Antwort Jak mazat naviják? Weitere Antworten – Čím mazat navijáky

Jak mazat naviják?
Systém s olejem – často má naviják mazací otvor. Olej se obvykle používá čistý bez přísad s nižší viskozitou. Nejčastěji se jedná o bílé medicinální nebo technické oleje nebo silikonový olej.Pod cívkou na ose navijáku se nachází první drobné ložisko a pod kličkou je také vidět z každé strany jedno ložisko. Rozebírám rolničku, kde se skrývá také ložisko. Stačí povolit šroub v čele rolničky. Ložisko rolničky může být jedno z nejčastější adeptů na výměnu.Kličku promažeme kapkou oleje a po namazání a opětovném složení pečlivě zkontrolujeme chod navijáku, který musí být zcela hladký a plynulý. Brzdovou soustavu v žádném případě nemažeme, jen ji můžeme očistit od prachu nebo nečistot.

Jak vyčistit naviják : Pokaždé, když vyrazíte na ryby, minimální „povinné“ čištění spočívá v otření vnější strany navijáku hadříkem z mikrovlákna navlhčeným ve vodě. Toto obvykle stačí pro pravidelné používání. Každých pět až sedm použití doporučujeme po čištění mírné namazání viditelných pohyblivých částí, tj.

Jak funguje Rybarsky Navijak

Rybářské navijáky s bojovou brzdou

Funkcionalita spočívá v montáži pohyblivé páčky do zadní části navijáku, pomocí které rybář může rychle reagovat na chování ryby pod vodou. Posunem páčky do určitých poloh ovlivňuje brzdnou sílu dle aktuální potřeby.

Jak opravit brzdu navijáku : Kotoučovou brzdu otřeme hadříkem do sucha, případně odmastíme, nesmí se na ni dostat vazelína ani olej. Třecí segmenty na čelistech kotoučové brzdy lze většinou pootočit a tak jejich použitelnost prodloužit. Lamelovou brzdu také udržujeme čistou a opět dbáme na to, aby se do ní nedostal olej nebo vazelína.

Zadní brzda navijáku se reguluje pomocí matice umístěné na spodní straně navijáku. Zadní brzda navijáku se povoluje doleva a utahuje doprava. Je to tedy přesně naopak, než u přední brzdy. To může být pro začínající rybáře trochu matoucí, ale je to jen otázka zvyku.

Převodový poměr vám udává počet otočení cívky na jedno otočení kličky. Nejčastěji jde o formát, jako třeba „5,0 : 1“. Znamená to, že se při jednom otočení kličky pětkrát otočí naviják.

Jak dát vlasec na naviják

Připevněte naviják na jakýkoliv prut, protáhněte vlasec největším očkem, udělejte na konci smyčku a při navíjení držte vlasec mezi dvěma prsty nebo kouskem hadříku. Při navíjení díky vodě nedochází ke tření a mokrý vlasec si parádně ukládá na cívku navijáku, přesně tak, jak potřebuje.Pokud hledáte nový vysoce výkonný naviják, který zvládne nástrahy mořského rybolovu, pak nehledejte nic jiného než Caldia SW.Jak na čištění sítka či cedníku

Dobrým pomocníkem je i zubní kartáček. Vyčistíme jím pečlivě všechny otvůrky. Práci nám obvykle usnadní, když cedník necháme nejprve chvíli máčet ve vodě. Škrob a všechny moučné zbytky pak půjdou odstranit rychleji a lépe.

Násada kapra dvou či tříletého (K2, K3) se připouští do 500-1 000 ks na 1 ha rybníka. Při hmotnosti K2 zhruba mezi 0,2-0,5 kg to znamená nasazení zhruba 300-400 kg ryb na 1 ha, což není málo. Na konci roku lze pak očekávat velmi zhruba 1-2 tuny ryb na hektar.

Jak často měnit rybářský vlasec : Pokud chytáte rekreačně pár vycházek za rok, měl by Vám vlasec vydržet dvě sezony, ale i tak doporučujeme každou sezonu namotat nový. Většina našeho týmu mění vlasce dvakrát za sezonu.

Co je to Volnobezna brzda : Volnoběžná brzda, volnoběžka, funguje na systému dvou na sobě nezávislých brzd, které nikdy nepracují společně. Pomocí tohoto systému nastavujete pomocí páčky sílu záběrové brzdy a pouhým přepnutím páčky přepínáte na předem nastavenou zdolávací brzdu.

Co to je bojová brzda

Jedná se vlastně o takový přídavek k zadní brzdě, v podobě prstence s ergonomickým výběžkem, který máte vždy na dosah. Nejvíce ji využijete při nečekaném, prudkém výpadu velké bojovné ryby, kdy je rychlé povolení otázkou zlomku vteřiny.

Navijáky s volnoběžnou brzdou slouží k nastavení klidové a brzdné polohy. Využívají se hlavně při nenadálém útoku během lovu na položenou. Cívka je volná, ryba si může plavat, ale jen do doby, než vyřadíte volnoběžnou brzdu z provozu a zapojíte klasickou brzdu.Namotáme jen tolik vlasce či kmenové šňůry, aby, při pohledu ze předu navijáku, nebyl vlasec (šňůra) na navijáku vůbec vidět. Vlasec (pletenka) by měl být maximálně zarovnán s horním okrajem cívky. Pokud namotáme méně, než se vleze na cívku, nebudeme nahazovat tak daleko, jak by to šlo s plnou cívkou.

Jak velký naviják na přívlač : UL přívlač, pstruh, okoun: velikost 2500 – 3000. Lehčí přívlač, větší pstruh, větší okoun apod.: velikost 3000. Střední přívlač, candát, běžné štiky apod.: velikost 4000. Těžší přívlač, daleké hody, štiky na větší nástrahy, sumci: velikost 5000 – 6000.