Antwort Jak kombinovat rostliny vhodní sousedé na zahradě? Weitere Antworten – Jaké rostliny se k sobě hodí

Jak kombinovat rostliny vhodní sousedé na zahradě?
Dárek na nástěnku

Druh zeleniny Co vysadit vedle
kapusta celer, řepu, kopr, mátu, rozmarýn
kedluben celer, pórek, cibuli, červenou řepu, brambory, salát, polníček, špenát, mrkev, okurku, papriku, rajčata, hrách, fazole, ředkev, ředkvičky
mrkev cibuli, rajčata, hrách, pažitku, pór, ředkvičku, česnek, kopr, salát, čínské zelí

Vzájemně se podporují nebo jsou k sobě neutrální například cibule, mrkev, hrách a kopr. Zkuste klidně i kombinaci jahody, česnek, pórek a polníček. Smíšeným pěstováním pomůžete půdě, vhodné rostliny se budou vzájemně podporovat a také je tím ochráníte před škůdci.Můžeme na záhony brambor přidat česnek, ale i mátu, a okolo záhonu vysadit aksamitník, měsíček, ale třeba i rozmarýn a tymián. No a k rajčatům nebo přímo mezi ně, vysadíme také česnek, a třeba i cibuli, či lichořeřišnici. Velice vzájemně prospěšná je i kombinace rajčat a zelí.

Co zasadit vedle paprik : Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.

Které rostliny se nesnáší

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.

Co zasadit vedle červené řepy : Řepy prospívají vedle fazolí, okurek, cuket, cibule, salátů i košťálové zeleniny. Pokud vedle řep zasadíme saturejku, podpoří to jejich růst. Kopr jim prospěje v počátcích, kdy semínka klíčí a raší na svět, zároveň později bude odpuzovat škůdce.

Vhodná kombinace: jahody s fazolem, hlávkovým salátem, mrkví, porkem, ředkvičkou, řepou, špenátem a cibulí. Bazalka působí proti padlí okurkovému, česnek proti padlí na růžích, háďátkům, plísním a baktériím, odpuzuje myši, jako postřik je vhodný k ochraně před mšicemi.

Půda by měla být bohatá na živiny, ale v případě, že tomu tak není, je třeba její živiny doplnit. Můžeme tak učinit kompostem, chlévským hnojem, přírodním hnojivem na papriky či Hnojíkem, který je vhodným organickým hnojivem na papriky.

Co nesnáší okurky

V sousedství okurek pozor na rajčata, ředkve a brambory, které okurky moc rády nemají. Nesázejme vedle nich také plodiny, které nemají rády vydatnou zálivku, jako je třeba česnek a cibule. Hrášek se příliš nekamarádí s fazolemi, cibulí, bramborami, česnekem, pórkem a rajčaty.Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.Nevhodnou předplodinou je tedy cibule, pór, pažitka atd. Ozimé obiloviny česnek zaplevelují. Naopak nejvhodnější předplodinou se nám jeví brambory, po kterých je půda dobře prohnojená a kvalitně hluboko zpracovaná. Po jahodách lze česnek pěstovat pouze za předpokladu, že nebyly napadeny háďátkem zhoubným.

Šlahouny jahod

Berou rostlinám energii, sílu, vodu a také živiny. Plody pak bývají menší, ale i chuťově méně výrazné. Šlahouny odstraňujte pouze nůžkami, abyste nepoškodili celou rostlinu. V druhém případě je můžete použít také k množení jahod.

Co Nesnasi jahody : Dalšími zeleninami, která by mohly negativně ovlivnit růst a chuť jahod, jsou například papriky, okurky a ředkvičky. Proto je důležité si předem dobře promyslet, jakou zeleninu chcete na zahradě pěstovat a jaké jsou jejich nároky na půdu a živiny.

Co Nesnasi papriky : 16) Optimální teplota pro pěstování papriky ve skleníku je 24 – 28 ° C přes den a 16 – 20 ° C v noci. Při vyšších teplotách větrejte, nezapomínejte ale na to, že paprika nesnáší průvan. 17) Jemné listy paprik bývají často napadané mšicemi a sviluškou chmelovou.

Proč se sází papriky po dvou

Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.Ideální je vytyčit mu záhon po bramborách nebo košťálovinách, nevadí ani jahody nebo rajčata. Naopak nevhodnými předplodinami jsou hrách a cibulová zelenina, které mohly do záhonu zavléct plísně.

Co se snese s česnekem : Nevhodnou předplodinou je tedy cibule, pór, pažitka atd. Ozimé obiloviny česnek zaplevelují. Naopak nejvhodnější předplodinou se nám jeví brambory, po kterých je půda dobře prohnojená a kvalitně hluboko zpracovaná. Po jahodách lze česnek pěstovat pouze za předpokladu, že nebyly napadeny háďátkem zhoubným.