Antwort Jak na velké okouny? Weitere Antworten – Jak na velke okouny

Jak na velké okouny?
Na plavanou na okouny, při chytání na živou rybku, volíme tak 0,1 až 0,20 mm pletenou kmenovou šňůru, splávek o nosnosti 5 až 10 g, ocelové lanko o nosnosti kolem 7 kg a jednoháček velikosti tak 1/0, který připneme nebo uvážeme přímo na lanko.Okounům se daří zejména v přehradách s členitými břehy, dobře snáší zatopené lomy, nepříliš bahnité rybníky, lesní a pískovcová jezera. Prosperuje v řekách a potocích, dokáže existovat v mělkých i hlubokých lokalitách. Je to zkrátka „Všudybyl”, což je jeden z hlavních důvodů jeho značné popularity mezi rybáři.Hrouzek i bolen žerou skoro všechno, ale okouni jsou hajzlové vybíraví. Zatím jsem je viděl přijímat jen dafnie (živý i zmražený) a mražený patentky.

Kdy na okouny : Ale které měsíce jsou ty nejlepší pro lov větších exemplářů Prvním velmi dobrým a úspěšným obdobím bývá jaro, přesněji přelom února a března. Je to dáno tím, že teplota vody okouny žene do tření. Při tření okouna potrava moc nezajímá a záběr dostaneme opravdu jen zřídka.

Na co se chytá okoun

Ideální způsob lovu okouna

V tuto chvíli se vyplatí vnadit s hladinovými pukačkami, rotačními třpytkami nebo lehčími návnadami vyrobenými z gumy. V průběhu dne se okouni přesunují z mělčin do hloubek. V tuto chvíli se vyplatí vytasit potápivé woblery a jerky.

Kde hledat okouna : Okouny najdeme často na hranách, kde hloubka přechází v mělčinu. V hloubce odpočívají a do mělčin vyrážejí na lov. Výskyt okouna můžeme očekávat také na hranách skrytých pod vodou, v místech hlubokých výmolů nebo na potopených stromech či pozůstatcích lidských stavení. Dno má okoun rád čisté, s pevným podkladem.

Ideální způsob lovu okouna

K vodě vyrážejte brzy ráno a soustřeďte se na mělčiny a horní části vodního sloupce. V tuto chvíli se vyplatí vnadit s hladinovými pukačkami, rotačními třpytkami nebo lehčími návnadami vyrobenými z gumy. V průběhu dne se okouni přesunují z mělčin do hloubek.

Na přehradách v takových zátokách dost často bývají staré pařezy, kde dravec taktéž může číhat. Štiky se často schovávají kolem mol, loděk, leknínů, rákosí, popadaných větví a stromů, vodních trav, kamenných násypů, kolem podvodních zlomů a prakticky kolem každé překážky, kterou můžeme ve vodě nalézt.

Čím se živí okoun

Potrava. Mladí okouni se živí planktonem, starší požírají larvy vodního hmyzu, korýše (včetně raků) a ryby ve všech vývojových stádiích – od jiker přes plůdek až po dospělé drobné rybky. Běžný je též kanibalismus. V požírání potěru tkví také jeho největší význam – reguluje rybí populace a brání jim v přemnožení.Při čištění okouna je nutné se obrnit trpělivostí, jelikož šupiny velmi dobře drží v kůži (je dobré nejdříve šupiny okouna krátce opatrně polít vřelou vodou), pokud kůži neradi, není nutno okouna oškrabávat, kůži i s šupinami lehce odstraníme po tepelné úpravě.zvýšila míru štiky na 60 cm na všech revírech JčÚS. omezila úlovek okouna na 5 ks denně zavedla míru nástražní rybičky 15 cm na ÚN Hněvkovice a ÚN Kořensko. definovala nově zákaz lovu na srkačku.

Mezi velmi účinné nástrahy na okouny patří obyčejná malá rotační třpytka. Woblery jsou jedny z nejúčinnějších nástrah pro lov okounů. Imitují pohyb ryb a přitahují okouny svým pohybem a barvami. Woblery s plovoucími a potápějícími vlastnostmi jsou obzvláště účinné.

Na co chytat úhoře : Na rousnice, červy a mrtvé rybky

Pokud se vám nechtějí pracně chytat, vsaďte na umělé rousnice, které nejenže vypadají věrohodně, ale mají pro úhoře i lákavé aroma, a navíc skvěle absorbují atraktanty. Malé nástražní rybky (do 10 cm) nachytejte v místě, kam půjdete na úhoře. Budou to druhy, na které jsou zvyklí.

Jakou barvu má okoun : Zbarvení okouna kolísá od nevýrazné šedozelené barvy až po temně zelenou s tím, že od téměř bílého břicha směrem ke hřbetu postupně tmavne a přechází až do černé barvy. Obrys okouního těla narušuje 5 až 10 svislých tmavých pruhů, které zvláště v zarostlých vodách vytvářejí účinnou kamufláž.

Na co berou okouni

Z jara jsem, před změnou v rybářském řádu, chytal okouny rád na hnojáčky, žížaly i červy na menších vodách, v tůních a rybnících. Okouni mají rádi hlubší vodu, tišiny, často jsou v hejnech a když se trefíte do hejna, je o zábavu postaráno.

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.Na velké štiky skvěle fungují měkké plastové nástrahy nejrůznějších tvarů a s různým chodem. Velké gumy, napodobující štiku nebo okouna, jsou perfektní volbou, protože v rybě kromě shánění potravy vzbuzují i rivalitu, která přiměje k záběru někdy i úplně sytou rybu.

Kolik Dorusta okoun : Na bocích jsou výrazné tmavé příčné pruhy. Dorůstá do maximální délky okolo 50 cm (velmi výjimečně může dorůst až přes 60 cm a hmotností okolo 6 kg), tam kde se mu nedaří dobře třít nebo je na něj silný proud nebo velký tlak ostatních dravců a nedostatek přirozených úkrytů, obvykle tvoří zakrslé formy.