Antwort Jak hnojit lopatkovec? Weitere Antworten – Jak se starat o lopatkovec

Jak hnojit lopatkovec?
Lopatkovec potřebuje vlhkou půdu, ale ne přemokřenou, proto je důležité zalévat rostlinu s mírou a nepřelévat ji. Doporučuje se zalévat rostlinu každé 3 dny, tedy asi dvakrát týdně. Záleží ale i na podmínkách v jakých rostlina roste, tedy např. vlhkosti v místnosti nebo zda stojí na slunci.Lopatkovci dopřejte správnou péči

A pokud budete chtít vypěstovat opravdu velké a krásné květy, dopřejte lopatkovci hnojivo pro pokojové rostliny, a to jednou za dva týdny. Hnojit je možné od jara do konce podzimu, poté jej nechte odpočívat. Vždy se však řiďte doporučeným dávkováním na obale hnojiva.Lopatkovec

Tato rostlina z tropických deštných pralesů v Jižní Americe čistí vzduch a není náročná na péči. Listy těchto pokojových rostlin se začnou svěšovat, pokud bude rostlina moc suchá, ale pár hodin po zalití opět ožijí a zvednou se. Lopatkovec má rád světlá místa bez přímého slunce.

Jak moc je lopatkovec Jedovaty : Lopatkovec je odolná rostlina s tmavě zelenými listy a bílými květy a jsou velmi nenáročné na pěstování. Ale stejně jako Difenbachie obsahují tyto jedovaté pokojové rostliny také krystaly šťavelanu vápenatého, takže jejich požití může vést ke stejným příznakům podrážděné kůže a úst, nevolnosti a zvracení.

Kdy hnojit lopatkovec

Kdy hnojit lopatkovec

Lopatkovec hnojte od dubna do konce října, každých 14 dní. Využívejte klasické hnojivo rozpustné ve vodě nebo hnojivé tyčinky.

Proč žloutne listy lopatkovec : Příliš mnoho slunečných paprsků způsobí žloutnutí listů. Naopak nedostatek způsobí, že se nebudou objevovat pravidelně bílé květy. Lopatkovec spotřebuje poměrně hodně vody. V případě nedostatku vody Vás rostlina upozorní tak, že povadnutím listů.

Kdy hnojit lopatkovec

Lopatkovec hnojte od dubna do konce října, každých 14 dní. Využívejte klasické hnojivo rozpustné ve vodě nebo hnojivé tyčinky.

Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Přímé světlo nesnese, jak už jsme psali výše, umístěte ho však ideálně cca metr od okna. V příliš velkém temnu a stínu bude mít rostlina totiž květ zelený, který není tak krásný jako ten zářivě bílý.

Proč žloutnou listy u Lopatkovce

Příliš mnoho slunečných paprsků způsobí žloutnutí listů. Naopak nedostatek způsobí, že se nebudou objevovat pravidelně bílé květy. Lopatkovec spotřebuje poměrně hodně vody. V případě nedostatku vody Vás rostlina upozorní tak, že povadnutím listů.Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Přímé světlo nesnese, jak už jsme psali výše, umístěte ho však ideálně cca metr od okna. V příliš velkém temnu a stínu bude mít rostlina totiž květ zelený, který není tak krásný jako ten zářivě bílý.Jak lopatkovec zalévat

Lopatkovec není náročný na umístění, ale na zálivku ano. Rozhodně potřebuje, aby byl jeho kořenový systém stále v mírně vlhkém substrátu. Vždy je důležité, abyste se ujistili zapíchnutím prstu do hlíny. Jakmile začne půda z horní části prosychat, dopřejte mu zálivku odstátou nebo dešťovou vodou.

Nízká vzdušná vlhkost v bytě – lopatkovec můžete občas přestřítknout, nebo postavit květináč do misky s oblázky, které jsou zalité vodou, aby se zvýšila vzdušná vlhkost přímo u rostliny (nenechat ponořený květináč, hrozí přemokření kořenů). Přímé slunce poškozuje listy, ale ty se pak spíš stáčí a žloutnou.

Jak se Rozmnozuje lopatkovec : Množení: Spathiphyllum se nejlépe množí dělením trsů při přesazování. Hnojivo: Aplikujte tekuté hnojivo pro pokojové rostliny v období růstu, snižte v zimních měsících.

Proč hnědnou listy lopatkovec : Hnědé listy jsou obvykle způsobené přímým slunečním svitem. Přesuňte lopatkovec do polostínu. Pokud je umístěný správně, omyjte listy a pravidelně je kropte rozprašovačem.

Jak zachranit Prelity lopatkovec

Prvním krokem při přelití je rostlinu přesunout do teplejší místnosti, anebo na slunné, teplé a dobře větrané místo. Přebytečná voda se na takovém místě rychleji vstřebá. Rostlinu byste zároveň měli zkusit méně zalévat, případně zvyšovat pouze vlhkost jejího okolí rosením.

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Pokud je opravdu nutné rostlinu přesadit, mělo by se to udělat v období od března do srpna, a to vždy jen do nádoby o něco větší, než je ta původní. Není nutné starší rostliny přesazovat častěji než 1 x za 3 roky. Mladé rostliny přesazujeme každoročně.

Jak casto rosit lopatkovec : Parametry produktu:

Hmotnost: 1 kg
Stanoviště: stín, polostín, světlo
Zálivka: častá (2x týdně)
Vhodná pro: čistí vzduch, začátečníky, do obýváku, do kanceláře, do ložnice
Okrasná: květem, listem