Antwort Jak nabíjet mobilní telefony? Weitere Antworten – Jak se má správně nabíjet telefon

Jak nabíjet mobilní telefony?
Základní pravidla nabíjení:

Nedoporučuje se zbytečně nechávat mobil na nabíječce, i když už je dobitý. Pokud přístroj delší dobu nepoužíváte, nabijte baterku asi na 50 % a dobíjejte ji průběžně. Nenabíjejte mobil při extrémně vysokých nebo nízkých teplotách, doporučovaná teplota vhodná pro nabíjení je 20-25 °C.Ideální hranicí, na níž by se kapacita baterie měla držet, je mezi 30 a 80 procenty nabití.Při prvním použití je ale vhodné baterii zcela nabít, následně odpojit od nabíječky, nechat asi hodinu odpočinout a pak znovu na chvíli připojit k nabíječce. Tím se dosáhne maximálního nabití baterie. Poté ale už není nutné baterii nabít vždy do 100 %.

Čím nabíjet : Používejte originální nabíječku

Při nabíjení vždy používejte originální příslušenství – kabel i adaptér. Nabíječku samozřejmě můžete pořídit za velmi nízkou cenu. Ušetříte však jen zdánlivě. Používání neoriginálních nabíječek bez platného CE však může způsobit problémy s telefonem a baterií a může být nebezpečné.

Kdy je nejlepší nabíjet mobil

Nenechávejte však baterii kompletně vybít, to trpí nejvíce. Ideální je spustit nabíjení, když má baterie zbývající kapacitu mezi 20 a 80 procenty.

Jak správně nabít baterii : K dobíjení zařízení využívejte vždy doporučený maximální nabíjecí proud (je uváděný v A). Nenechávejte zařízení v nabíječce zbytečně dlouho po dobití, např. při oblíbeném nabíjení mobilu přes noc. Plánujete-li zařízení delší dobu nevyužívat, baterii nabijte v průměru na 50 % a průběžně ji dobíjejte.

Fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. V praxi to znamená, že abyste váš mobilní telefon nabili, nemusíte telefon připojovat na žádný konektor. Stačí telefon položit na "kouzelnou" podložku, kde se sám a automaticky začne nabíjet. Tuto bezdrátovou nabíječku můžete mít v síti zapojenou stále.

Tipy pro výběr nabíječky na mobil

  1. Vždy vybírejte nabíječku, která je kompatibilní s vaším telefonem.
  2. Zjistěte si, který standard rychlonabíjení váš telefon podporuje.
  3. Na druhou stranu rychlonabíjení je funkce, která má v praxi opravdu význam.
  4. Levné nabíječky, kterým často schází certifikace, jsou pro telefon rizikem.

Jakou nabíječku k telefonu

Pokud hledáte nabíječku, jednoznačně doporučujeme koupit rychlonabíječku. Pokud ji neocení váš současný starší mobil, rozhodně ji ocení ten nový, podporující nějakou formu rychlonabíjení. Rychlonabíjení nijak nepoškozuje ani baterii ani telefon. Pouze nám pomocí variabilního napětí a proudu rychleji dobije mobil.S voltmetrem zjistíme jeho hodnotu a podle té vyhodnotíme stav autobaterie. Pokud má napětí více než 12,6 V, pak je úplně v pořádku. Při hodnotách 12,4 – 12,6 V není baterie nabitá do plné kapacity, ale pořád je to dostatečné. Pokud nám voltmetr ukáže hodnotu pod 12,4 V, je nutné ji neprodleně dobít.Nabíječka, kterou necháváte neustále zapojenou do zásuvky, spotřebovává neustále energii. Nejen, že vás to stojí peníze, ale navíc se zahřívá a snadno tak může dojít ke zkratu a způsobit nemalé škody. Co se počítače týče, není dobré jej nechávat pořád zapnutý.

Vypněte zapalování a odpojte všechny spotřebiče. Připojte nabíječku k autobaterii. Nejprve zapojte kladnou svorku na kladný pól (červená), pak zápornou svorku na záporný pól (černá). Zapojte nabíječku do sítě a zvolte vhodný program (většinou normal).

Jaké jsou druhy nabíječek : Typ nabíječky (USB, bezdrátové, rychlonabíječky)

Existuje několik typů nabíječek, včetně nabíječek USB, bezdrátových nabíječek a rychlonabíječek. Nabíječky USB jsou nejběžnější a kompatibilní s většinou mobilních telefonů.

Jak nabít mobilní telefon : K dobíjení zařízení využívejte vždy doporučený maximální nabíjecí proud (je uváděný v A). Nenechávejte zařízení v nabíječce zbytečně dlouho po dobití, např. při oblíbeném nabíjení mobilu přes noc. Plánujete-li zařízení delší dobu nevyužívat, baterii nabijte v průměru na 50 % a průběžně ji dobíjejte.

Jak dobíjet baterii

Nabíjení Autobaterii můžeme dobíjet buď pomocí klasické nebo automatické nabíječky. U klasických nabíječek je doporučený nabíjecí proud roven maximálně jedné desetině její kapacity. Nabíjet se tedy bude deset hodin v případě úplného vybití, po kterých je nutné ji odpojit, aby nedošlo k přebití.

Životnost baterie se uvádí v počtu nabíjecích cyklů, které je baterie schopna absolvovat, než začne být pokles kapacity citelný. Odhadovaná průměrná životnost moderních Li-Ion nebo Li-Pol baterií je 600 až 1000 plných nabíjecích cyklů.Nejčastěji za to mohou kabely, nabíječky nebo nabíjecí adaptéry, které jsou poškozené nebo které nejsou kompatibilní se zařízením. Řádnému nabíjení mohou bránit také prach a nečistoty nahromaděné v nabíjecím konektoru zařízení, kabelu, adaptéru nebo PC.

Proč se nabíječka zahřívá : Příčina: Když nabíječka funguje, dodává telefonu jednosměrné napájení. Během konverze z AC na DC je spotřebovávána energie a je rozptylována ve formě tepla. Proto je normální, že teplota nabíječky stoupá.