Antwort Jak na levný plot? Weitere Antworten – Jak udělat nejlevněji plot

Jak na levný plot?
Klasické čtyřhranné pletivo

Není náhodou že čtyřhranné poplastované a pozinkované pletivo je jedním z nejprodávanějších. Patří totiž také mezi ta nejlevnější pletiva. Čtyřhranné pletivo je levný plot pro stavbu svépomocí. Ušetříte tedy na materiálu i na práci.Nejlevnější jsou drátěné ploty. Dají se pořídit již za pár tisícovek. Nejčastěji se používá strojové pletivo z pozinkovaného drátu.Přidat drátěnému plotu pár desítek centimetrů do výšky není jen tak. Jednou z možností je instalovat na něj nástavce, tzv. bavolety, a na ně namontovat ostnatý nebo žiletkový drát či žiletkovou pásku. Výhodou tohoto zvýšení je to, že plot jen tak nepřeleze žádný člověk ani se přes něj nedostane zvíře.

Jak je to s plotem mezi sousedy : Pokud je plot na hranici dvou sousedských území a nelze určit jeho majitele, zpravidla jsou vlastníkem obě strany a předpokládá se podílení na nákladech a opravách. Jestliže ho ale jeden ze sousedů vybudoval na vlastní náklady, je výlučně jeho a musí se o něj řádně starat.

Co dát na plot aby nebylo vidět

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Co je nejlepší na živý plot : Jedinými stálezelenými dřevinami vhodnými na živé ploty jsou různé druhy (resp. odrůdy) Buxusů (zimostráz, rod Buxus) a bobkovišeň lékařská (Prunus laurocerasus), které neopadávají ani před zimou.

Ideální variantou jsou pak drátěná pletiva, kterými můžete oplotit i velikou zahradu. Vybírat můžete z poplastovaného pletiva, které pořídíte za výhodnou cenu a při manipulaci s ním se zbytečně nenadřete. Stejně tak snadné natažení slibuje i pozinkovaná varianta.

V jaké vzdálenosti od sebe mám instalovat plotové sloupky Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Co dát na plot aby nebylo videt

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Zastínění na plot se volí nejčastěji pomocí stínící tkaniny (stínící sítě) nebo také jako tzv. "umělý živý plot". Pro zastínění oplocení z plotových dílců (panelů) nabízíme také panelové stínící pásky. Pro zvýšení soukromí na Vašem pozemku je zastínění na plot tou nejlepší volbou.Někdy ale plot stojí dlouhá léta a ani jeden ze sousedů již neví, kdo je tedy jeho vlastníkem. Pokud tuto informaci nelze zjistit a sousedé se nedokáží domluvit, pak plot patří oběma a péče o něj je společná. Veškeré opravy a údržbu tedy zajišťují společnými silami a prostředky.

Opět připomínámě, že povolená výška plotu (nejen) mezi sousedy je 2 metry. Pokud stavíte vyšší plot, je potřeba získat územní souhlas a k němu i souhlas souseda.

Co dát místo trávy : Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Jak pripevnit síť na plot : Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Jaký živý plot roste nejrychleji

Opravdovým rekordmanem v rychlosti růstu je sibiřský jilm neboli turkestánský brest (Ulmus pumila), jehož roční přírůstky mohou být až 1,8 metru. Tato nejrychleji rostoucí dřevina snese bez problémů mrazy až -35 stupňů Celsia a je mimořádně vhodná k formování, čili řezu.

Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe. Chápeme, že kopat 80 cm hluboký otvor pro úzký plotový sloupek, který v zemi stejně bude jen cca 50 cm se nikomu nechce. Reálně se proto ploty zakládají do děr o hloubce okolo 50 až 60 cm.Co můžu postavit na hranici pozemků Podle druhu zástavby mohou být rodinný dům, garáž a další stavby, které souvisí s užíváním rodinného domu, umístěny až na hranici pozemku. Ve stěně však nesmí být žádná okna ani jiné otvory. Stavební úřad však k udělení výjimky přistoupit nemusí.

Jak hluboko sloupky na plot : Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.