Antwort Jaký je slovní druh jsem? Weitere Antworten – Co je slovní druh jsem

Jaký je slovní druh jsem?
Obě to jsou slovesa, jsou to tvary slovesa být.Odpověď Dobrý den, slovo "jak" může být příslovce (např. jak se ti daří, jak strašně to tam vypadalo), spojka uvozující různé druhy vedlejších vět (např.7. Předložky Spojují se se jmény z, od, bez(e), o, na, nad, pod, pro, ve 8. Spojky Spojují slova nebo věty a, i, protože, ale, aby, že…

Co je za slovní druh sem : Druhy zájmen

Zájmena osobní zastupují jména osob/zvířat (např. já, on, vy) nebo názvy věcí (např. ono). Pozor, patří sem i zvratné se/si (např.

Jak se píše jsem

JSEM je tvar slovesa být. SEM je příslovce místa vyjadřující směr na toto místo. ⭐ O tvaru „jsem“ tedy uvažujeme jen v případě, že podmětem je JÁ.

Jak se pozná příslovce : 6. Příslovce – vyjadřují bližší okolnosti dějů. Odpovídají na otázky kde, kam, kdy, jak (např. nahoře, daleko, dříve, lépe…).

Podle původu rozlišujeme předložky primární (též původní, v češtině např. na, v, do, z, k , u) a sekundární (též nepůvodní, např. kolem, díky, kvůli), které vznikly z jiných slovních druhů a ustálených frází.

Druhy zájmen

  • osobní (on, já, ty)
  • přivlastňovací (náš, jejich, vaše)
  • ukazovací (ten, ta, to)
  • tázací (kdo, co, který)
  • vztažná (kdo, co, jenž)
  • neurčitá (kdokoli, cosi, každý, všichni)
  • záporná (nikdo, nic, žádný)

Co je ale za slovní druh

3) Spojky (Konjunkce)

– slouží ke spojování vět a větných členů; teprve ve spojení s nimi nabývají svého významu – nejsou větným členem; neplnovýznamový slovní druh – některé spojky mohou mít platnost částic a) souřadicí – a, i, ani, nebo, anebo, ale, avšak, neboť, ať, buď – nebo, aj.)JSEM je tvar slovesa být. SEM je příslovce místa vyjadřující směr na toto místo. ⭐ O tvaru „jsem“ tedy uvažujeme jen v případě, že podmětem je JÁ. ⭐ Zkuste větu změnit tak, aby podmětem bylo třeba TY nebo MY, pokud tam SEM zůstane, pište ho bez počátečního J.Pozor, slovo sem se často chybně zaměňuje za tvary slovesa být, můžeme se tedy setkat se spojeními jako zapomněl sem, vyměnil sem, byl sem doma. Toto použití ale považujeme za chybné, sloveso být má pro 1. osobu čísla jednotného jediný správný tvar, a to jsem.

JSEM je tvar slovesa být. SEM je příslovce místa vyjadřující směr na toto místo. ⭐ O tvaru „jsem“ tedy uvažujeme jen v případě, že podmětem je JÁ. ⭐ Zkuste větu změnit tak, aby podmětem bylo třeba TY nebo MY, pokud tam SEM zůstane, pište ho bez počátečního J.

Jaké slova jsou příslovce : Příslovce jsou neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti děje (místo, čas, způsob atd.). Nejčastěji se vážou na slovesa (šel rychle), přídavná jména (vemi rychlý) a příslovce (značně nezdravě). Mohou se vázat i na podstatná jména (cesta domů).

Co jsou Zájmenná příslovce : ZÁJMENNÉ PŘÍSLOVCE (pronominální adverbium) ↗Příslovce mající většinou společné tzv. zájmenné základy ‑k‑, ‑t‑ se zájmeny a obdobné funkční postavení.

Jaké jsou druhy zájmen

Druhy zájmen

druh zájmen zájmena
UKAZOVACÍ ten, tento, tenhle, onen, takový, týž, tentýž + sám
TÁZACÍ kdo co jaký který čí (+ přípona -pak -že)
VZTAŽNÁ kdo, co, jaký, který, čí, jenž
NEURČITÁ viz schéma pod tabulkou


Zájmena OSOBNÍ

– Nezapomeňte, že zájmena můžeme skloňovat, takže osobní zájmena jsou i tvary mě, mne, tobě, ho, mu, atd.Zájmena jsou ohebný slovní druh. Ve větě obvykle zastupují podstatná nebo přídavná jména, případně je blíže určují. Příklady zájmen: já, my, ona, náš, jejich, jaký, někdo, žádný, se, jenž. Mluvnické kategorie zájmen: pád, číslo, rod, druh, vzor (ne všechna zájmena mají všechny kategorie).

Co je za slovní druh nej : 3. Zájmena – zastupují názvy osob, zvířat a věcí nebo na ně ukazují (např. já, on, náš, tvůj, jemu…).