Antwort Jak dlouho Namacet Kokedamu? Weitere Antworten – Jak casto Zalevat Kokedamu

Jak dlouho Namacet Kokedamu?
Četnost zálivky záleží na druhu rostliny, prostředí kde je kokedama zavěšena i velikosti kokedamového balu. Vlhkomilné kokedamy stačí zalévat zpravidla jednou týdně, kokedamy nenáročné na zálivku postačí zalít i jednou za 10 – 14 dní.Přesazování kokedamy

Má totiž jen omezený prostor pro kořeny, podobně jako bonsaje. V momentě, kdy kořeny bal prorostou a dostanou se na povrch, jejich růst se na vzduchu a světle zastaví. Rostliny je ale nutné jednou za vegetační období přihnojit, aby se do substrátu dodaly nové živiny.Pokud chcete zavěsit kokedamu na stěnu, použijte skobu, nebo věšáček, který dostatečně vyčnívá ze stěny. Díky tomu se kokedamy nebudou dotýkat zdi a nebude hrozit, že by ji poškodily. Při umístění respektujte nároky rostliny v kokedamě, podrobně se tomuto tématu věnujeme v článku na blogu.

Jak udělat Kokedamu : Pro výrobu kokedamy zvolte nějakou nenáročnou vlhkomilnou pokojovou rostlinu jako je například sleziník, asparagus, maranta či scindapsus. Vyhněte se rostlinám, které potřebují hodně vody a nesnesou ani krátkodobé sucho jako třeba ledviník, netík, šáchor či eukalyptus.

Co potrebuji na Kokedamu

Pro výrobu kokedamy budete potřebovat:

  1. nízký mech, který najdete v lese,
  2. rašelinu,
  3. pěstební substrát,
  4. akadamu,
  5. lžičku,
  6. přírodní provázek nebo vlasec,
  7. nůžky,
  8. rostlinu.

Jak opravit Kokedamu : Vodní kámen může způsobovat bělavá místa na povrchu kokedamy. Plíseň na kokedamě se objevit může, z naší zkušenosti se to ale děje poměrně zřídka, ve chvíli, kdy je v místnosti hodně vlhko a teplo. Pak doporučujeme plíseň opatrně mechanicky odstraňovat a nechávat kokedamu co nejvíce vyschnout a zalévat jen mírně.

Název kokedama je odvozen od japonského slova Koke = mech a Tama = koule. Rostlinu totiž místo v květináči pěstujeme v kulatém balu zeminy, který je ještě obalen mechem a zajištěn provázkem. Kokedama je vlastně taková varianta bonsaje. Tento způsob pěstování rostlin je velmi estetický a vlastně i úsporný.

Název kokedama je odvozen od japonského slova Koke = mech a Tama = koule. Rostlinu totiž místo v květináči pěstujeme v kulatém balu zeminy, který je ještě obalen mechem a zajištěn provázkem. Kokedama je vlastně taková varianta bonsaje. Tento způsob pěstování rostlin je velmi estetický a vlastně i úsporný.

Jak udělat mechovou koulí

Namočte rašeliník a nechte ho nasáknout. Následně z něj vymačkejte přebytečnou vodu. Vezměte si připravenou rostlinu a její kořeny do vlhkého rašeliníku opatrně zabalte tak, aby se kolem nich vytvořila malá koulička. Pokud by se vám rašeliník rozpadal a nechtěl držet, pomozte si nití, kterou kouli ovážete.Pokud s kokedamou začínáme, volíme vlhkomilné rostliny a právě pro ně základní substrát obsahuje japonský černý jíl, rašelinu s neutrálním pH a nebo kvalitní kompost, běžný substrát určený pro pokojové rostliny, pemzu (či perlit) a zeolit.V prodejnách Knihkupectví LUXOR

Naše kokedamy zakoupíte také ve vybraných prodejnách Knihkupectví LUXOR po celé ČR. Kokedamy Luxor nabízí především ve variantě na zavěšení. Na výběr je hned z několika druhů kokedam: fíkus Ginseng, asparágusy, anturie, haworcie, sloní noha (Nolina) nebo chamaedora.

Pokud s kokedamou začínáme, volíme vlhkomilné rostliny a právě pro ně základní substrát obsahuje japonský černý jíl, rašelinu s neutrálním pH a nebo kvalitní kompost, běžný substrát určený pro pokojové rostliny, pemzu (či perlit) a zeolit.

Co dát do skleněné koule : Rostliny vhodné do skleněných nádob: Šípatka(sagittaria), toulcovka(Spatiphyllum), sedoulek(ophiopon japonica), puškvorec(Acorus), podénka(Scindapsus), šáchor(cyperus).

Jak osadit skleněnou koulí : Jak florarium osadit

Pokud je hrdlo láhve úzké, pomohou vám následující triky: Připevněte korkový špunt na bambusovou tyč. Tu můžete použít k vyhloubení prohlubně. Rostliny můžete do láhve opatrně spouštět pomocí tyčí.

Co do kulatého akvária

Do akvária ve tvaru koule můžete umístit aranže z akvarijních rostlin, větviček, kamínků nebo písků. Řasokoule je naprosto ideální rostlinka pro pěstování. Je totiž nenáročná, takže se o ni prakticky nemusíte starat, a přesto udělá obrovskou parádu.

Jak budete postupovat při zakládání zahrádky ve sklenici

Drenážní vrstvu překryjte kouskem netkané textilie, aby se vrstvy nemísily. Vysaďte rostlinky, dobře je vmáčkněte do substrátu a zalijte. Při sesazování více rostlin počítejte alespoň smalým prostorem na rozrůstání, nevysazujte je těsně vedle sebe.20–30l akvárium – je ideální pro tyto druhy ryb – parmička duhová, neonka černá, neonka červená, dánio, parmička duhová či paví očko. Tyto druhy akvarijních rybiček se ale nejlépe cítí v hejnu, proto si do malého akvária pořiďte maximálně 2 druhy ryb.

Proč se ryby drží u hladiny : Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.