Antwort Jak koupat skinny morče? Weitere Antworten – Jak casto koupat skinny morče

Jak koupat skinny morče?
Jak koupat morče

Morče nekoupejte příliš často, spíše jen v nejnutnějším případě. Dlouhosrsté maximálně jednou za 1–2 měsíce, krátkosrsté jednou za 3 měsíce.Skinny chováme buď na bezprašných, sterilních hoblinách, které se používají v chovech laboratorních zvířat, nebo na textilu. Větší pozornost než u jiných plemen musí chovatel věnovat jemné bezsrsté kůži nahých morčat. Snadno ji mohou zranit nevhodná podestýlka ze slámy. Morčata se mohou zranit i vzájemně při páření.Napáječka na vodu by měla být čistá a plná čerstvé vody, kterou je třeba měnit každý den.

Jak poznám že je morče nemocné : Jaké jsou nejčastější příznaky nemoci u morčete

  1. Je apatické, potrava ani okolí ho nezajímá.
  2. Těžce dýchá, můžete slyšet i sípání.
  3. Srst je matná, s holými místy nebo stroupky.
  4. Pozorujete výtok z nosu nebo očí.
  5. Má průjem nebo naopak zácpu.
  6. Ubývá na váze.

Co žere skinny morče

Hlavním krmivem by měly být plnohodnotné pelety s vysokým obsahem bílkovin a doplňky s obsahem sena, zeleniny, ovoce a výhonky ovocných stromů. Jídlo a voda by měly být pro morče neustále k dispozici. Ze zeleniny se doporučuje: mrkev, brokolice, řepa, petržel, celer, rajčata, kapusta, okurky a čekanka.

Co má mít morče v kleci : Nezbytnou součástí klece je:

  • Napáječka na vodu.
  • Jesličky na seno, které nám e-shopy nabízí, je nepřeberné množství druhů.
  • Dřevěný domeček je nutností.
  • Miska na granule by měla být vyrobena z porcelánu nebo jiného těžkého materiálu, aby ji morče snadno nepřevrhlo.

Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.

Deprese mají naštěstí poměrně viditelné příznaky. Patří mezi ně ztráta chuti k jídlu, letargie, schovávání se a snížená interakce s lidmi nebo ostatními morčaty, nezájem o hračky a pamlsky, snížená pohybová aktivita, agresivní chování (kousání, pohazování hlavou, cenění zubů…) a vytrhávání srsti.

Co miluji morčata

Jitrocel kopinatý, přeslička polní, heřmánek nebo vojtěška jsou pro morčátko domácí velkou pochoutkou. Kromě polních rostlin je vhodné dávat jí také listy a petržel ze zeleniny, například petržel z mrkve, petržel, čerstvé listy špenátu nebo květáku, ředkvičky, ale i listy jahod, černého rybízu a malin.Průjem u morčat je nebezpečný a mnohdy i obtížně léčitelný. Příznaky: Morče nedokáže chodit ani se postavit na nohy, je apatické, může mít nafouklé bříško.Jak poznat, že je morčeti chladno Morče sedí skrčené a naježené většinou někde v rožku ubikace. Naježení chlupů mu pomáhá udržet si své teplo, stejně tak omezení pohybu. Celkově se může chovat zpomaleně.

Byliny sbíráme na neznečistěných místech. Obsahují hodně vápníku, podáváme je proto v omezeném množství, abychom předešli tvorbě ledvinových a močových kamenů. Vhodné bylinky: Pampeliška, jetel, sedmikráska, meduňka, levandule, máta, bazalka, mateřídouška, libeček, heřmánek, řebříček, ostružiník, jitrocel, kopřiva.

Co nesmí morče za zeleninu : Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.

Jak se mazlit s morčetem : Při nabízení pamlsku na něj mluvte. Bude to chviličku trvat a možná k vám nepřiběhne hned, ale uvidíte, že nakonec bude zvědavé a pamlsek od vás přijme. Jakmile si morčátko zvykne na váš hlas a krmení z ruky, můžete ho zkusit opatrně pohladit. Jestliže neucukne, znamená to, že je váš vztah na dobré cestě.

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Pískání – Morčecí pískání není zrovna nejpříjemnějším zvukem, ale svou funkci plní dokonale. Pískat se totiž rychle naučí už jako mláďata, aby na sebe upoutala pozornost rodiče či chovatele. V dospělosti tento signál morčata využívají, když se od sebe příliš vzdálí a nemohou se najít nebo zažívají paniku.Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Co morčata nesnáší : Co morče nemá rádo Morčata nesnáší změny v kleci nebo v krmení, samotu, průvan, hlasité zvuky (např. zvonek nebo cinkání klíčů) a hlazení v protisměru růstu srsti především na zadečku.