Antwort Jak fermentovat ovesné vločky? Weitere Antworten – Jak spravne fermentovat vločky

Jak fermentovat ovesné vločky?
Správný postup na fermentované vločky

  1. Ovesné vločky namáčíme ideálně v kefíru (mléčném, vodním nebo kokosovém), protože obsahuje desítky druhů probiotik.
  2. Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc.
  3. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince.
  4. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti.

Namáčení ovesných vloček před konzumací pomáhá zlepšit stravitelnost a texturu. Ideálně by ovesné vločky měly být namáčeny přes noc nebo alespoň 15-30 minut.Vtip je v tom, že vločky a semínka se pouze namáčejí. Přes noc v tekutině nabobtnají, trochu fermentují a ještě více znásobí své pozitivní vlastnosti. Navíc si tuhle dobrotu v klidu připravíte večer a ráno jen naservírujete.

Jak Namocit ovesné vločky : Pokud chcete připravit kaši na snídani, večer předem si dejte vločky do misky a zalijte je vlažnou vodou tak, aby byly namočené. Fermentace ovesných vloček by měla ideálně trvat 8 – 12 hodin. Pravděpodobně Vám bude stačit i trochu méně vody.

Jak udělat vločky přes noc

Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.

Jak doma fermentovat : Postup

  1. Připravte si čisté, ideálně sterilní nádoby ve kterých budete chtít zeleninu fermentovat. Připravte si i solný roztok.
  2. Zeleninu očistěte a pokrájejte na menší kousky.
  3. Obsah sklenice zalijte solným roztokem co vám zbyl v míse tak, aby zakryl veškerou zeleninu.
  4. A teď už nechte přírodu pracovat za vás.

Ovesné vločky dáme do hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme pár minut (záleží na druhu vloček), v případě potřeby přilijeme vodu. Výsledná konzistence musí být velmi hustá. Sporák vypneme, vločky necháme lehce vychladit a nakonec do nich zamícháme protein.

Nicméně platí, že na každých 50 gramů vloček je potřeba 250 ml tekutiny, ať už mléka, nebo vody. Pokud chcete opravdu luxusní ovesnou kaši, namočte vločky do mléka už přes noc, ale zvlášť u těch jemně mletých to není nutné.

Jak pripravit vločky přes noc

Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.Kvašená zelenina – recept

Nakrájejte zeleninu na drobné nudličky, kostičky, kolečka, zkrátka jak vám to přijde pod ruku. K zelenině přidejte sůl, případně koření. Na 1 kg zeleniny přidejte 15 – 20 g soli. Zeleninu se solí pořádně promíchejte a nechte několik desítek minut odležet.Pro fermentaci se očištěné boby nashromáždí buď na hromadu a překryjí banánovými listy, které procesu fermentace díky výskytu potřebných bakterií napomáhají, nebo se umístí do košů, beden či podobných nádob s děravým dnem opět s banánovými listy. A fermentace může začít. Celý proces trvá 2 až 7 dní podle typu odrůdy.

Přestože jsou ovesné vločky zdravé, mají relativně vysokou energetickou hodnotu. U žen by se tedy denní dávka měla pohybovat mezi 30-40 g, u mužů mezi 40-50 g. Tajný tip: Někteří lidé hůře snášejí ,,sladké snídaně” a to i tehdy, kdy se jedná například o kaši z ovesných vloček.

Kolik g ovesných vloček na snídani : U žen je doporučená denní dávka 30 až 40, u mužů 40 až 50 gramů. „Ovesné vločky se skládají především ze složených sacharidů, z bílkovin a tuku. Jedná se tak o komplexní potravinu, která je vhodná pro každého, kdo se chce zdravě stravovat.

Jak spravne fermentovat : Platí pravidlo, že čím déle necháte nádoby kvasit v teplém prostředí, tím rychleji proběhne proces fermentování a naopak. Delší proces fermentování vám však zajistí vyšší trvanlivost potravin a vyšší množství výživných látek. Konzumace: Po dokončení procesu fermentování je vše připraveno ke konzumaci.

Jak dlouho fermentovat zeleninu

Ideální teplota je mezi 18 – 21°C. A celý proces by měl trvat 7-10 dní podle teploty prostředí. Občas sklenice zkontrolujte jestli nepřetéká a přitlačte píst. Jak zelenina fermentuje, tvoří bublinky oxidu uhličitého a ten vytlačuje hladinu láku nahoru.

Nicméně platí, že na každých 50 gramů vloček je potřeba 250 ml tekutiny, ať už mléka, nebo vody. Pokud chcete opravdu luxusní ovesnou kaši, namočte vločky do mléka už přes noc, ale zvlášť u těch jemně mletých to není nutné.Budete-li si vločky dopřávat pravidelně několikrát týdně, snížíte si hladinu cholesterolu v krvi a tím i riziko srdečních chorob. U žen je doporučená denní dávka 30 až 40, u mužů 40 až 50 gramů. „Ovesné vločky se skládají především ze složených sacharidů, z bílkovin a tuku.

Jak pripravit ovesné vločky s mlékem : Postup přípravy

Vločky vsypte do kastrůlku, zalijte mlékem a lehce osolte. Za občasného míchání přiveďte k varu, snižte teplotu a povařte 1–2 minuty do zhoustnutí. Kaši dejte do misky a podávejte s rozvařeným ovocem, ořechovým máslem a granolou.