Antwort Jaký je tlak turba? Weitere Antworten – Jaký tlak má turbo

Jaký je tlak turba?
V automobilovém průmyslu se většinou používají turbodmychadla zvyšující tlak maximálně o 0,8 barů, i když jsou dosažitelné vyšší tlaky. Typické turbodmychadlo vzhledem ke své konstrukci začne zvyšovat tlak teprve od 2500 otáček motoru za minutu (1800 u turbodieselových motorů).Zvýšit tlak turba se dá přivíráním – otevíráním klapky wastegate, bypassu turba. Dělá se to mechanicky prodlužováním – zkracováním ramena od akčního ventilu ke klapce na turbu pomocí závitu na táhle. Tím se nastavuje tlak.maximální tlak je 1.3 a i to už je na hranici..

Kolik tlačí Turbo 1.9 TDI 81kw : Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

Kolik točí turbo

Turbodmychadlo pracuje za extrémních teplot, v jeho jádru dosahují i u silničních vozů teploty až k 900 °C (zážehové motory), a zatímco běžný civilní motor dosahuje maximálních otáček typicky kolem 6000 za minutu, turbo se běžně točí o několik řádů rychleji (100 – 150 000 ot./min.).

Jak poznám že je špatně turbo : Příznaky poškozeného turbodmychadla jsou:

  1. Ztráta výkonu.
  2. Pomalejší a hlasitější akcelerace.
  3. Potíže s dosažením vyšších rychlostí
  4. Modrošedý kouř z výfuku.
  5. Rozsvítí se kontrolka motoru.

v první řadě by se zaměřila na režimové opatření, jako je dostatečný pitný režim (2-3l denně, mějte u sebe lahev s vodou a vždy, když se na ni podívate, se napite), případně přidat potraviny s obsahem kofeínu – třeba káva, coca-cola, cokoliv. Kofein tlak zvedne, a nabudí Vás.

Vysoký krevní tlak může být dědičný, avšak mezi jeho nejčastější příčiny patří především stres a špatný životní styl (nedostatek pohybu, obezita, alkohol).

Jak natlakovat turbo

Aby vydrželo ložisko v turbu, je třeba po nastartování netlačit na pilu, ale nechat nejdříve zahřát olej, aby se kruh správně natlakoval a ložisko u turba začalo správně mazat. Naopak po delší rychlé jízdě nevypínejte motor hned, ale nechejte chvilku dochladit. Zabráníte tím spečení oleje v tělese turba.Příznaky poškozeného turbodmychadla jsou:

  1. Ztráta výkonu.
  2. Pomalejší a hlasitější akcelerace.
  3. Potíže s dosažením vyšších rychlostí
  4. Modrošedý kouř z výfuku.
  5. Rozsvítí se kontrolka motoru.

Obecně má na životnost turbodmychadla vliv několik faktorů. Turbu například nesvědčí krátké trasy, nebo časté studené starty. Pokud však dopřáváte vozu standardní údržbu, mělo by turbo vydržet víc než 200 tisíc kilometrů. Problémy s turbem nejsou většinou náhlé, ale projevují se postupně – hlavně zvukem.

Když to klekne

Ve chvíli, kdy se turbodmychadlo porouchá a přestane plnit svoji funkci, to bezpečně poznáte. Vůz ztratí výkon, a to obvykle za doprovodu rozsvícení kontrolky motoru, případě se rovnou aktivuje nouzový režim.

Kdy se aktivuje turbo : Od nastartování do 2 400 otáček se aktivuje primární turbo, přičemž ventil turbíny i výtlačný ventil kompresoru zůstávají zavřené a naopak se otevírá recirkulační ventil kompresoru. Mezi 2 400 a 2 800 otáčkami se aktivuje sekundární turbo a dochází k otevírání ventilu turbíny i výtlačného ventilu kompresoru.

Jak poznat turbo před smrtí : Turbodmychadlo také může začít přisávat olej do sání, případně začnou turbíny třít o plochu skříně. Pozorný řidič by měl takové nezvyklé zvukové projevy rozeznat. Obzvláště, jsou-li doprovázeny kolísáním otáček při volnoběhu nebo sníženým výkonem motoru.

Jak se projevuje spatna regulace turba

Odhalit zásadní nedostatky v regulaci turba můžete i bez diagnostiky. Stačí se rozjet na 3 rychlostní stupeň do mírného kopce na plný plyn od 1500 do 4500 otáček. Turbo musí mít plynulý náběh od spodu a plný tah by měl být cítit kolem 2000 otáček.

K lékaři zamiřte ve chvíli, kdy hypotenze vznikne náhle a do té doby jste s ní nikdy neměli problémy. Odbornou pomoc vyhledejte i v případě, pokud dojde k závažnému snížení krevního tlaku a v rámci systolického tlaku naměříte hodnoty kolem 60–70 mmHg.Krevní tlak vyšší než 130/85 mmHg se považuje za významné srdečně-cévní riziko. Znamená to, že u pacientů s vysokým krevním tlakem se zvyšuje riziko infarktu myokardu, srdečního selhání nebo cévní mozkové příhody. Vysoký krevní tlak, který se neléčí, vede k postupnému poškození ledvin, srdeční komory a oční sítnice.

Co si dát na nízký tlak : Mezi ověřené postupy, kterými odvrátíte pocity na omdlení, patří například zkřížení nohou, položení hlavy mezi kolena nebo poloha „nohy nahoru“.

  1. Hodně pijte. Pijte denně nejméně 2,5 až 3 litry, v létě 3 až 4 litry denně.
  2. Vstávejte pomalu.
  3. Jezte pravidelně
  4. Nebojte se solit.
  5. Zvyšte přísun vitaminu C.
  6. Otužujte se.
  7. Hýbejte se.