Antwort Jak dlouho táhnout slepici vývar? Weitere Antworten – Jak dlouho táhnout vývar

Jak dlouho táhnout slepici vývar?
Pokud se na vývaru vytvoří pěna, sesbíráme ji naběračkou nebo jemným sítkem. Táhnout vývar necháme minimálně 5 hodin, ale můžeme až 10 hodin.Přivedeme k varu a vaříme těsně pod bodem varu 6-8 hodin. Vaříme-li celou slepici, přibližně po dvou hodinách varu vyjmeme slepici a jsou -li prsa měkká, dáme je stranou (poté je použijeme do hotové polévky) a dále vaříme zbytek slepice uvedenou dobu. Hotový vývar scedíme a dochutíme solí.Správně by se vývar neměl vařit, ale takzvaně táhnout. To znamená, že jen zlehka probublává. Na nízkou teplotu ho takto můžete nechat několik hodin, klidně přes noc. Kuřecímu vývaru ale stačí i hodina a půl, zeleninovému jen 45 min.

Kolik vody na vývar : 1,5 litru vody. aspoň 500 g kostí a masa zhruba v poměru 1:1.

Jak dlouho táhnout slepičí vývar

Venkovské hospodyně dávaly přednost špetce šafránu a zázvoru sušeného. (Šafrán a mletý zázvor se do polévky ale přidává až nakonec, před podáváním.) Polévku vaříme na mírném plameni, vývar „táhneme“ těsně pod bodem varu po dobu tří hodin.

Jak poznat že je vývar hotový : Je důležité vývar držet těsně kolem bodu varu. Měl by jen tak lehce pobublávat. Ve chvíli, kdy jsou zbytky vyvařené a měkké, vše přecedíme přes sítko. V této chvíli je hotový základní zeleninový vývar, který je ale třeba dále upravit.

Venkovské hospodyně dávaly přednost špetce šafránu a zázvoru sušeného. (Šafrán a mletý zázvor se do polévky ale přidává až nakonec, před podáváním.) Polévku vaříme na mírném plameni, vývar „táhneme“ těsně pod bodem varu po dobu tří hodin.

Ne vždy musí kulhání značit příznak nemoci. Teplo a klid. Ať zjistíte jakékoliv zranění nebo neuvidíte a první pohled nic, vždy zajistěte slepičce soukromí a klid. Je dobré ji raději oddělit od hejna a zajistit ji dostatek krmení, vody a více tepla než obvykle.

Kdy dát sůl do vývaru

Jednomyslně tvrdí, že sůl vždy přidávají na konci vaření, přesněji asi 10 minut před koncem vaření. Nezáleží na tom, jaký druh vývaru připravujeme, toto pravidlo platí vždy. Je také důležité upravit množství soli podle velikosti pokrmu. Je lepší přidat raději málo a pak ho dochutit na talíři než jíst přesolený vývar.Pro pravidelný přísun kvalitní pitné vody a krmiva je ideální použít automatická krmítka a napáječky. Za normálních okolností slepice za 1 den vypije cca 250 ml vody. S tímto je třeba počítat také při výběru velikosti napáječky. Voda v napáječce musí být vždy čerstvá a čistá.Horká polévka na plotně, zakrytá pokličkou, chladne velice pomalu. S postupujícím časem ztrácí na síle a chuti a hrozí nebezpečí, že se zkazí a budeme ji muset vylít. Vývar totiž musíme vložit do mrazáku nebo do ledničky co nejdříve po dovaření.

Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.

Na co je dobrý slepici vývar : Tuto poctivou a silnou polévku vařily naše babičky při rýmě a nachlazení, ale také pro maminky v šestinedělí na posílení. Polévka dokáže také skvěle zahřát, když prochladneme. Hospodyně doporučovaly vařit polévku ze starší slepice – vývar prý pak měl větší sílu.

Proč má slepice hřebínek : K čemu slouží slepicím hřebínek Slepice se nepotí, musí tedy svoji tělní teplotu regulovat jinak. Dělají to zrychleným dýcháním s otevřeným zobákem, oddalováním křídel od těla a také pomocí hřebínku. Hřebínky slouží k termoregulaci, odvádí teplo nebo ho zadržují v závislosti na okolních teplotách.

Proč se dává slepicím ocet do vody

Ano, ocet se u slepic a u drůbeže používá k něčemu úplně jinému. Ocet se používá k okyselení vody v napáječkách, aby se předešlo nákaze kokcidiemi nebo dalšími bakteriemi.

Málo soli ve vodě učiní Váš pokrm planým, příliš mnoho soli nedá vyniknout chuti omáčky. Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.Vývar na polévku se při zakládání může mírně osolit (max. 2–3 g na litr vody), grand bouillon sůl nepotřebuje. Maso a kosti už soli obsahují, a pokud se vývar zredukuje víc, než jste plánovali, bylo by to jako dosolovat moře.

Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.