Antwort Jak na Čmelíky v kurníku? Weitere Antworten – Jak se zbavit Čmelíků v kurníku

Jak na Čmelíky v kurníku?
Dobré je kurník vymýt horkou vodou, ideálně spolu s dezinfekčním prostředkem. Využít kromě předchozích dvou prostředků můžete také hašené vápno. Po úklidu a dezinfekci kurníku smícháte vápno s vodou a štětcem jím vymalujete celý kurník. Než do kurníku opět pustíte slepice, musí kurník vyschnout, což trvá asi týden.Čmelíci se mohou rychle množit a mohou být velmi obtížné se jich zbavit. Existuje několik způsobů, jak se zbavit čmelíků, jako je vysávání, praní a dezinfekce postele, koberců a čalounění. Můžete také použít insekticid.Jak rozpoznat čmelíky u slepic

Škrábání, ztráta peří, neklid a podrážděnost mohou být náznaky toho, že vaše slepice trpí těmito slepičími parazity. Dalším znakem přítomnosti čmelíků u slepic může být snížení nebo zastavení snášky vajec. Samotní čmelíci u slepic jsou těžko viditelní pouhým okem.

Jak dlouho žijí čmelíci : Dospělá samička žije zhruba 3 měsíce a za tu dobu jde zhruba 30x sát krev a naklade postupně stovky vajíček, ze kterých jsou vždy do týdne další dospělé samičky… Rozmnožovací potenciál čmelíka je obrovský a pár jedinců je touto „geometrickou řadou“ schopno zamořit chov během několika týdnů.

Kdy dát kuřata do kurníku

Druhý až čtvrtý týden. Kuřátka získávají na síle, imunitní systém také sílí a čím větší budou, tím více budou chtít prozkoumávat okolí. V tomto věku se už virů a bakterii bát nemusíte. Pokud je venku hezky – svítí slunce a není větrno, klidně je vypusťte do výběhu mezi ostatní členy.

Jak dezinfikovat kurník : Jak provést dezinfekci kurníku

  1. Vyčistěte kurník důkladně a odstraňte všechny předměty.
  2. Použijte dezinfekční roztok vhodný pro váš typ kurníku (plastový nebo dřevěný) a aplikujte ho na všechny povrchy, včetně škvír a záhybů, kde se paraziti mohou ukrývat.
  3. Dezinfikujte také snášková hnízda, krmítka a napáječky.

MVDr. Jiří Kadeřábek se svou dlouholetou praxí doporučuje mazat pejskovi čumáček obyčejným vepřovým sádlem, případně lékařskou vazelínou nebo měsíčkovou mastí z lékárny. "Vepřové sádlo psovi chutná i voní. S jeho aplikací by neměl mít páníček žádný problém.

Psi mají velké teritoriální cítění a velmi rádi si značkují své území. Problém však nastává v případě, kdy mají potřebu značkovat nábytek nebo gauč. Důvodem ve změně chování může být nový pes v rodině nebo blízkém okolí. Značkováním dává najevo, že králem je tady on.

Na čem spí slepice

>>> Pokud slepice na hřadu stojí, je nejvhodnější tvar bidýlka oválný naležato. >>> Pokud na něm ale převážně sedí v noci a spí (tak se děje v běžném domácím chovu), je ideálním průřezem hranol se zaoblenými (sraženými) hranami.Pokud slepice budou trpět nedostatkem bílkovin projeví se to nejen ve snížení snůšky vajec, ale také ozobáváním nebo pojídáním vlastních vajec. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou například sója, hrách, vojtěškové úsušky nebo tvaroh. ✓ Vitamíny a minerály – zbylých 5% by měla zaujímat minerálně vitaminová složka.Čmelík kuří hledá hostitele a saje na něm v noci. Během dne se na ptácích prakticky nevyskytuje, jen při extrémně silném zamoření. Bez hostitele a tím pádem bez potravy vydrží velmi dlouho, až 34 týdnů.

Čmelík je noční roztoč, který přes den spí ve svých úkrytech, mezi které nejčastěji patří různé škvíry a štěrbiny například ve spárách dřevěných kurníků (ideálně zateplených), ale najdete ho také pod hřady anebo v dřevěných snášedlech.

Jak se postarat o kuřátka : „Malá kuřata rozhodně potřebují teplo, ta jednodenní dvoudenní aspoň 32 °C. Pak samozřejmě dostatek čisté pitné vody a stravu s vysokým obsahem bílkovin, tedy zhruba 20 až 30%. Což je srovnatelné s potřebami psa, takže samotné zrní jim zdaleka nestačí. Nejpohodlnější je tedy krmit krmnou směsí, “ radí odbornice.

Kolik stupňů pro kuřata : Teplotu měřte vždy ve výšce hlavy kuřete a v prvních dnech ji udržujte okolo 33°C. Poté ji můžete začít každý týden cca o 2°C snižovat, abyste kuřátka postupně připravili na přirozené podmínky. Za 7 týdnů se tak dostanete na 18-20°C. Správnou teplotu však vypozorujete i z chování kuřat.

Co pouzit jako dezinfekci

Indikace ›› Dezinfekce kůže a ran

  • Cyteal liq.1x250ml.
  • Dettol 0.2% Antiseptický sprej 100ml.
  • Ajatin tinktura 50ml.
  • Jodisol roztok 3,6g pero.
  • Peroxid vodíku 3% 100ml.
  • Softa Swabs – dezinfekční čtverečky 100ks (Alcohol pads)
  • ASEPT sprej 100ml.
  • Octenisept kožní sprej 250ml.


Kurník lze vybílit i pomocí zahradního postřikovače nebo malířské štětky či válečku. Oba způsoby mají své výhody i nevýhody. Jedná se hlavně o čas, který díky postřikem ušetří a kurník tak vybílíte vápnem raz dva.Psi se světlým nebo růžovým čenichem jsou náchylní ke spálení slunečními paprsky. Pokud má pes suchý, zarudlý čenich nebo kůže na něm tvoří šupinky, může jít o spálení od slunce. Vezměte svého psa k veterináři, který Vám poradí, jaký opalovací krém byste u něj měli používat.

Jak ulevit psovi od svědění tlapek : Pečlivá hygiena: Udržujte tlapky svého psa čisté a suché. Pokud najdete drobné ranky nebo máte podezření, že vašeho psa trápí suchá kůže, tlapky ošetřete antiseptickým sprejem a následně namažte (třeba vazelínou). Dostatečná hydratace: Zajistěte, aby váš pes pil dostatek vody a pokožka tak byla dostatečně hydratovaná.