Antwort Jak dlouho Nekousat na novou plombu? Weitere Antworten – Jak dlouho Nekourit po bílé Plombe

Jak dlouho Nekousat na novou plombu?
“ Dobrý den, po extrakci zubů se doporučuje nekouřit minimálně v den extrakce a den následující. S jídlem jsou to většinou 3 hodiny nebo do odeznění anestezie.7)Jak dlouho po vrtání kazu nesmím jíst U bílých fotokompozitních výplní, smíte jíst hned a jste bez omezení. V případě amalgámových výplní nesmíte jíst dvě hodiny.Je normální, že po plombování bude zub citlivý (třeba i několik týdnů) na teplé, studené i skus. Také dásně mohou pobolívat i několik dní. Nežvýkejte extrémně tvrdé jídlo na zub s novou výplní 24 hodin. Je to spíše z důvodu nedráždění vlastního zubu, již tak dost podrážděného.

Co Nejist po bílé Plombe : Co se nesmí – vše, co je na pohled barevné:

  • čokoláda, barevné cukrovinky.
  • koření – kari, kurkuma, červená paprika.
  • omáčky – rajčatová, boloňská apod.
  • káva, čaj černý i ovocný
  • červené i bílé víno, pivo a veškerý alkohol obsahující barviva.
  • tmavé nápoje typu Coca-cola, Kofola, džusy, limonády.

Kdy můžu pít po Plombě

nevhodné. Po zákroku můžete prakticky ihned pít – nejlépe studené, příp. vlažné nápoje. Jídlo odložte na dobu alespoň dvě hodiny po zákroku.

Kdy můžu kousat na bílou plombu : Na každou jednotlivou vrstvu aplikujeme tzv. „modré světlo“, díky kterému výplň ztuhne. To je vysvětlením časového rozdílu mezi zhotovením bílé výplně a amalgámu. Výhodou však je, že po zhotovení bílé výplně pacient může ihned kousat a zub používat.

Při správné aplikaci a následné dostatečné zubní hygieně je bílá výplň stejně odolná jako amalgámová a může vám vydržet mnoho let. Velmi záleží na velikosti, velmi malá až 20 let, rozsáhlejší až 10 let. Pokud je výplň velmi rozsáhlá, doporučujeme keramickou výplň – cerec, která vydrží klidně 20let.

Bílé plomby jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny jen u předních zubů (do trojek včetně). V ostatních případech si bílou plombu platí sám pacient. S cenou má být předem seznámen.

Co kdyz mě bolí zub s plombou

nové plomby sú zvyčajne citlivé a bolesť by mala ustúpiť do pár dní, no ak je to pulzujúca bolesť a neznesiteľný tlak, tak zubári doporučujú zub endodonticky ošetřit. Ak daná bolesť neustúpi ani po Ibalgine/Brufene/Ibuprofene alebo Cetalgene a bude sa stupňovať, treba navštíviť zubára.Do akutních projevů patří bolest zubu, pocit povystouplého zubu z lůžka a nemožnost na zub dokousnout. Při chronických obtížích nemusí být výrazná bolestivost, zub může být pouze citlivý na skus nebo vůbec, občas se u zubu vytvoří píštěl (kanálek, kterým z váčku vytéká hnis na povrch sliznice).Při správné aplikaci a následné dostatečné zubní hygieně je bílá výplň stejně odolná jako amalgámová a může vám vydržet mnoho let. Velmi záleží na velikosti, velmi malá až 20 let, rozsáhlejší až 10 let. Pokud je výplň velmi rozsáhlá, doporučujeme keramickou výplň – cerec, která vydrží klidně 20let.

Vhodné je dodržovat bílou dietu minimálně týden po ukončení bělení, aby došlo k ustálení barvy zubů bez vnějších zásahů. 3 typy bělení zubů – jak šetrně získat bílý úsměv

Co Nedelat po Plombe : Strava by měla být kašovitá. Vyhněte se kouření a alkoholu. Od druhého dne již můžete ránu začít vyplachovat antiseptiky případně bylinkami. Pokud se objeví horečka, zimnice, nepřiměřeně vysoká bolest, otok nebo krvácení, navštivte stomatologa.

Kolik stojí bílá zubní plomba : Ceník nejčastějších výkonů

Fotokompozitní výplň („bílá plomba“) od 1650,-Kč
Korunka celokeramická, zirkonium-oxidová keramika 8700,-Kč
Korunka metalokeramická 9500,-Kč
Onlay keramická, lithium-disilikátová keramika 8450,-Kč
Onlay kompozitní 7100,-Kč

Jak dlouho je záruka na bílou plombu

Zhotovení zubní výplně je stomatologickým výkonem a u toho „záruka“ neexistuje.

Bílé plomby jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny jen u předních zubů (do trojek včetně). V ostatních případech si bílou plombu platí sám pacient. S cenou má být předem seznámen.V případě příliš hlubokých kazů nebo kazů, které již do dřeňové dutiny přímo pronikly, dochází k jejímu nevratnému poškození a pak musí být provedeno "ošetření kořenových kanálků – endodontické ošetření. Pokud by se bolest zhoršovala nebo trvala déle než dva týdny, poraďte se se svým zubařem.

Jak léčit zánět pod zubem : Zánět zubu léčí zubní lékař, a to buď chirurgickým odstraněním celého zubu a nebo odstraněním zubní dřeně. Záleží na tom, zda dotčený zub již odumřel nebo ne. Při odstranění zubní dřeně se provádí tzv endodontické ošetření, při kterém jsou ošetřeny zubní kanálky a zbytek zubu zůstává neporušen.