Antwort Jak funguje pískový filtr? Weitere Antworten – Jak funguje písková filtrace

Jak funguje pískový filtr?
V pískové filtraci si voda dláždí cestičku přes křemičitý písek, který zachytí nečistoty. Voda bez nečistot se vrací zpět do bazénu. Systém je poháněn motorem, nádrž na písek může mít různou velikost a pojmout až desítky kilogramů písku. Pískovou filtrací můžete vybavit kterýkoliv typ zahradního bazénu.Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.Ve spodní části nádoby filtrace najdete vypouštěcí ventil, kterým nechte vytéct vodu z filtrační nádoby ideálně do nějaké nádoby, kterou budete průběžně vyprazdňovat. Tento krok si můžete o poznání urychlit vysavačem na vodu. 4. Po vypuštění či vysátí veškeré vody, zůstane ve filtrační nádobě pouze mokrý písek.

Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu : Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Jak často Zapinat pískovou filtraci

Jak často používat filtraci Doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody alespoň 2x denně. Voda se prokysličí a současně dojde k lepšímu rozpouštění bazénové chemie, díky čemu se spotřeba chemie sníží.

Jak propláchnout pískovou filtraci : Pokud dojde k zanesení písku, ventil přepněte do polohy zpětného propláchnutí. Voda do filtrace začne proudit košem na dně nádoby, zvíří písek a uvolní z něho zachycené nečistoty. Při zpětném propláchnutí se ale voda nevrací do bazénu. Ventil ji přesměruje do výpustní příruby, kterou špinavou vodu vypustíte mimo bazén.

Každoroční výměna filtračního substrátu může předejít mnoha problémům. Výměnu písku (nebo jakéhokoliv filtračního materiálu) v tlakovém filtru se nevyplatí podceňovat. Doporučuji výměnu každý rok při každém typu úpravy vody, tedy při zazimování starou náplň odstranit a na jaře při spuštění nasypat nový substrát.

Kdy tedy písek vyměnit V prvním kole to poznáte podle toho, že manometr u filtru bude stále častěji ukazovat zvýšený tlak, nebo podle tlaku trysek v bazénu. Když se koupete častěji, tak to dokážete celkem dobře odhadnout. Budete propírat filtr čím dál tím častěji.

Co s pískem z filtrace

Použitý písek vyhazovat nemusíte, najde celou řadu uplatnění: jako stavební materiál, zasypání spár ve dlažbě, při budování podkladu pro chodníky, posyp zledovatělých chodníků nebo kypření trávníků.cca měsíc voda vydrží,ale nesmí být bazén hodně pod plachtou)pak se voda kazí rychleji. Takový jsme měli kdysi dávno taky, voda vydržela měsíc a pak se musela vyměnit, začal být bazén zevnitř jakoby slizký a voda smrděla.Vysávání nečistot z bazénu

  1. Pokud máte kartušovou filtraci, napojíte vysavač pomocí rychlospojky na hadici, kterou dopouštíte vodu do bazénu.
  2. Pokud máte pískovou filtraci, napojíte vysavač na filtraci pomocí průchodky nebo na skimmer.
  3. Pak už jen vysáváte a nečistoty se v obou případech vysávají do filtračního vaku.


V první řadě se musí jednat o filtrační zařízení pískové. Výkon musí být tak velký, aby byla filtrace po zapojení příslušenství schopná přefiltrovat 4 m3 vody za jednu hodinu. Pro lepší představu uvedeme příklad: Pokud má váš bazén objem 8 m3 a více, je potřeba filtrace o výkonu minimálně 4 m3 za jednu hodinu, např.

Jak casto proplachovat Piskovou filtraci : S ventilem filtrace manipulujte vždy jen pokud je vypnuté čerpadlo filtrace. Preventivně doporučujeme provádět průplach filtrace v závislosti na zatížení bazénu cca 1× týdně.

Kolik písku se dává do filtrace : Filtrační nádobu naplňte do 2/3 třetin výšky pískem, množství viz. návod dále. Pozor : Před nasypáním písku je nutné nasadit na trubku v hrdle nádoby ochranný klobouček. Po nasypání písku klobouček sundejte.

Jak často používat pískovou filtraci

Jak často používat filtraci Doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody alespoň 2x denně. Voda se prokysličí a současně dojde k lepšímu rozpouštění bazénové chemie. Jedním z nejúčinnějších způsobů čistění vody je písková filtrace, která pracuje na principu filtrování vody přes pískovou náplň.

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

U privátních bazénů doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody minimálně 2× denně. Vždy však záleží na zatížení bazénu.

Kdy pustit filtraci v bazénu : Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.