Antwort Jak funguje práškový hasicí přístroj? Weitere Antworten – Co se hasí práškovým hasicím přístrojem

Jak funguje práškový hasicí přístroj?
Práškový hasicí přístroj je vhodný na hašení:

prakticky všech pevných materiálů kapalných látek (ředidla, pohonné hmoty, oleje) hořících plynů (propan-butan), přičemž se nemusíme obávat úrazu proudem při hašení hořících obytných domů, v nichž nebyla odpojena elektřina.Práškový hasicí přístroj

Hasicí látkou je prášek hnaný plynem. Prášek působí jako tepelný výbuch, který ochlazuje plameny. Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny.Pěnový hasicí přístroj

Hasivem je voda a pěnidlo, které při provzdušnění vytváří pěnu a ta izoluje hořící látky odvzdušného kyslíku. Používá se zejména k hašení hořlavých kapalin – třída B, kdy pěna nejlépe uhasí oheň na hladině hořicí látky.

Po jakou minimální dobu vydrží hasit hasicí přístroj práškový PG GS 6kg prášku : VAROVÁNÍ

Hasební schopnost 34A, 183B, C
Hasivo ABC 6 kg
Hmotnost [kg] 9,8 kg
Minimální doba činnosti [s] 12 s
Průměr lahve [mm] 162 mm

Jaké máme druhy hasicích prášku

A – pevné látky – vhodné jsou vodní, pěnové a práškové hasicí přístroje. B – hořlavé kapaliny – je možné použít pěnové, práškové a sněhové hasicí přístroje. C – plyny – používají se práškové a sněhové hasicí přístroje. D – hořlavé kovy (lehké a alkalické kovy) – hasí se speciálními prášky.

Co se nesmí hasit vodou : Jsou nevhodné na hašení:

Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…). Je třeba velkého množství vody, abychom kapalinu zředili, některé neuhasíme vůbec, např. benzín na vodě plave.

periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.

Práškový hasicí přístroj je vhodný na hašení:

prakticky všech pevných materiálů kapalných látek (ředidla, pohonné hmoty, oleje) hořících plynů (propan-butan), přičemž se nemusíme obávat úrazu proudem při hašení hořících obytných domů, v nichž nebyla odpojena elektřina.

Čím hasit sypké materiály

Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.Ceník provedených výkonů:

Hasicí přístroje
Revize hasicího přístroje dle typu přístroje/ks 35-49,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vodní 349,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vzduchopěnový 349,- Kč
Tlaková zkouška 5letá – práškový 428,- Kč

Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

Kolik stojí práškový hasicí přístroj : Ceník hasicích přístrojů a příslušenství

Práškové hasicí přístroje
Typ HP dle váhy Cena za 1.-5. ks Cena za 5.-10. ks
Práškový 4kg 879,- Kč 869,- Kč
Práškový 6kg 919,- Kč 909,- Kč
Práškový 50kg 10.690,- Kč 10.590,- Kč

Jak dlouho vydrzi hasicí přístroj hasit : periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.

Kde je povinný hasicí přístroj v autě

Povinnost hasicího přístroje vautě se týká Pobaltských států, Bulharska, Řecka, Moldavska, Rumunska, Ruska, Turecka, Ukrajiny a Běloruska. VPolsku a Belgii je povinnost pouze pro vozidla, která jsou registrována vtěchto zemích. Doporučení (nikoli povinnost) pak platí vDánsku, Norsku, Švédsku, Makedonii a na Islandu.

Kam si hasicí přístroj řidič připevní, je jen na něm. Měl by myslet na to, že vruty musí být zašroubovány tak, aby se nemohly při nehodě vytrhnout, a zároveň by měl být hasicí přístroj dobře po ruce. Vhodné je ho upevnit pod sedačku nebo například na kraj zavazadlového prostoru, aby byl po ruce i při naloženém kufru.periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.

Kde je povinnost mít v autě hasicí přístroj : Povinnost hasicího přístroje vautě se týká Pobaltských států, Bulharska, Řecka, Moldavska, Rumunska, Ruska, Turecka, Ukrajiny a Běloruska. VPolsku a Belgii je povinnost pouze pro vozidla, která jsou registrována vtěchto zemích. Doporučení (nikoli povinnost) pak platí vDánsku, Norsku, Švédsku, Makedonii a na Islandu.