Antwort Jak funguje reverb? Weitere Antworten – Co dělá reverb

Jak funguje reverb?
Reverb je zvukový efekt patřící do skupiny dozvukových hall efektů. Jde o simulaci „ozvěny“, resp. dozvuku uvnitř uzavřených prostor. Zvuková vlna je po dopadu na překážku částečně pohlcena a částečně se odrazí a tím vzniká informace o prostoru.Zařízení pracuje na principu zpoždění zvukového signálu po průchodu kovovými spirálami, které mohou být různě dlouhé, v různém průměru, různě napnuté apod. Na výsledném zvuku se rozhodující měrou podílí provedení budícího a snímacího zařízení pružin.Reverb je základním efektem nejen ve světě kytarového zvuku, ale v hudební produkci obecně. Kytarový reverb jednoduše simuluje přirozené znění zvuku ve větším prostoru, kde se odráží od stěn a tvoří se jeho ozvěna. Různé typy reverbu (hall, plate, spring reverb) mají vliv na zvuk a délku ozvěny.

Jak funguje kytarový efekt : Kytarový efekt je elektronické zařízení, které upravuje signál elektrické kytary vedený do zesilovače. Původní signál má tvar sinusoidy, ovšem kytarové efekty jej různě deformují, slangově „mrší“, proto jsou nazývány „mršítka“ nebo podle tvaru „krabičky“ či „pastičky“.

Jak funguje Efektova Smycka

Efektová smyčka

Efektové smyčky se dělí na sériové a paralelní, což znamená, že u první z nich prochází signál plně efektem, zatímco u paralelní smyčky je efektová cesta přimíchávána k hlavnímu průchozímu signálu.

Co je chorus efekt : Zvuk chorusu vzniká tak, že po vstupu do pedálu je signál rozdělen na dva. První prochází nezměněn, zatímco druhý je nepatrně opožděn a zmodulován průběžnou změnou tóniny – zjednodušeně bychom mohli říct, že chorus vzniká přidáním nepatrně opožděného vibrato efektu k čistému signálu.

Fuzz patří spolu s overdrive a distortion pedály k nejběžnějším a nejznámějším kytarovým efektům. Podle legend vznikaly nejstarší zkreslené zvuky omylem, když byl rozbitý zesilovač. Toho se začalo využívat a kytaristi začali podobné zvuky cíleně vyhledávat. První fuzzy vznikaly díky experimentům s různými součástkami.

Efekty modulační

Phaser mění hlasitost vybraného pásma frekvencí, zároveň k původnímu signálu přidávají jeho fázově posunutou kopii, vytváří rychle nebo pomaleji oscilující efekt zvláštního vlnění zvuku. Flanger zdvojuje a zpožďuje tón. Výsledkem je zvuk připomínající přelétávající stíhačku.

Co je multiefekt

Multiefekty a procesory jsou moderním, kompaktním řešením pro kytaristy, kteří nechtějí nebo nemohou skladovat a tahat těžké zesilovače a reproboxy. Nabízí řešení „vše v jednom“ – simulace kytarových kabinetů, zesilovačů a efektů. Řada výrobců nabízí autentické simulace zvuků léty prověřených aparátů.Verze podle počtu strun

Klasická kytara má šest strun povětšinou laděných takto: ehgdae. Notuje se v houslovém klíči a zní o oktávu níže, než se píše. Rozsah kytary v případě ladění E A d g h e1 je E–h2. Často se také používají kytary dvanáctistrunné, kde je každá struna zdvojena.Pokud chci na kytaře zahrát jiný tón, musím umístit prst levé ruky na některý z pražců. Každý pražec dá vzniknout jinému tónu. Pokud bychom tedy počítali, že kytara má například 22 pražců a na každém zahraji jiný tón, bude to znamenat celkem 22 pražců x 6 strun, tj. 132 různých tónů.

Parlor. Malé tělo, osobitý zvuk a nepostradatelná část jazzového hudebního světa v pozdních letech 19. století a na přelomu 20. století – to je ve zkratce kytara Parlor.

Na jakou frekvenci naladit kytaru : Zkontrolujte, zda máte zapnuté ladění pro kytaru. Ověřte frekvenci, na kterou chcete ladit. Standardní ladění je na 440Hz. Pokud se rozhodnete pro jinou frekvenci, vezměte v potaz, že váš nástroj nemusí v této frekvenci dobře rezonovat.

Jak funguje kytara : Kytara je drnkací strunný nástroj (chordofon) s hmatníkem. Tón vzniká rozechvěním struny napjaté mezi dvěma pevnými body – pražcem a kobylkou. Struny jsou rozechvívány drnkáním prsty nebo plektrem (lidově trsátko). Hmatník umožňuje získávat tóny zkracováním chvějné délky struny přitlačením struny na pražec.

Kolik stojí nejdražší kytara na světě

Kytara Kurta Cobaina, se kterou frontman skupiny Nirvana nahrál v roce 1993 slavný akustický koncert, se na aukci v Los Angeles prodala za šest milionů dolarů, tedy 143 milionů korun. Nástroj vyrobený v roce 1959, který Cobain koupil za 5000 dolarů, se tak stal nejdražší kytarou, jakou kdy kupec na aukci získal.

Akustická kytara je taková kytara, která k produkci zvuku využívá pouze akustických schopností svých strun a ozvučné skříňky. Jde o novotvar, protože před objevením elektrické kytary byly všechny kytary vlastně akustické.Notám od C do C se říká oktáva. Na elektrických klávesách bývá většinou 5-7 oktáv, někdy i více, na piánu typuju tak dvojnásobek. Kytara má oktávy 3 (+ pár tónů, podle počtu pražců =).

Jak má být naladěná kytara : 4 – Standardní ladění kytary od nejtlustší struny po nejtenčí je E, A, D, g, h, e. V případě 4strunné basové kytary jsou to tóny E, A, D, G a v případě ukulele pak G, C, E, A. Zejména v případě kytary ale existuje spousta alternativních ladění jako tzv. drop, open a další.