Antwort Jak dlouho Nejist po Fluoridaci? Weitere Antworten – Jak dlouho trva Remineralizace

Jak dlouho Nejist po Fluoridaci?
Proces remineralizace trvá přibližně 2-3 hodiny. V této době po jídle bychom tedy neměli nic jíst, ani pít slazené nápoje. Pokud nenecháme procesu remineralizace skloviny dostatek času, proces demineralizace pokračuje a časem se objeví bílá skvrna na sklovině zubu.Nejznámější nežádoucí účinek fluoridů, vlivem jeho nadměrného užívání, je fluoróza. Fluoróza způsobuje barevné změny ve sklovině a je vyvolána nadměrným příjmem fluoridů u dětí do 6 let. Fluoróza způsobuje viditelné matně bělavé, u závažnějších poškození žlutohnědé až hnědé skvrny u druhých (stálých) zubů.Ordinační fluoridace: používají se gely, pěny a laky s vyšší koncentrací fluoridu (přibližně 1800 – 2500ppm) Aplikuje stomatolog nebo dentální hygienistka ve své ordinaci pomocí štětečků nebo aplikačních nosičů na předem profesionálně vyčištěné zuby.

Jak aplikovat elmex gelee : Elmex gel se používá 1xtýdně po vyčištění zubů. 1-2cm gelu se nanese na zubní kartáček a 2 minuty se Elmex po zubech roztírá (jako druhé vyčištění zubů). Poté se přebytky z úst vyplyvnou a ústa lehce vypláchnou. Je možné, že zubař doporučil častější používání.

Jak dlouho nejíst po Fluoridaci

Po ošetření dentální hygienistkou se doporučuje 30 minut nic nejíst a nepít kvůli působení fluoridace.

Jak dlouho trva Obnova skloviny : Obnovení skloviny za 48 hodin

Díky gelu, který obsahuje shluky fosforečnanu vápenatého, se během pouhých 48 hodin sklovina na zubu obnovila.

Jaká jsou rizika V malém množství má fluorid pozitivní účinky, nadměrný příjem však může být i škodlivý. Problém představuje zvlášť u dětí, u nichž při užívání vyššího množství hrozí riziko vzniku fluorózy. Toto zubní onemocnění se projevuje bílými, v horších stádiích až žlutohnědými skvrnami na zubní sklovině.

Koukli jsme se fluoridu na zoubek! Fluorid už ve svém těle dávno máte, je totiž jedním z životně důležitých stopových prvků, který se nachází v kostech a zubech. Fluoridy totiž obsahují fluor, který pomáhá chránit před zubním kazem.

Jak se zbavit zubního kazu doma

Pokud se ptáte, jak se zbavit zubního kazu a ideálně doma, zklameme vás. Z lékařského hlediska není možné zubní kaz vyléčit doma. Návštěvě zubaře se bohužel nevyhnete. A ani zubní lékař zubní kaz nevyléčí, dokáže ho „jen“ zastavit a zabránit jeho šíření.Když se kaz neošetří včas, rozšiřuje se a postupně proniká hlouběji do zubu. Nakonec se může dostat až k nervu zubu a pokud ho infikuje, bývá nutné i ošetření kořenových kanálků. Kaz však nevzniká přes noc. Jde o proces, který trvá poměrně dlouho, obvykle v řádu několika měsíců.Efekt dentální hygieny je viditelný okamžitě. Zuby jsou čisté, na pohled světlejší a na pohmat hladší. Žádná speciální omezení po dentální hygieně nutná nejsou, pouze se doporučuje cca 2-3 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu, tedy vyhnout se potravinám, které výrazně barví zuby, jako například kávě nebo červenému vínu.

Co nedělat:

Nevyplachujte příliš. Nepoužívejte s agresivní výplachy s obsahem alkoholu. Vyzkoušejte vyplachovat jen jemně slanou vodou. Nejezte tvrdé, křupavé nebo lepivé potraviny, které mohou poškodit krevní sraženinu.

Jak obnovit sklovinu na zubech : Bohužel ztrátu skloviny již plnohodnotně nahradit nelze. Pro domácí péči lze v lékárně pořídit přípravek Elmex Gelee, který díky zvýšenému obsahu fluoridů povrch zubu remineralizuje a zároveň pomáhá snížit citlivost. Tento přípravek je na doporučení zubnho lékaře.

Co je dobré na sklovinu : Nejdůležitějším způsobem doplňování fluoridů je způsob lokální, prostřednictvím zubní pasty, ústních vod nebo tzv. fluoridových gelů. Druhou, doplňkovou, možností je systémové doplňování fluoridů skrze konzumaci soli s vysokým obsahem fluoridů, fluoridových tablet apod.

Proč zubní pasty bez fluoru

Zubní pasty bez fluoridů lze také běžně používat, nejvíc vhodné jsou pro osoby s alergií na fluor. Volba je ale na vás. Pro někoho jsou zubní kazy strašák a raději se fluoridy chrání, někdo naopak raději volí pastu bez této látky, protože zubním kazům se předchází zejména precizní ústní hygienou.

Zprvu se vyvíjí nenápadně a bezbolestně, nelze ho pouhým okem zachytit. Projevuje se jako bílá skvrna, kterou v tomto stadiu ještě lze „vyčistit" a kazu se tak zbavit. Pokud k tomu nedojde a kaz se vyvíjí dál, můžete zaznamenat na zubu nerovnost nebo prohlubeň.Zubní kaz je svým způsobem infekčním onemocněním, vzniká pokud se naruší zubní sklovina, nejčastěji působením kyselin, které pocházejí z bakterií v zubním plaku. Ačkoliv je zub nejtvrdším materiálem v lidském organismu, ani sklovina není imunní vůči působení bakterií.

Jak vypadá počínající zubní kaz : Počínající zubní kaz má křídově bílou barvu (demineralizace zubní skloviny) a v tomto stádiu lze jeho rozvoj správnou péčí ještě plně zvrátit. Později jsou již v postiženém zubu patrné tmavší tečky, viditelné otvory a prohlubně a kaz postupně zasahuje hlouběji do zubní skloviny a zuboviny.