Antwort Jak dlouho vydrzi morčata bez sena? Weitere Antworten – Jak dlouho roste morče

Jak dlouho vydrzi morčata bez sena?
Samice je odstaví ve stáří 4–6 týdnů. Pohlavní dospělosti dosahují samečci ve věku deseti týdnů, samičky ve věku čtyř týdnů. Délka života morčat bývá čtyři až deset let.Deprese mají naštěstí poměrně viditelné příznaky. Patří mezi ně ztráta chuti k jídlu, letargie, schovávání se a snížená interakce s lidmi nebo ostatními morčaty, nezájem o hračky a pamlsky, snížená pohybová aktivita, agresivní chování (kousání, pohazování hlavou, cenění zubů…) a vytrhávání srsti.3) Stará morčata

Jejich srst je matná, suchá a může vypadávat nebo šedivět. Jejich zuby jsou opotřebované, křehké nebo mohou chybět. Jejich oči jsou zakalené, zanícené nebo mohou trpět kataraktou.

Co mají morčata nejraději : Základní složkou potravy morčete je seno. Kopřivové seno mají morčata ráda, obsahuje mnoho živin a prospívá srsti. Krmnou dávku je dobré doplňovat vhodnou zeleninou, v létě čerstvou trávou a bylinkami. Občas můžeme přidat vhodné ovoce nebo pamlsek pro morčata.

Jak poznat že je morčeti zima

Jak poznat, že je morčeti chladno Morče sedí skrčené a naježené většinou někde v rožku ubikace. Naježení chlupů mu pomáhá udržet si své teplo, stejně tak omezení pohybu. Celkově se může chovat zpomaleně.

Co morčata nesnáší : Co morče nemá rádo Morčata nesnáší změny v kleci nebo v krmení, samotu, průvan, hlasité zvuky (např. zvonek nebo cinkání klíčů) a hlazení v protisměru růstu srsti především na zadečku.

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Průjem u morčat je nebezpečný a mnohdy i obtížně léčitelný. Příznaky: Morče nedokáže chodit ani se postavit na nohy, je apatické, může mít nafouklé bříško.

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.Seno, seno a ještě jednou seno. Morčata jsou ortodoxní býložravci, kteří milují cokoliv zeleného a šťavnatého. Po celý rok je však nutností dostatečná zásoba sena – je to nejdůležitější potrava morčat, která obsahuje vlákninu, minerály a stopové prvky.Pokud morčátko cvaká zuby, znamená to, že se mu něco nezdá, pravděpodobně se bojí. Nejraději by uteklo, anebo je rozčilené. Cvakáním a skřípáním zubů se morčata také snaží zastrašit protivníka při souboji, odradit soupeře od potyčky. Proto je tento zvuk často slyšet z klecí s více samci, kteří si navzájem vyhrožují.

Vaše morče miluje krmení z ruky

Jakmile si morčata zvyknou, že kontakt s vaší rukou není spojen s rizikem nebo nebezpečím, nebudou se bát krmení z ruky. Pokud vás morče začne skutečně milovat, bude dokonce rádo, že ho z ruky krmíte, a bude to od vás i vyžadovat.

Jak si ochočit morče : Nejlépe zabírá ochočování formou žrádla. Ze začátku mu do misky dejte větší výběr krmiva, abyste získali pojem o tom, co má rádo. Po zjištění, co morčeti nejvíce chutná, mu tuto dobrotu přidržujte v kleci a přitom na něj tiše mluvte. Vyvarujte se přitom trhavých pohybů a hlasitých zvuků.

Co nesmí morče za zeleninu : Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.

Jak se mazlit s morčetem

Při nabízení pamlsku na něj mluvte. Bude to chviličku trvat a možná k vám nepřiběhne hned, ale uvidíte, že nakonec bude zvědavé a pamlsek od vás přijme. Jakmile si morčátko zvykne na váš hlas a krmení z ruky, můžete ho zkusit opatrně pohladit. Jestliže neucukne, znamená to, že je váš vztah na dobré cestě.

Pískání – Morčecí pískání není zrovna nejpříjemnějším zvukem, ale svou funkci plní dokonale. Pískat se totiž rychle naučí už jako mláďata, aby na sebe upoutala pozornost rodiče či chovatele. V dospělosti tento signál morčata využívají, když se od sebe příliš vzdálí a nemohou se najít nebo zažívají paniku.Pískání – Morčecí pískání není zrovna nejpříjemnějším zvukem, ale svou funkci plní dokonale. Pískat se totiž rychle naučí už jako mláďata, aby na sebe upoutala pozornost rodiče či chovatele. V dospělosti tento signál morčata využívají, když se od sebe příliš vzdálí a nemohou se najít nebo zažívají paniku.

Co natrhat morčeti : Byliny sbíráme na neznečistěných místech. Obsahují hodně vápníku, podáváme je proto v omezeném množství, abychom předešli tvorbě ledvinových a močových kamenů. Vhodné bylinky: Pampeliška, jetel, sedmikráska, meduňka, levandule, máta, bazalka, mateřídouška, libeček, heřmánek, řebříček, ostružiník, jitrocel, kopřiva.