Antwort Jak na sanační omítku? Weitere Antworten – Jak funguje sanační omítka

Jak na sanační omítku?
Sanační omítka je speciální druh omítky s nízkou nasákavostí a vysokou paropropustností. Od obyčejné omítky se liší také tím, že je mnohem poréznější. Právě díky vysoké poréznosti odvádí sanační omítka vlhkost z vnitřku zdiva na povrch, kde se může volně odpařovat.Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.Suchá maltová směs SanaBond Štuk je sanační štuk určený pro zhotovení poslední vrstvy sanačního systému vlhkého zdiva. Je vhodný pro vnitřní i vnější omítku. SanaBond Štuk obsahuje křemičitý písek, pojiva a modifikační přísady zajišťující vysokou poréznost.

Kdy pouzit sanační omítku : Kdy použít sanační systém K sanaci objektu je třeba přistoupit ve chvíli, kdy na domě zpozorujete odpadávající omítku. Nejčastější příčinou je kapilární vlhkost, která se do zdí dostává vzlínáním z oblasti základů a v místech, kde je zeď v kontaktu s mokrou zeminou.

Jak nahodit sanační omítku

Jak nahodit sanační omítku

U nahazování sanační omítky vždy začínáme základní vrstvou, nanesením sanačního podhozu (postřiku), ten si lze vytvořit i z AquaSan Porosity®, postup je vždy stejný jako při míchání jádra, pouze přidáme větší podíl vody.

Čím natřít sanační omítku : Na sanační omítku by měl přijít pouze silikátový nátěr, např. Primalex SILIKÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA (FM6), která je vhodná i pro interiér.

Sanační omítka se míchá například elektrickým míchadlem, a to po dobu 15 – 20 minut. Sanační omítku lze míchat i v bubnové míchačce. Při míchání sanační omítky směs nabývá na objemu až o 30 %. Počítejte s tím při dávkování směsi do míchačky.

6 tipů, jak snížit vlhkost v bytě

  1. Pravidelně větrejte.
  2. Ventilátor v koupelně
  3. Nejefektivnější způsob: Pořiďte si odvlhčovač
  4. Vařte s digestoří
  5. Sušte prádlo venku nebo používejte sušičku.
  6. Rostliny, které pohlcují vlhkost.

Jakou penetraci pod sanační omítku

V interiéru použijeme kerasil bez penetrace. Před nanášením musí být sanační omítky vytvrdlé a vyschlé (viz technologie provádění).Životnost sanační omítky může být v měsících ale i rokách v závislosti na stupni zasolení zdiva a procentuální vlhkosti.Používejte propustné nátěrové barvy, skvěle poslouží třeba Primalex Mykostop. Disperzní by znemožnily průchod vlhkosti a po čase byste museli celý proces provést znovu. Pokud jde o místnost, kde není možné pravidelně větrat, naneste termoizolační nátěr přímo na zdivo bez malty.

Na bílé dřevěné palubky je vhodná bílá lazura na palubky. Barvy lze doplnit další péčí a výživou dřeva. K tomu jsou vhodné lazury či voskové oleje. Nátěr je možné ještě ochránit průhledným lakem, vosk nebo impregnace brání odírání a vlhkosti.

Co vytahuje vlhkost : Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Co nejlépe pohlcuje vlhkost : Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.

Jak dlouho po penetraci můžu malovat

Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.

Degradované omítky a narušené povrchové části zdiva je třeba odstranit alespoň 1 metr nad viditelně napadené plochy. Mnohdy to tudíž znamená až ke stropu, pokud sanaci provádíme v interiéru. Ve zdivu poté vyškrábeme spáry do hloubky cca 2 cm. Vypadané kusy zdiva doplníme a vyzdíme zdící maltou.Podklad lze také vyrovnat dozděním na vápenocementovou maltu. Předepsaná vrstva sanačního systému nesmí být nijak omezena. Stopy po vlhkosti se mohou objevit i po silném dešti. Ty ale neznamenají vážnou hrozbu pro fasádu, pokud je již ochráněna vodoodpudivou povrchovou úpravou.

Jaká barva se může použít na sanační omítky : Na sanační omítku by měl přijít pouze silikátový nátěr. Důvodem je princip funkce silikátu. Pojivem silikátové nátěrové hmoty je draselné vodní sklo, které se při zasychání pojí s křemíkem z podkladu, ve Vašem případě se sanační omítkou. Proběhne tak chemická reakce, při které se nátěr stane součástí podkladu.