Antwort Jak dlouho se dělá uzený vývar? Weitere Antworten – Jak dlouho se dělá Uzeny vývar

Jak dlouho se dělá uzený vývar?
Postup přípravy receptu

Uzená žebra zalijte vodou a přiveďte k varu. RADA: Jak na poctivý domácí vývar Po 5 minutách je sceďte a přilijte novou vodu. Přidejte mrkev, cibuli, česnek, petrželku a koření a nepřiklopené vařte asi 4 hodiny.Potřebujete totiž vědět, jak dlouho by mělo uzené maso pobýt ve vodě. Všeobecně platí jedno prověřené pravidlo, že na každý kilogram uzeného masa je potřeba zhruba tak půlhodinový pobyt v horké vodě. Zvážení masa vám dá jistotu, že maso nebudete vařit déle, než je potřeba.Postup přípravy

Hrnec nastavíme na II. stupeň a vaříme 3hodiny. Poté rolku a bobkové listy vyjmeme a šťávu ponorným mixérem rozmixujeme.

Jak dlouho se peče uzené maso : Uzené maso na povrchu křížovitě nakrojíme s mezerami asi 1,5 cm od sebe. Do průsečíků zapíchneme hřebíčky. Med s hořčicí důkladně rozmícháme a vzniklou marinádu rozetřeme po povrchu uzeného masa. Dáme ho trouby vyhřáté na 200 °C a pečeme asi 30 minut, dokud není pečeně karamelizovaná dohněda.

Jak se dělá vývar z uzeného masa

Do studené vody vložíme uzené maso, neoloupanou rozpůlenou cibuli (s omytou slupkou), podrcený česnek, bobkový list, nové koření, pepř, lehce osolíme a přivedeme k varu. Stáhneme teplotu na minimum a necháme táhnout 3-4 hodiny. Maso vyjmeme, okrájíme a použijeme jinak.

Jak dlouho se vaří vývar : Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.

Maso se udí zhruba 7 až 8 hodin, ale samozřejmě záleží na velikosti jednotlivých kusů. V průběhu uzení maso pravidelně kontrolujte, pokud by syčelo, je v udírně příliš teplo, což způsobuje tuhost masa. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy.

Uvařit uzené maso tak, abychom jeho chuť nezničili, ale spíše podtrhli, to neumí každý. Vyzkoušejte to s námi. Uzené maso má výraznou vůni a chuť, a bývá velmi oblíbené u těch, kdo mají maso rádi. Uvařit uzené maso tak, aby se jeho chuť zbytečně nevyluhovala do vody, to nemusí být pro začátečníky úplně jednoduché.

Jak na uzený vývar

Do studené vody vložíme uzené maso, neoloupanou rozpůlenou cibuli (s omytou slupkou), podrcený česnek, bobkový list, nové koření, pepř, lehce osolíme a přivedeme k varu. Stáhneme teplotu na minimum a necháme táhnout 3-4 hodiny. Maso vyjmeme, okrájíme a použijeme jinak.Uzený vývar přivedeme k varu, přidáme do něj brambory, trochu kmínu, bobkový list, nové koření a vaříme, dokud nejsou brambory…Uzené maso vložíme do studené vody, přidáme rozkrojenou jednu cibuli, na čtvrtky nakrájenou mrkev a petržel, na kostky nakrájený celer, nové koření, pepř a bobkový list. Necháme vařit jednu hodinu. Poté scedíme. Vývar necháme stranou.

Postup přípravy

Do většího hrnce si dáme uzená žebra, přidáme koření, mrkev a celer v celku, cibuli rozkrojenou na poloviny. Zalijeme vodou (množství podle velikosti hrnce a kostí) a vaříme alespoň 2,5 hod.

Jak poznám že je maso uzené hotové : V průběhu uzení maso pravidelně kontrolujte, pokud by syčelo, je v udírně příliš teplo, což způsobuje tuhost masa. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy. Jestliže byste mu nedali dostatek času, bude vám hotový produkt plesnivět, pokud byste na něj v udírně naopak zapomněli, získá hořkou pachuť.

Kolik má být teplota masa při uzení : Teplota při uzení masa se pohybuje v rozmezí 60–100 °C (nejběžněji 65–75 °C, aby z masa neunikal tuk) a jedná se tedy i o tepelnou úpravu masa. Výhodou uzení teplým a horkým kouřem je značný zkrácení doby uzení na několik hodin a větší šťavnatost masa.

Proč je uzené maso tuhé

Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).

Do hrnce dejte připravené maso, kosti a zeleninu, přidejte koření a zalijte studenou vodou. Přiveďte pozvolna k varu, pak stáhněte plotýnku na minimum. Hovězí vývar si žádá zhruba pět hodin táhnutí, kuřecímu stačí asi 1,5 hodiny a zeleninový bude hotový do 40 minut.Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.

Jak dlouho se vaří vývar z kosti : Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.