější je v těhotenství dostatek kyseliny listové, železa, hořčíku, jódu, vápníku, vitamínů B, C a D a mastných kyselin.

Co je dobré pít v těhotenství

Dostatečný příjem tekutin je důležitý, protože v těhotenství Vaše tělo vyžaduje vodu nejenom jako transportní prostředek, ale také kvůli tvorbě další krve a amniotické tekutiny pro zásobení nenarozeného dítěte. Pijte nápoje jako jsou minerální vody, naředěné ovocné šťávy, zeleninové šťávy, ovocné a bylinkové čaje.Z ovoce se zaměřte nejlépe na lokální potraviny jako jablka a také na ovoce, které je zrovna v sezóně. Zařaďte do jídelníčku bobulovité ovoce, které má největší podíl antioxidantů. Můžete si dopomoct i Acai (viz. výše).Řecký jogurt obsahuje více bílkovin než běžný jogurt, proto je pro těhotné obzvláště vhodný. Ale jakýkoliv jogurt je kvalitním zdrojem vápníku, který je ve výživě těhotných také naprosto nepostradatelný.

Většina testů na vzorek z moči slibuje, že dokáže spolehlivě určit těhotenství již první den očekávané menstruace. U někoho se však hladina hormonu hCG zvedá pomaleji a tak doporučujeme s testem počkat 2-3 dny po vynechaných měsíčkách, kdy už by hladina hCG měla být dostatečně vysoká.

Jak poznám že je něco špatně v těhotenství : Zvracení a nevolnosti jsou největším strašákem každé těhotné ženy a v mnoha případech také jasným příznakem těhotenství, pokud se vyloučí střevní potíže. Nejčastěji se projevují ráno a někdy se k nim přidávají i závratě a motání hlavy. Nadměrné či dlouhotrvající nevolnosti je pak nezbytné řešit se svým gynekologem.

Který týden těhotenství je nejrizikovější : Nejrizikovější období z celkového množství spontánních potratů je v prvním trimestru. Jakmile těhotenství dosáhne 12. týdne, riziko potratu se snižuje na pouhá dvě procenta.

Proč se v těhotenství nesmí zvedat ruce

Zvedání a nošení těžkých břemen je rizikové během těhotenství zejména kvůli tlaku, který vzniká ve středu těla. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů (pochopitelně i svalů na končetinách) a na dutinu břišní se vyvíjí tlak.

Co nejíst v těhotenství

  • Výrobky z nepasterizovaného mléka – měkké sýry a další potraviny z nepasterizovaného mléka mohou být kontaminovány bakterií listerií, která může vyvolat otravu jídlem.
  • Syrové maso – vepřové, hovězí nebo jehněčí maso může být napadeno Toxoplasmou.
  • Ryby – v rybách je nebezpečná zejména rtuť.

Aby jste si zajistili dostatek kyseliny listové před otěhotněním i během něj, užívejte vitamíny před otěhotněním alespoň tři měsíce a pak po celou dobu těhotenství. Chybu neuděláte ani v případě, když si pořídíte multivitaminy také v období po porodu. Různé přípravky obsahují rozdíle množství kyseliny listové.

Na co si dát pozor v těhotenství : Alkohol si škrtněte z jídelníčku, zanechte kouření. Vyřaďte rizikové potraviny jako jsou plísňové sýry, tatarák a další tepelně neostřená masa nebo živočišné výrobky. Slabší kávu si dopřát můžete, pokud máte chuť, ale pozor na bylinky. Některé by napáchat více škody než užitku.