Antwort Jaké maso na vývar? Weitere Antworten – Z jakého masa je nejlepší vývar

Jaké maso na vývar?
Jaké maso a kosti se hodí na hovězí vývar

Do vývaru se hodí především morkové kosti (nakoupené v 3–5cm kouscích), vhodná jsou i hovězí žebra a oháňka. Z masa přichází v úvahu hovězí kýta a hovězí plec. Často se využívá kombinace kostí a masa, třeba v případě hovězího hrudí.Kuřecí droby, krk, křídla a skelet. To všechno může vytvořit skvělý základ pro vývar. Očištěné skelety a hřbety fungují univerzálně – vývaru dodají slušnou porci želatiny, ale už o něco méně chuti. Tu ale můžete vyvážit použitím kuřecích drobů.Jako kosti do vývaru skvěle poslouží kosti morkové (nařezané na 3-5centimetrové špalíčky už od řezníka, doma byste je nepřekrájeli), hovězí žebra, oháňka.

Jak udělat nejlepší hovězí vývar : Hovězí maso a kosti vložíme do pekáčku a nejprve asi 20 minut opečeme v troubě (ale nemusíme). Pak vše vložíme společně s očištěnou zeleninou, solí, kořením do hrnce a zalijeme studenou vodou. Na malém plameni vaříme 3 hodiny. Nakonec polévku scedíme, dosolíme a přidáme nasekané bylinky.

Jak udělat dobrý vývar

Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.

Co se hodí na vývar : Ingredience pro vývar

Základem pro tento vývar je pastinák, celer, mrkev a cibule. Přidat se dá mimo jiné i aromatický fenykl. Dále je dobré přidat také rajčata. Zeleninovému vývaru dodají tu správnou sladkost a kyselost zároveň.

Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.

Nejlepší kuřecí vývar je čirý, plný chuti a tvoří báječný základ pro polévky, které pohladí duši i tělo. Aby byl kuřecí vývar skutečně silný, přidejte k masu i odřezky, skelet, krk nebo letky a vařte ho na mírném plameni klidně i dvě hodiny. Během vaření sbírejte poctivě pěnu, jedině tak nebude vývar kalný.

Jak dlouho se vaří vývar z kosti

Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.Hovězí žebra s masem 0,5 kg. Morkové kosti 0,5 kg. Kosti harfy 1,5 kg. Sůl, 50 g divokého koření, pár kuliček a lístků bobkového listu.Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.

Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.

Co s vývarem z ovaru : Pokud nám zbylo z ovaru i maso a nejenom vývar, můžeme ho do polévky také nakrájet. Pokud máme rádi ve vývaru nějakou zavářku, do vroucí polévky vmícháme rozšlehané vejce a necháme ho srazit. Na talíři horkou polévku dozdobíme pažitkou nebo petrželkou a podáváme.

Jak vařit maso na vývar : V Asii je zvykem vařit vývar jiným způsobem. Maso se vloží do hrnce, zalije studenou vodou a přivede k varu. Následně se voda vylije a vymění za čistou. Tento postup se opakuje až čtyřikrát a poté se teprve může vývar dokončit.

Co do vývaru místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Hovězí maso, kosti, morkovou kost potřeme olejem a dáme péct do trouby rozpálené na 200 stupňů na 30 minut, v průběhu pečení maso otočíme, zeleninu mrkev, petržel, celer, česnek, cibuli si usmažíme na másle, cibuli neloupeme, slupky dodají vývaru pěknou barvu.Nejsilnější chuť dodá vývaru vždy maso, ne kosti – ty mají pouze pomocnou roli a přispívají hlavně kolagenem, který se podílí na správné textuře vývaru. Pokud chcete silný vývar, přidejte dostatek odřezků, masitých žeber nebo hovězího hrudí. Pokud chcete získat tmavý vývar, začněte opečením kostí dohněda.

Co dát do polévky aby nebyla kalná : "Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.