Antwort Jaká je platnost očkovacího certifikátu? Weitere Antworten – Jak dlouho platí certifikát o očkování

Jaká je platnost očkovacího certifikátu?
ledna 2022 dojde ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na devět měsíců. Po očkování posilovací dávkou není platnost certifikátu v tuto chvíli omezena.Platnost certifikátů ověřuje speciální validační aplikace (čTečka: https://ockodoc.mzcr.cz/napoveda/ctecka/cz/).Kde a jak službu řešit

O výpis provedených očkování pacienta můžete požádat svého lékaře nebo farmaceuta při návštěvě ordinace či lékárny. Lékaře nebo farmaceuta požádáte o Výpis provedených očkování pacienta (k identifikaci bude nutné předložit doklad totožnosti). Určíte si období, za které požadujete výpis vystavit.

Jak si aktualizovat tečku : K automatické aktualizaci certifikátů dochází pouze po vložení certifikátu pomocí SMS kódu nebo přes Identitu občana (dříve eIdentitu). Certifikát se musí nacházet na ocko.uzis.cz. Pokud ho po přihlášení nevidíte, prosíme kontaktujte odběrové/očkovací centrum nebo ÚZIS na tel. čísle 222 269 999.

Kde sehnat certifikát o očkování

Nově vydaný certifikát (nejen o provedeném očkování, ale taky o prodělaném onemocnění ne starším než 180 dnů nebo provedeném testu z nedávné minulosti) lze vyzvednout na Očkovacím portálu občana (návod k přihlášení naleznete zde). Po proběhlém očkování přijde každému informační email s odkazem a postupem.

Jak stáhnout očkovací certifikát do tečky : Do aplikace je možné načíst certifikáty jedné nebo více osob (např. členů rodiny), a to postupným přihlášením těchto osob do Očkovacího portálu občana nebo naskenováním QR kódu z jejich certifikátů (papírových či jinak zobrazených). Po prvním přihlášení se aplikace bude připojovat již automaticky.

Platnost certifikátů, resp. QR kódů bude ověřovat validační mobilní aplikace čTečka nebo obdobné aplikace jiných států. Aplikace čTečka bude dostupná od poloviny června 2021. Vlastní ověřovací aplikaci mohou si vytvořit i další státní i soukromé organizace, technické standardy jsou veřejné.

Již od poloviny září je pak v České republice k dispozici adaptovaná monovalentní očkovací látka Comirnaty Omicron XBB. 1.5. Ta je určena pro zájemce starší 5 let a očkuje se také jako jedna dávka.

Kde zjistím na co jsem Ockovana

Výpis z evidence očkování může poskytnout ošetřující lékař nebo lékárník, na žádost pacienta. Další možností je získat výpis prostřednictvím webové aplikace pro pacienty nebo výpisem na pobočce Czech POINT (Česká pošta, s.p.).Portál ocko.uzis.cz.Stažení nejnovějších dostupných aktualizací Androidu

  1. V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.
  2. Klepněte na Systém. Aktualizace softwaru.
  3. Zobrazí se stav aktualizace. Postupujte podle pokynů na displeji.


Nově vydaný certifikát (nejen o provedeném očkování, ale taky o prodělaném onemocnění ne starším než 180 dnů nebo provedeném testu z nedávné minulosti) lze vyzvednout na Očkovacím portálu občana (návod k přihlášení naleznete zde). Po proběhlém očkování přijde každému informační email s odkazem a postupem.

Co je aplikace EZ karta : Mobilní aplikace EZKarta je nástrojem pro zobrazení základních služeb elektronizace zdravotnictví. Portál ocko.uzis.cz bude rozvíjen paralelně s EZKartou a analogické služby, které budou zobrazovány v EZKartě, budou postupně implementovány i do portálu ocko.uzis.cz.

Jak často se očkovat proti tetanu : Přeočkování proti tetanu se doporučuje provádět aplikací jedné dávky vakcíny u dospělých osob do 60 let věku po 15-20 letech, u osob starších 60 let po 10-15 letech od poslední dávky vakcíny. Optimální věkové hranice doporučené pro přeočkování proti tetanu jsou 30, 50, 65, 75 a 85 let.

Jaké je povinné očkování v ČR

Mezi povinná očkování patří:

  • Hexavakcína.
  • Kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně
  • Vakcína proti tuberkulóze (u rizikových dětí s indikací)


Pátá dávka je podána mezi pátým a šestým rokem života, šestá mezi desátým a jedenáctým rokem, následuje přeočkování mezi dvacátým pátým a dvacátým šestým rokem života. Poté se očkuje pravidelně s odstupem deseti až patnácti let. U jedinců nad šedesát let a u osob s oslabenou imunitou se přeočkovává po deseti letech.Pokud chcete vyhledat aktualizace, vyberte Start > Nastavení > služba Windows Update a pak vyberte Vyhledat aktualizace.

Co dělat když nejde aktualizace : Základní postup odstraňování problémů

  1. Zkontrolujte připojení Wi-Fi nebo mobilní datové připojení
  2. Zkontrolujte místo v úložišti.
  3. Zkontrolujte aktualizace systému Android.
  4. Zavření a opětovné otevření Obchodu Google Play.
  5. Restartování zařízení