Antwort Jak na okrasnou zahradu? Weitere Antworten – Co do Okrasne zahrady

Jak na okrasnou zahradu?
Vhodné jsou například tyto rostliny: katalpa (Catalpa), muchovník (Amelanchier), dřišťál (Berberis), levandule (Lavandula), šanta (Nepeta), šalvěj (Salvia), liliochvostec (Eremurus), krásnoočko (Coreopsis), flox (Phlox ), mateřídouška (Thymus), letničky, okrasné jabloně (Malus), bříza (Betula), mochna (Potentilla), …U krátkých a širokých zahrad je dobré zdůraznit delší osu. Zahradě tak dodáte větší hloubku. Dělící prvky v prostoru zahrady, například pergola, dodají zahradě určitou strukturu a opticky malou zahradu zvětší. Využijte stěny domu pro pěstování kordónového ovoce nebo popínavých rostlin, ušetříte tím spoustu místa.Světlé barvy, jako je bílá, světle šedá nebo pastelové tóny, opticky zvětšují prostor. Použitím těchto barev na ploty, terasy a další prvky ve vaší zahradě vytvoříte dojem prostornějšího prostoru. Dalším trikem je použití kontrastních barev.

Jak vytvořit soukromí na zahradě : Mnoho možností ochrany soukromí

Volba různých druhů keřů a nejlépe pak stálezelených, případně ale i trvalek, které budou zvědavcům clonit jen v sezóně, popnutí pergoly liánami, ale i souvislé živé ploty a nebo ploty zděné, případně třeba betonové stavebnice.

Co vysadit kolem plotu

Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).

Co si zasadit na zahradu : Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.

Pocit prázdného prostoru v zahradě pomůže rozbít velký keř nebo dominantní seskupení menších stromků. Ideální jsou jehličnany, které budou dělat parádu i v zimě. Dostatečný stín i estetický zážitek poskytnou velké rododendrony nebo zajímavě zbarvené listnaté stromy (např. kanadský javor).

Pokud mají zahradu, s našimi tipy na dárky pro zahrádkáře máte vyhráno. Obdarujte je například nůžkami na větve, elektrickými nůžkami na živý plot nebo rovnou křovinořezem. Nic nezkazíte ani praktickým zahradním nářadím či vysavačem na listí. Podívejte se, jaké další dárky pro zahrádkáře u nás pořídíte.

Co dát na plot aby nebylo videt

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Rozdělte zahradu do různých zón

Plánujte proto několik oblastí. Snažte se vše uspořádat tak, aby nebyl hned vidět každý kout zahrady. Nejen že tak zahradu opticky zvětšíte, ale zahrádka také bude lákat k objevování. K rozdělení můžete využít různé prvky, jako jsou nízké živé ploty, nízké zídky nebo ovocné stromky.Stavby na zahradě

Na tomto pozemku bez problému postavíte především drobné zahradní stavby jako je například pergola, skleník, bazén, přístřešek na auto nebo stavba zahradního domku. Ne všechny stavby ovšem můžete postavit bez souhlasu stavebního úřadu.

Jak oddělit zahradu od sousedů

  • Orientace domu. Zajistit soukromí na zahradě vám dokáže zejména dobře promyšlená orientace domu.
  • Zahradní plot. Vhodné oplocení pozemku mezi sousedy je bezpochyby základem.
  • Dřevěná zástěna.
  • Stínící tkaniny, rohože, rolety, markýzy a venkovní závěsy.
  • Drobné stavby.
  • Živý plot.

Jak daleko od plotu sázet živý plot : V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.

Co zasadit místo Tůjí : Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku.

Kdy se zacit starat o zahradu

Kdy začít s prací na zahradě Jaro na zahradě obvykle začíná v průběhu března a dubna. Je to vhodné období k vysazování stromů, keřů, sázení některých druhů zeleniny, bylinek i květin. A k tomu samozřejmě patří i další práce, jako je zalévání, hnojení, prořezávání a odstraňování plevele.

Sázejte cibuloviny

Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.7 tipů, jak vylepšit starou zahradu

  1. Odplevelte záhonky. Plevel, ať už je kdekoliv, působí chaotickým a neudržovaným dojmem.
  2. Vytvořte cestičky, chodníčky.
  3. Pěstujte květiny v květináčích a záhonech.
  4. Postavte pergolu, posezení
  5. Vybudujte skalku s barevnými rostlinami a květinami.
  6. Změna oplocení
  7. Komu se nelení, tomu se zelení

Kdy se má zalévat zahrada : Nejvhodnější dobou pro zalévání zahrady je brzy ráno, když ještě padá rosta, je chladno a vzduch i půda jsou vlhké. Voda se během dopoledne vsákne a je rostlinám k dispozici v době, kdy jí nejvíce potřebují. Pokud ráno nemáte čas, nebo prostě jen nejste ranní ptáče, zahradu můžete zalévat také večer.