Antwort Jak dlouho smažit vdolky? Weitere Antworten – Jak se dělají smažené vdolky

Jak dlouho smažit vdolky?
Postup přípravy

  1. Do mísy vsypeme hladkou mouku , přidáme polohrubou, cukr, droždí, sůl vejce, vlažné mléko a rozpuštěné máslo.
  2. Nastrouháme citronovou kůru a promícháme.
  3. Na pánvi si rozpálíme olej.
  4. Z vykynutého těsta tvoříme vdolky a smažíme na rozpáleném oleji z obou stran dozlatova.

Vdolky pečeme dozlatova v troubě předehřáté na 180 °C asi 15 až 20 minut.Do oleje koblihu vkládejte opatrně a stranou, která byla při kynutí nahoru, dolů do oleje. První otočku udelejte asi po dvou minutách. Otočte a dosmažte i z druhé strany. Poté klidně ještě jednou dvakrát otočte, aby byly koblihy propečené (celkem potřebují asi 5 až 6 minut).

Jaký je rozdíl mezi vdolky a koblihy : Někdy jsou vdolky zaměňovány s lívanci, které jsou placatější. Vdolky jsou samy o sobě tlustší zhruba jako kobliha, avšak v průměru větší než kobliha.

Jak tvarovat vdolky

Vykynuté těsto by mělo mít 2 – 3 x větší objem. Z vykynutého těsta vykrajujeme lžící bochánky, které mírně pomoučíme a v ruce zpracujeme na kulatý tvar. Klademe na máslem vymazaný plech s mezerami asi 2 – 3 cm.

Jaká mouka na vdolky : 250 g hladké mouky na kynutá těsta. 250 g polohrubé mouky. 1 velké vejce (+ můžete navíc přidat ještě jeden žloutek)

Vdolky smažte v rozpáleném oleji. Před vložením do oleje vždy udělejte uprostřed vdolku prstem důlek. Podávejte s povidly a zasypané tvarohem. Na talíři můžete také pocukrovat.

Teplota na smažení by měla být 170-180 °C

Teplota tuku na smažení koblížků by měla být 170-180 °C. Není třeba nutně používat teploměr. Stačí do tuku vhodit drobek pečiva nebo ždibec těsta, který jste si při tvarování koblih nechali stranou – pokud tuk začne kolem drobku nebo těsta pěnit, je už dost horký na smažení.

Jak udělat kvásek na vdolky

Nejprve si připravte kvásek. Do misky dejte droždí s 1 lžičkou cukru, přidejte 100 ml vlažného mléka a 1 lžíci polohrubé mouky. Vše promíchejte a nechte na teplém místě vzejít kvásek. Trvá to asi 15 minut.Ingredience

  1. 500g hladké mouky.
  2. 1/2 kostky droždí
  3. 80g měkkého másla.
  4. 250 ml mléka.
  5. 40 g cukru.
  6. 2 žloutky.
  7. sůl.
  8. máslo na potření

Kolik oleje na smažení koblih

Chybou by bylo použít jakýkoliv panenský. Tuku v kastrolu by mělo být dostatek, aby koblihy volně plavaly. Babičky na to měly míru. Říkaly, že tuku na 3 prsty.

Že je kvásek hotový, poznáte podle toho, že zvětší svůj objem a současně je na vrcholu plný bublin a bublinek. Nejzdařilejšího kvasu docílíte, když proces fermentace několikrát zopakujete. Ke 100 gramům mladého kvasu přidejte dalších 100 gramů mouky a 200 gramů vody. Nadbytek kvasu vyhoďte.

Jak poznám že je kvásek hotový : Do vrcholné kondice se po nakrmení dostane při 25 °C asi za 6-12 hodin (podle procentuálního poměru starého kvasu při krmení), v ten moment je vhodné zadělat těsto a využít tak kypřících schopností kvasu. Dobré vyzrání se pozná podle dvojnásobně zvětšeného objemu, houbovité konzistence a mírně ovocné kyselosti.

Co se dává na vdolky : V kastrolu rozehřejte olej. Bochánky trochu roztáhněte prsty na vdolek a vhazujte do rozpáleného oleje a smažte po obou stranách dozlatova. Lehce zchladlé vdolky potřete povidly, ozdobte tvarohem a posypte citronovou kůrou a nastrouhaným tvarohem.

Jak dlouho nechat vykapat olej

Povolte výpustní šroub na dně olejové vany a nechte olej vytéct. Nespěchejte, olej nechte vykapat klidně přes noc. Vyměňte olejový filtr. Zašroubujte zpět výpustní šroub, nasaďte spodní kryt motoru a sundejte auto z heveru.

Do vrcholné kondice se po nakrmení dostane při 25 °C asi za 6-12 hodin (podle procentuálního poměru starého kvasu při krmení), v ten moment je vhodné zadělat těsto a využít tak kypřících schopností kvasu. Dobré vyzrání se pozná podle dvojnásobně zvětšeného objemu, houbovité konzistence a mírně ovocné kyselosti.Slabý kvas nikdy nenaroste přes noc (během 8–12 hodin) na dvojnásobný objem, netvoří žádné bublinky a kysele páchne po acetonu. Takovýto kvas je potřeba rozkrmit. Krmte ho pravidelně 2x denně po dobu alespoň 4 dnů, aby nabral sílu a mohli jste zase začít péct dobré chleby nebo jiné, např.

Jak vypadá zdravý kvásek : Kvásek by se měl maličko zvednout a poté zase klesnout. Opět by se měly tvořit bublinky. Poté zavíčkujeme a dáme zpět do lednice. Zdravý kvásek by neměl být příliš řídký a měl by mít příjemně nakyslou vůni.