Antwort Jak žijí Inuité? Weitere Antworten – Čím se živí Inuité

Jak žijí Inuité?
Inuité se živili lovem, často mořských zvířat, například vorvaňů, narvalů, či tuleňů, ale lovili též faunu pevniny. Pro Inuity je typickým přístřeškem iglú, stavba z ledových kvádrů.Typický Eskymák už dávno neloví soby a nežije v iglú. Bydlí v překližkové boudě, trpí dýchacími potížemi, depresí, je obézní a nadměrně holduje alkoholu. Střet s civilizací totiž neničí jen kulturu a tradice původních kmenů, ale i jejich tělesné a duševní zdraví.Inuité (Inuits), po řadu století nazýváni Eskymáci, sami sebe považují za národ, i když jeden z nejmenších a nejzajímavějších, který přišel na území dnešní Kanady zhruba před 4.000 léty, obývají zde rozsáhlá území teritoria Nunavutu, Severozápadních teritorií (Northwest Territories), severní pobřeží Labradoru a severní …

Jak mluví Inuité : Inuktitut, dialekt inuitského jazyka Inuktutů, se mluví přes Inuit Nunangat, inuitskou vlast v Kanadě, a je mateřským jazykem asi čtyřiceti tisíc Inuitů v Kanadě. Inuktitut je nyní k dispozici v Aplikace Microsoft Translator, Kancelář a Překladač Bing.

Kdo žije v iglú

Iglú je kopulovitý přístřešek vyrobený ze sněhových bloků. Užívají ho především kanadští Eskymáci jako provizorní domov v době arktické zimy.

Jak se říká Eskimakum : Za Inuity se označují především Eskymáci z Kanady a Grónska, kdežto na Sibiři a na jižní Aljašce se nazývají Jupikové či Juité, na severu Aljašky Inupiaté, v západním Grónsku Kalaallité, ve východním Tunumiité.

Kromě masa jedí často zvířecí vnitřnosti, krev, morek a tuk. Důležitou složkou potravy jsou také ryby a sezónně i ptačí vejce). Rostlinnou potravu tvoří bobule šichy, klikvy, brusinek, ostružiníku morušky, ale také zkvašené listy a pupen zakrslých vrb, nebo dokonce natrávený lišejník z bachoru zabitých sobů a pižmoňů.

Eskymácký polibek je akt náklonnosti, většinou mezi členy rodiny nebo blízkými osobami. Nedochází přitom ke kontaktu úst, ale nosů a jejich tření. Pochází z tradičního pozdravu Inuitů zvaného kunik.

Co znamená Inuité

Inuité jsou skupinou obyvatel nejsevernější části Ameriky, kteří jsou kulturně podobní ostatním domorodým obyvatelům. Obývají arktické regiony Grónska, Kanady a Aljašky. Inuit je množné číslo, přičemž jednotné číslo je Inuk. Hovoří inuitskými jazyky, které se řadí mezi eskymácko-aleutské jazyky.Víte, jaké teploty mají Inuité v iglú Z vnějších průměrných -30 °C dokážou teplotu snížit na vstupní v průlezovém tunelu kolem -15 °C až po pohodovou teplotu pro přežití v místnosti – kolem +5 až +10 °C. A to aniž by topili, jen využíváním izolační a akumulační schopnosti stavebního materiálu – sněhu.Přirozeným zdrojem potravy Inuitů bylo a je především maso (většinou tuleni či velryby, které uvízly na mělčině, nebo sob či pižmoň. Maso se jí často syrové a zmražené. Kromě masa jedí často zvířecí vnitřnosti, krev, morek a tuk. Důležitou složkou potravy jsou také ryby a sezónně i ptačí vejce).

Iglú je kopulovitý přístřešek vyrobený ze sněhových bloků. Užívají ho především kanadští Eskymáci jako provizorní domov v době arktické zimy.

Co jedí Eskymáci : Kromě masa jedí často zvířecí vnitřnosti, krev, morek a tuk. Důležitou složkou potravy jsou také ryby a sezónně i ptačí vejce). Rostlinnou potravu tvoří bobule šichy, klikvy, brusinek, ostružiníku morušky, ale také zkvašené listy a pupen zakrslých vrb, nebo dokonce natrávený lišejník z bachoru zabitých sobů a pižmoňů.

Jak se zdraví turisté : Ahoj – zřejmě pochází z anglického jazyka ze slova „ahoe“ či „a hoy“. Tyto výrazy jsou spjaté s námořnickou historií, a tak logicky se tento výraz stal také oficiálním pozdravem pro subkulturu vodáků, dále také letců, trampů a vyznavačů geocachingu. Ahoj se rovněž říká na horách, když potkáte turisty.

Jak jinak říct ahoj

synonyma

  • (zastarale) rukulíbám, (hovorově) dobrý, (v tykání) ahoj, čau.
  • na shledanou, sbohem, na viděnou, (v rozhlasu, telefonu apod.) na slyšenou, (hovorově) nashle, (v tykání) ahoj, čau.


Jako první zdraví podřízený nadřízeného, společensky méně významná osoba osobu významnější, mladší osoba osobu starší, muž ženu. Při setkání dvou osob na stejné společenské úrovni, stejně starých a stejného pohlaví, zdraví první vždy ten „pohotovější“.Čus je vlastně dalo by se říct invazní, nepůvodní pozdrav, to vysvětlím později. Pochází z německého tchüss, což znamená na shledanou.

Co znamená pozdrav Servus : Mezi další pamětnické pozdravy se dá započítat i čus, počeštěná forma dodnes užívaného německého „tschüs“, anebo přátelský pozdrav servus. Ten zase pochází z latinského slova "servus", tedy služebník, otrok.