Antwort Jak doložit trvalý pobyt dítěte? Weitere Antworten – Kde získat potvrzení o trvalém pobytu dítěte

Jak doložit trvalý pobyt dítěte?
Žádost o potvrzení o pobytu můžete podat na pracovišti Ministerstva vnitra, poslat poštou, datovou schránkou, e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem nebo podat prostřednictvím zmocněného zástupce.Pro změnu trvalého pobytu dítěte mladšího 15 let je zapotřebí stejných dokumentů jako pro dospělého: doklad totožnosti (dětský pas nebo občanský průkaz dítěte) a doklad o vlastnictví nebo nájmu domu nebo bytu. Zákonný zástupce dítěte musí vyplnit a podat přihlašovací lístek k trvalému pobytu.Narozené dítě dostane automaticky stejný trvalý pobyt, jako má v době narození jeho matka (pokud ho má matka v ČR). Není tedy nutné dítě přihlašovat. V případě, že byste potřebovali změnit trvalý pobyt dítěti, je to možné na úřadě v místě nového bydliště.

Kdo se může přihlásit k trvalému pobytu : Kdo a za jakých podmínek

  • občan České republiky starší 15 let nebo jím pověřený zmocněnec na základě zvláštní plné moci s úředně ověřenými podpisy,
  • zákonný zástupce za občana mladšího 15 let nebo fyzická osoba, které bylo dítě svěřeno do péče rozhodnutím soudu,

Kde se dá zjistit rodinný stav

Osobně na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT v případě, že má občan elektronicky čitelný identifikační doklad nebo u kteréhokoli obecního úřadu obce s rozšířenou působností, krajského úřadu nebo Ministerstva vnitra.

Jak požádat o trvalý pobyt : Žádost o vydání povolení k trvalému pobytu musíte podat osobně na pracovišti Ministerstva vnitra. Při osobním podání vám ministerstvo na základě vaší žádosti vydá potvrzení o podání a také vám sdělí číslo jednací, které je této žádosti přiděleno.

Zatímco bydliště se týká místa, kde má člověk své stálé bydliště a obvykle se tam nachází většinu času, trvalý pobyt se vztahuje na místo, kde je člověk zapsán v evidenci obyvatel a kde má povinnost se hlásit k trvalému pobytu.

Žádost o potvrzení o pobytu lze podat pracovišti odboru azylové a migrační politiky MV (OAMP MV). Popřípadě zašlete svou vyplněnou žádost v souladu se správním řádem poštou na oficiální kontakty MV nebo přímo na pracoviště OAMP MV. Kontakty na pracoviště OAMP MV naleznete na stránkách Ministerstva vnitra.

Kdy dostanu rodný list dítěte

Rodný list vydá matrika do třiceti dnů od nahlášení dítěte. Rodný list si můžete vyzvednout na matrice. Rodný list můžete také dostat poštou. K vyzvednutí rodného listu budete potřebovat občanský průkaz.Klidně se odstěhuji i 300 km bez souhlasu otce, pokud to mému dítěti pomůže.K žádosti budete potřebovat:

  • Cestovní doklad.
  • Doklad o zajištění ubytování
  • Doklad o zajištění prostředků k pobytu na území (finance)
  • Fotografii.
  • Souhlas rodičů, pokud je vám méně než 18 let.
  • Doklad o zkoušce z českého jazyka (nemusíte dokládat, pokud splňujete některou z výjimek)


O žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu rozhodne Ministerstvo vnitra do 180 dnů ode dne podání žádosti. V případě, že je řízení přerušeno, např. na základě výzvy k doložení chybějících náležitostí, lhůta neběží.

Jak dolozit rodinný stav : "Pokud je potřeba, aby občan prokázal svůj rodinný stav, a nemá ho uvedený v občanském průkaze, požádá o výpis z evidence obyvatel," dodala Čermáková.

Jak získat potvrzení o rodinném stavu : O vydání potvrzení o pobytu a stavu dle zákona č. 133/2000 sb. , o evidenci obyvatel lze požádat: elektronicky na formuláři, zpřístupněném Ministerstvem vnitra dálkovým přístupem, který žadatel po vyplnění opatří uznávaným elektronickým podpisem nebo podá prostřednictvím zpřístupněné datové schránky.

Co potřebuji na trvalý pobyt

Trvalý pobyt občana třetího státu

  1. cestovní doklad.
  2. fotografii.
  3. doklad o zajištění ubytování
  4. doklad o finančním zajištění
  5. doklad o zkoušce z českého jazyka.


Trvalé bydliště je místo, kde osoba oficiálně bydlí a je zde zaregistrována. Může se jednat o byt, dům, nebo jinou nemovitost, kterou osoba vlastní, nebo pronajímá. Trvalé bydliště má značný vliv na různé aspekty života, včetně daní, zdravotní péče, a volebního práva.Jste-li držitelem platného průkazu o povolení k trvalému pobytu vydaného ČR a platného cestovního dokladu, můžete cestovat do jiných zemí schengenského prostoru a pobývat na jejich území až 90 dnů v každých 180 dnech.

Co je potřeba k žádosti o trvalý pobyt : K žádosti budete potřebovat:

  1. Cestovní doklad.
  2. Doklad o zajištění ubytování
  3. Doklad o zajištění prostředků k pobytu na území (finance)
  4. Fotografii.
  5. Souhlas rodičů, pokud je vám méně než 18 let.
  6. Doklad o zkoušce z českého jazyka (nemusíte dokládat, pokud splňujete některou z výjimek)