Antwort Jak lepit akvárium? Weitere Antworten – Jak si slepit akvárium

Jak lepit akvárium?
Na akvária a terária by se vždy měl použít jen akvarijní silikon. Ostatní silikony obsahují fungicid, který může způsobovat i sterilitu ryb. Fungicid obsahuje např. i sanitární silikon.Akvárium napouštíme vlažnou vodovodní vodou (20°C). Abychom zabránili zvíření dna, napouštíme vodu velmi pomalu přes sáček, který rozprostřeme na dně akvária a zatížíme. Nebo použijeme hadici opatřenou růžicí. Po napuštění akvária spustíme filtr a zapneme topítko.20–30l akvárium – je ideální pro tyto druhy ryb – parmička duhová, neonka černá, neonka červená, dánio, parmička duhová či paví očko. Tyto druhy akvarijních rybiček se ale nejlépe cítí v hejnu, proto si do malého akvária pořiďte maximálně 2 druhy ryb.

Čím lepit rostliny v akváriu : Lepidlo INVITAL Plant Glue určené k lepení akvarijních rostlin k podkladu které účinkuje během několika sekund. Lepidlo je určené do akvárií, proto je možné jej nanášet už přímo pod vodou a jeho účinnost tímto nijak neklesne. Zároveň přípravek není toxický a zcela šetrný ke všem organismům v akváriu.

Proč ne kulaté akvárium

Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Jak dlouho svítit v akváriu : Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.

Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.

Ze zkušenosti doporučujeme počítat s 1cm ryby na 1l vody v akváriu. Počítejte, ale rozměr ryby v dospělosti a při nákupu se vždy dobře informujte jaké velikosti se ryby dorůstají, abyste pak nebyli překvapení.

Kdy nasadit ryby do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária. Téměř každý akvarista touží po tom rozmnožit ryby co chová.Pokud jsou živočichové dostatečně velcí a jejich počet je ještě zvládnutelný, lze měkkýše snadno vysbírat ručně. Plaché jedince lze přilákat listem salátu nebo kouskem okurky. Bohatě prostřený stůl pro šneky, připevněný na provázku, lze z akvária během chvilky vyjmout i se šneky.Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.

Kolik vody menit v akváriu : Jak často měnit vodu v akváriu se odvíjí od několika aspektů. První aspekt je velikost akvária. U malých akvárií je potřeba měnit vodu častěji, ideálně každých 7 – 14 dní (cca třetinu vody). Druhým aspektem je množství ryb a krmení kdy platí "čím víc ryb a víc krmení, tím častěji měnit vodu".

Jaké ryby do 80l akvária : Běžně jsou k dostání pancéřníčci zelení, nebo také zlatopásí (Corydoras aenenus, schultzei), skvrnití (C. paleatus), štěrbův (C. sterbai) a další druhy. Do 80l akvária se nám již vejde pár pancéřníčků kropenatých (Hoplosternum thoracatum), dorůstajících cca 10cm, kteří vypadají jako klasický sumec s dlouhými vousy.

Jak dlouho musí běžet filtrace v akváriu

Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.

Čtverzubec trpasličí je velice zajímavá ryba, jak tvarem těla, barvou, tak i způsobem plavání. Člověk se na rybku vydrží dívat opravdu dlouho. Živí se drobnými živočichy a šneky, obrušuje si tím tak drobné zoubky. Takže pokud vás trápí přemnožení drobní šneci, můžou čtverzubci trpasličí pomoci.Tak pozná se to tak, že se šnek nepohybuje, je například víčkem nahoru. Jasnější situace ještě nastává pokud se šnek nehýbe a má ještě k tomu otevřené víčko. Hlavní rozhodnutí ovšem učiňte tak, že šneka vydáte z akvária a přičichnete k němu. Mrtví šnek totiž hrooooooozně smrdí.

Jak často zapínat filtr v akváriu : Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.