Antwort Jak dlouho se peče modurit? Weitere Antworten – Jak nabarvit modurit

Jak dlouho se peče modurit?
MODURIT lze na povrchu barvit různými akrylátovými, latexovými a dalšími barvami pro výtvarníky. K probarvení moduritu lze použít temperové nebo olejové barvy. Při práci s Moduritem je nutno dbát na čistotu rukou i používaného nářadí.Samotvrdnoucí hmota je připravena k okamžitému použití. Tvrdne na vzduchu ( cca 24 hodin – dle tloušťky vymodelovaného výrobku ) – není potřeba vařit ani zapékat. Lze kombinovat i s jinými materiály jako dřevo, lepenka, keramika – snadno přilne.MODURIT se vytvrzuje se teplem ve vroucí vodě nebo v horkém vzduchu o teplotě 100°-110°C. Při vaření ve vodě trvá vytvrzení 1 cm vrstvy asi 15 minut. Hmotu nelze převařit. Vytvrzování vzduchem provádíme nejlépe v elektrické troubě nebo v sušárně s tepelnou regulací, abychom příliš velkou teplotou modurit nespálili.

Jak pracovat s modurit : Doporučujeme modurit nařezat na plátky asi 1 cm silné a nechat ležet při pokojové teplotě asi 7-10 dní. Dále doporučujeme při práci s měkkým moduritem si nejprve pořádně umýt ruce a následně je ošetřit mastným krémem, ale stačí i obyčejný stolní olej. Pokud budou ruce mastné, nebude se modurit na ruce lepit.

Jak dlouho péct modurit

Naskládáme je na plech a pečeme při teplotě asi 90 °C po dobu 20 minut. Upečené je necháme vychladnout. Výhoda pečení je, že barevný odstín moduritu zůstane zachován.

Jak urychlit schnutí Samotvrdnoucí hmoty : Samotvrdnoucí hmota je vhodná jak k modelování, tak i k tvorbě otisků. Tvrdne na vzduchu, nemusí se vypalovat. Po úplném zaschnutí (24 hodin) lze hmotu brousit, lepit, malovat či lakovat. Pro urychlení schnutí umístěte hmotu poblíž zdroje tepla.

Naskládáme je na plech a pečeme při teplotě asi 90 °C po dobu 20 minut. Upečené je necháme vychladnout. Výhoda pečení je, že barevný odstín moduritu zůstane zachován.

nedostatek vody v hmotě: rýhy na vyrobených tvarech se tvoří většinou proto, že je hmota proschlá. Pak stačí do Jumping Clay přidat trochu vody. To můžete udělat jednoduše rozprašovačem, do kterého napustíte obyčejnou vodu – tou hmotu jemně jednou postříkejte a znovu ji roztahujte.

Jak udělat domácí modelovací hmota

2 díly sody + 1 díl kukuřičného škrobu + 1 díl vody – jedná se o objem, takže odměřit (nevážit) například hrníčkem. Na nepřilnavé pánvi míchat na mírném ohni do zhoustnutí. Vytvořit kouli a poté vyválet raději silnější plát a libovolně vykrajovat nebo tvarovat a nechat zaschnout. Poté můžeme ještě libovolně dobarvit.Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře. Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře. Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.

Zajímavého trendy efektu dosáhnete pomocí mramorovacích barev. Pro lepší ochranu barvy je dobré výrobek zalakovat, například lakem ve spreji. Pokud hrozí, že by se výrobek dostal do kontaktu s vodou, je potřeba lakovat opravdu pečlivě, v několika vrstvách.

Jaký krém dát pod fondán : Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Jak si vyrobit Samotvrdnoucí hmotu : Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře. Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.

Jak si vyrobit domácí Modelínu

Ve vodě rozmícháme potravinářské barvivo. Smícháme mouku, sůl, olej, ocet a vodu. Vzniklou směs dáme na nepřilnavou (ideálně teflonovou) pánev a za mírného ohně několik minut mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit na vařečku a začne vypadat stejně jako plastelína.

Základní barva samotvrdnoucí hmoty je bílá a terracota. Hmota DAS je i v barvě kamene, ale tím to hasne. Co dělat, pokud chcete pracovat s různě barevnými hmotami Stačí vám trocha akrylové barvy, kterou přimícháte do bílé hmoty.Pro potáhnutí dortu, nejčastější velikosti o průměru 24-26 cm, je obvykle potřeba okolo 600-750g hmoty, síla vyválené hmoty je přitom cca 3-4 mm. Pro modelaci cukrových dekorací či figurek stačí menší množství 100-250g, záleží samozřejmě na počtu a velikosti figurek.

Co s tvrdým Fondánem : Kromě jablíčka může pomoci také zavření ztvrdlých fondánových listů (klidně bez sáčku) k čerstvě upečeným perníčkům do krabice – opět krásně nasají vlhkost a jsou následně vláčnější a dobře se s nimi pracuje. Chce to však fondánové listy průběžně sledovat.