Antwort Jak izolovat stavbu? Weitere Antworten – Jak správně izolovat základy

Jak izolovat stavbu?
Izolace svislých stěn lze ochránit přilepenými deskami z extrudovaného polystyrenu (poslouží zároveň jako tepelná izolace). Jsou nenasákavé a lze je tedy zahrnout zeminou. Alternativou je též ochrana nopovou fólií, nebo přizdívkou z cihel.Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a zalít vrstvou betonu. Alternativou je použití cementové stěrky a následná aplikace asfaltové izolace. Poté přichází na řadu izolace, například v podobě polystyrénu.

Jak izolovat spodní stavbu : Základové konstrukce

V podmínkách spodní stavby je izolace často vystavena velkému tlaku od konstrukce domu a od zeminy. Dále zde může působit zvýšená vlhkost nebo dokonce voda. Proto se pro izolaci spodní stavby užívá extrudovaný polystyren URSA XPS.

Co nejlépe izoluje

Příklady tepelných izolantů

Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap. Ve stavebnictví se kvůli lepší tepelné izolaci používají cihly s dutinami.

Jak hluboko izolovat základy : Obvykle se doporučuje, aby zateplení sahalo do hloubky cca 80 cm, tedy přibližně do nezámrzné hloubky zeminy.

Povrchovou vlhkost je možné řešit menším odvlhčovačem (DH 721), na novostavby doporučujeme použít více menších přístrojů, minimálně každý do jednoho patra, ideálně do každé místnosti. Po haváriích vody doporučujeme vysoušet větším přístrojem DH 751.

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Co nejlépe pohlcuje vlhkost

Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.

Kolik cm polystyrenu na sokl : V těchto oblastech, kde je zvýšená vlhkost a výskyt vody, je dle předpisů ETICS nutné použít minimálně 30 cm polystyrenu se sníženou nasákavostí.

Proč se zatepluje sokl : Zateplení je potřeba zejména ze dvou důvodů: aby nedocházelo k promrzání základů a tvorbě koutových plísní. Izolace se na sokl lepí až do úrovně nezámrzné hloubky (cca 80 cm pod zemí). Správně provedená izolace odolává mechanickému poškození i vodě, která se u soklu hromadí po dešti nebo z tajícího sněhu.

Co pohlcuje vlhkost

9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost

  • KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
  • TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
  • BŘEČŤAN.
  • LOPATKOVEC.
  • CHAMÉDOREA.
  • DYPSIS.
  • FILODENDRON.
  • ZELENEC.


6 tipů, jak snížit vlhkost v bytě

  1. Pravidelně větrejte.
  2. Ventilátor v koupelně
  3. Nejefektivnější způsob: Pořiďte si odvlhčovač
  4. Vařte s digestoří
  5. Sušte prádlo venku nebo používejte sušičku.
  6. Rostliny, které pohlcují vlhkost.

Obrovským pomocníkem v pohlcování vlhkosti jsou odvlhčovače. Máte-li vlhký byt, odvlhčovač je spotřebič, který v bytě prostě musíte mít. Nejlepší dokážou denně pohltit až 20 litrů vody.

Čím nejlépe zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.