Antwort Jak funguje penetrace? Weitere Antworten – Proč se dělá penetrace

Jak funguje penetrace?
Penetrace je nátěr, který zpevní nesoudržné podklady, sjednotí savost povrchu a také připraví podlahu na případné další povrchové úpravy. Penetrace se používá v poslední fázi před tím, než položíte podlahu nebo dlažbu.Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.Penetrace fungují jako základní nátěr a vytvářejí základ pro bezchybnou výmalbu. Základní nátěr byste měli vždy použít, pokud potřebujete zakrýt nedokonalosti, zakrýt skvrny nebo neutralizovat barvu povrchu před lakováním, protože vytváří základ pro bezproblémovou aplikaci barvy.

Jak funguje hloubková penetrace : Úprava podkladů

Primalex HLOUBKOVÁ PENETRACE je velmi účinný vodou ředitelný penetrační prostředek s mikrodisperzí, která proniká do hloubky podkladu, a tím zajišťuje důkladné zpevnění předchozích nátěrů, nových, méně pevných a opravovaných povrchů s různou savostí.

Kolik penetrace

ano stačí jedna vrstva, optimální ředění je 1:1, aplikovat nejlépe štětkou. Doporučujeme okolí řádně olepit a přikrýt, penetrace po uschnutí se obtížně odstraňuje.

Jak natírat penetraci : Na postupu záleží

  1. Před nanášením penetrace pořádně očistěte povrch od mastnot a starých materiálů.
  2. Vyhněte se stříkací pistoli – nejlépe se vám bude pracovat s válečkem nebo štětcem.
  3. Počet vrstev penetrace závisí především na podkladu a typu penetračního nátěru.
  4. Penetraci nechte pořádně vsáknout a vyschnout.

Penetrace se používá především na zpevnění různorodých podkladů a sjednocení savosti. Zároveň zvyšuje přilnavost nátěrů, takže nová barva vám bude lépe krýt.

Penetrační nátěry se obvykle nanáší v několika vrstvách. Nanášení další vrstvy není vhodné odkládat, protože když nátěr zcela zaschne (vytvrdne), smísení obou vrstev je problematické. Penetrační nátěr musí být po aplikaci zcela vsáknutý do podkladu. V případě, že se vytvoří louže, je třeba rozetřít je do plochy.

Kam vylít zbytek penetrace

K vymývání zbytků syntetických barev je nutné ředidlo a pozor: to už je nebezpečným odpadem. Každá kapka musí být tedy odevzdána do sběrny nebezpečného odpadu.Vhodné pracovní pomůcky. Na aplikaci je vhodný váleček nebo štětec. Váleček doporučujeme Vestan s délkou vlasu 12 – 18 mm a štětec z umělých štětin, přírodních a jejich kombinací. Pokud je povrch po natření penetrací nerovnoměrný, použijte brusný papír zrnitosti 150 – 180 pro odstranění nežádoucích částic.Běžně se na sádrokarton dává jedna vrstva penetrace a dvě vrstvy bílého nátěru, což samozřejmě znamená vyšší náklady na barvu a také více času stráveného malováním. Pro úsporu nákladů se doporučuje jedna vrstva penetrace Haftgrund a jedna vrstva bílé barvy Caparol Indeko .

Penetrace je suchá na dotek cca po 2 hodinách. Případnou další vrstvu je možné nanášet nejdříve po 4 hodinách (Údaje platí pro jednu vrstvu penetrace při teplotě +20°C, relativní vlhkosti vzdu- chu 50%). Snížení teploty nebo zvýšení vlhkosti vzduchu může pro- dlužovat doby schnutí.

Jaký váleček použít na penetraci : Na hladší omítce postačí váleček se stejně dlouhými chlupy, ale bez polstru. Na sádrokarton si pořiďte 12milimetrový váleček bez polstru. Alternativou jsou válečky z polyamidu (mikrovlákna).

Jak se nanasi penetrace : Penetrační nátěry se obvykle nanáší v několika vrstvách. Nanášení další vrstvy není vhodné odkládat, protože když nátěr zcela zaschne (vytvrdne), smísení obou vrstev je problematické. Penetrační nátěr musí být po aplikaci zcela vsáknutý do podkladu. V případě, že se vytvoří louže, je třeba rozetřít je do plochy.