Antwort Jak řešit obtěžování? Weitere Antworten – Co dělat při obtěžování

Jak řešit obtěžování?
Kontaktujte Policii ČR v případě oprávněného pronásledování, obtěžování nebo napadení, je-li jednání pronásledovatele takové, že ve vás vzbuzuje strach, obavy, nepříjemné pocity apod.Podle odstavce pátého tohoto ustanovení se obtěžováním „rozumí jednání, které je jiným příslušníkem oprávněně vnímáno jako nevítané a jehož záměr nebo důsledek vede ke snížení důstojnosti fyzické osoby nebo k vytváření nepřátelského nebo ponižujícího prostředí“.(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Co lze považovat za stalking : Stalking je nebezpečné pronásledování a obtěžování. Člověk, který nějakou osobu pronásleduje, je posedlý zájmem o tuto osobu, se nazývá stalker. Často je příčinou takového chování žárlivost, která se vyznačuje nadměrným ulpíváním na jedné osobě a strachem ze ztráty partnera a opuštění.

Jak zastavit Stalkera

Pokud je chování stalkera nepříjemné, klíčové je neignorovat jej a ihned se proti němu jasně vymezit – ústně se svědky, písemně doporučeným dopisem, objeví-li se na pracovišti, doporučuje se zainteresovat nadřízeného. Pokud by i přesto stalker pokračoval, už je na místě jej ignorovat a případně podat trestní oznámení.

Co dělat když mi někdo vyhrožuje : Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Potlačte svou vlastní zvědavost. Někomu může pomoct o své zkušenosti mluvit, ale pro někoho může být sdělování detailů traumatizující, protože tím je oběť nucena celou zkušenost prožívat znovu. Netlačte. Oběť sexuálního obtěžování nemá povinnost situaci nahlásit ani ji nijak řešit.

Mezi nejdůležitější znaky stalkingu patří opakované a dlouhodobé obtěžování obětí, nevyžádanou a nechtěnou pozorností a to například pomocí dopisů, e-mailů, telefonátů, SMS zpráv, zasíláním různých zásilek s dárky. Obsah zpráv může být příjemný, ale také zastrašující.

Co se považuje za vyhrožování

Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.Nebezpečným pronásledováním (známějším pod pojmem stalking) rozumíme úmyslné, zlovolné a systematické pronásledování a obtěžování jiné osoby, které snižuje kvalitu života a ohrožuje její bezpečnost. Cílem je navázání a udržování kontaktu s pronásledovanou osobou i přes její zjevný nesouhlas.Za trestný čin nebezpečného vyhrožování je dle zákonné dikce možné uložit jak trest odnětí svobody, tak trest zákazu činnosti.

Nepatřičné vystavení dítěte sexuálnímu kontaktu, činnosti či chování za cílem dosáhnout vlastního nebo cizího sexuálního vzrušení. Chování, při kterém je použit nátlak, síla, hrozba nebo manipulace něžností, laskavostí, odměňováním.

Jak se vyrovnat se zneužíváním v dětství : Pro odborné řešení je proto nezbytné obrátit se na někoho dalšího. Vhodnější bývá psychoterapeutka – žena, existují i organizace, které se na pomoc v takovéto situaci specializují. I vy si můžete najít informace o tom jaká podpora blízkých je v takovéto situace vhodná, případně se o tom můžete dojít poradit.

Jaký trest hrozí za vyhrožování : Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Co mám dělat když mi někdo vyhrožuje

Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.Právní věta: Vyhrožování musí být způsobilé vzbudit u poškozeného důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví. Důvodnou obavou se zde rozumí obava objektivně způsobilá vyvolat vyšší stupeň úzkosti nebo jiného tísnivého pocitu ze zla, kterým je na poškozeného působeno.

Kolik let je za zneužití dítěte : Za pohlavní zneužití hrozí jeden rok až osm let odnětí svobody, v případě že je čin spáchán na dítěti patnácti let svěřeném dozoru pachatele, zneužívaje jeho závislosti nebo svého postavení a z něho vyplývající důvěryhodnosti nebo vlivu, hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.