Antwort Jak dlouho se dožije Ježek Bělobřichý? Weitere Antworten – Jak dlouho se dožívá ježek bělobřichý

Jak dlouho se dožije Ježek Bělobřichý?
V zajetí se dožívá věku 5 až 8 let. rozdíl od evropských ježků se ježek bělobřichý neukládá k zimnímu spánku.Na rozdíl od ostatních ježků, ježek bělobřichý se neukládá k zimnímu spánku a je aktivní po celý rok. Ježek je zkrátka neobvyklý mazlíček, který postupně dobývá srdce chovatelů po celém světě. Vybírat lze z mnoha barevných mutací.Od registrovaného chovatele stojí ježek s průkazem původu asi 2-3 tisíce korun.

Jak poznam že ježek umira : Ježek moc dobře nevidí a orientuje se spíš podle čichu a sluchu. Je taky dost zvědavý a rád prozkoumává své okolí. Často se tak dostává do nebezpečných situací.

Proč ježek funí

Ježka nemusíte odhalit jen zrakem, můžete ho na své zahradě i slyšet. Frkání, funění a sípání jsou obvyklé zvukové projevy ježka. Na vrcholu sezóny námluv za teplých letních večerů můžou být tyto zvuky obzvlášť hlasité. Pokud se chce sameček pářit se samičkou, začne ji obíhat a vydávat funící a supící zvuky.

Co dělá ježek přes den : U nás žije ježek východní a západní. Ti se mírně liší svým vzhledem, ale ne způsobem života. Přes den je ježek obvykle schovaný ve svém úkrytu v hromadě listí nebo větví. Zato v noci je velmi aktivní a na cestě za potravou ho prozrazuje hlasité dupání a funění.

KDYŽ JE VENKU VE DNE

Zdravý ježek je ve dne schovaný a spí. Pokud ve dne uvidíte ježka, který je viditelně slabý, leží na slunci, pohybuje se pomalu a zmateně nebo se dokonce třese, potřebuje pomoc. Velmi pravděpodobně se totiž jedná o osiřelé mládě nebo zraněného/nemocného ježka.

Menšího ježka krmíme alespoň 2x denně, ježka nad 250g. krmíme jen večer. Můžeme mu občas přidat i suché granule pro psy a kočky nebo moučné červy. Pro lepší kondici je vhodné přidat ježkům 3x týdně do krmení přípravek Roboran, který koupíte ve zverimexu nebo u veterináře.

Jak se starat o ježka bělobřichého

Ježek nesmí být v průvanu, nesmí se však ani zapařit.

Ježky se doporučuje chovat samostatně. Opačná pohlaví se k sobě dávají pouze po dobu páření. Jako podestýlku používáme bezprašné hobliny, silnější látkovou podložku atd., nejlépe však Asan. Dřevěné peletky doporučovány nejsou, neboť mohou způsobit otlaky.Ježek má omezené vidění, má potíže s vnímáním hloubky. Na druhou stranu ježkovy uši jsou velké a výborně slyší – až v ultrazvukovém rozsahu. Taktéž má výborný čich.Bohužel někteří lidé škodí ježkům úmyslně.

Považují ježka za "škůdce", který požírá vejce drůbeže a bažantů. Ježek je však vzhledem k velikosti svých čelistí schopen prokousnout pouze vejce, jež nejsou větší než 15 mm. Navíc ptačí vejce tvoří jen zanedbatelnou položku ježčího jídelníčku.

Když ježek kouše

Pokud máte ježka nového a nezná Vás, bude mít potřebu si zapamatovat Váš pach. To dělá tak, že Vás olíže, poté s tímto pachem vytvoří ze slin zpěněnou hmotu a tu si jazykem naháže na záda. Ti náruživější mohou právě kousat.

Kdy chodi ježek spát : Ke spánku se ježci ukládají nejčastěji v průběhu listopadu, kdy teploty klesnou trvale pod 5 °C.

Kdy vylézá ježek : Většinu dne tráví v úkrytu, ven vylézá večer, kdy si shání potravu. Jsou to samotáři, jen v době páření spolu tráví sameček a samička přibližně 2 týdny. Ježek má výborný čich a chuť, sluch a zrak oproti tomu není moc dobrý.

Co nesmí ježek

Čím nekrmit ježky

  • ježkům nedávejte mléko, k pití jim stačí voda, mléko způsobuje ježkům trávicí potíže a průjem.
  • nedávejte jim ani produkty z mléka (tvaroh, sýr atp.)
  • ježkům nedávejte pečivo a jiné lidské jídlo.
  • nepodávejte syrové maso (maso pro ježky vždy uvařte)
  • ovoce jedí ježci jen výjimečně


Ježek nesmí být v průvanu, nesmí se však ani zapařit.

Ježky se doporučuje chovat samostatně. Opačná pohlaví se k sobě dávají pouze po dobu páření. Jako podestýlku používáme bezprašné hobliny, silnější látkovou podložku atd., nejlépe však Asan. Dřevěné peletky doporučovány nejsou, neboť mohou způsobit otlaky.Zimu ježek přečkává ve stavu hibernace, pravém zimním spánku, kdy jeho tělesná teplota poklesne na pouhých 5°C a tělesné funkce se zcela zpomalí. Aby úspěšně přezimoval, musí v říjnu vážit nejméně 400g. V listopadu by měl by vážit nejméně 600 g. Potkáme-li ježka uprostřed zimy, potřebuje záchranu v každém případě.

Co nesmí jíst ježek : Čím nekrmit ježky

  • ježkům nedávejte mléko, k pití jim stačí voda, mléko způsobuje ježkům trávicí potíže a průjem.
  • nedávejte jim ani produkty z mléka (tvaroh, sýr atp.)
  • ježkům nedávejte pečivo a jiné lidské jídlo.
  • nepodávejte syrové maso (maso pro ježky vždy uvařte)
  • ovoce jedí ježci jen výjimečně