Antwort Jak dlouho muze být fólie na střeše? Weitere Antworten – Jakou fólií na plochou střechu

Jak dlouho muze být fólie na střeše?
PVC fólie jsou velmi rozšířeným materiálem pro hydroizolaci plochých střech. Potěší vás především poměr ceny a výkonu, paropropustnost a vynikající fyzikální vlastnosti. Hodí se především na mechanicky kotvené, volně pokládané střechy i střechy s přitížením.Paropropustné fólie, spíše se ale setkáte s termínem difúzní fólie či kontaktní, jsou takové fólie, které mají zajistit ochranu izolace i prvků střešní konstrukce před vzdušnou vlhkostí typicky vznikající z deště či sněhu. Plní tedy funkci pojistné hydroizolace.Fólie se aplikuji horizontálně nebo vertikálně, potištěnou stranou směrem ke střešní kryti ně (exteriéru). Pokládka začíná u okapu a postupuje směrem k hřebeni. Horizontálni i vertikál ni překrytí je min. 10 cm (podle sklonu střechy).

Jak opravit střešní fólií : Dobrý den, opravu mechanického poškození fólie doporučujeme řešit záplatou, kterou horkovzdušně přivaříme na očištěný povrch fólie (vhodný čistič např. TOPWET Cleaner). Záplata je zpravidla vyříznuta nebo vystřižena z běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm.

Jak dlouho vydrží střešní fólie

životnost PVC-P hydroizolačních fólií v systému Fatrafol-S je cca 25 let. U vegetečních střech, kde vrstva substrátu eliminuje přímé povětrnostní vlivy včetně UV záření, (jeden z hlavních faktorů způsobujících stárnutí fólie) je možné očekávat životnost vhodné fólie pro tento typ staveb o cca 1/3 delší.

Co dát na plochou střechu : Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.

Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.

Parotěsná zábrana (fólie) zabezpečuje těsnost vnitřního pláště proti prostupu vodní páry do střešní nebo obvodové konstrukce, resp. do tepelné izolace.

Čím nejlépe zateplit střechu

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Tvoří-li se na střeše louže, je spolehlivější použít nátěrové systémy na bázi asfaltových laků a tmelů, případně asfaltové suspenze po aplikaci opatřit asfaltovými nátěry. V případě časově omezené havarijní opravy vodotěsné izolace v zimě nebo po dešti lze použít nátěr modifikovaným asfaltovým tmelem.V případě, že je nutné krytinu před pokládkou uskladnit, umístěte ji do větraného objektu, kde nedochází k velkým změnám teploty ani vlhkosti a je ponechte ji odkrytou s volným přístupem vzduchu ke všem vrstvám. Krytinu také rozhodně neskladujte v blízkosti agresivních chemických látek a materiálů.

Životnost střechy je ovlivněna nejen materiálem, ze kterého je vyrobena, ale také sklonem střechy a dalšími faktory. U plochých střech se obvykle uvádí životnost krytiny 30–40 let, u šikmých střech je životnost zhruba následující: Plechová střecha: 25–40 let. Hliněné střešní tašky: 40–60 let.

Čím zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Kolik latí na střechu : Minimální rozměr větrané mezery je u izolované střechy v případě použití latí a kontralatí 6 cm. Teoreticky tedy stačí dvě latě 30×50 mm. Ideální je však kombinace střešních latí 2x40x60 mm. V případě, že pokládáte například plechovou krytinu a celoplošné bednění, tak nad průřezem 30×50 mm ani neuvažujte!

Jak správně na parotěsnou fólii

Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.

Dobrý den, u fólie Fatrafol tl. 1,5mm by neměl být problém dosáhnout živitnosti fólie vyšší než 20 let. Tato doba se týká fólie vystavené přímým povětrnostním vlivům, zejména slunečnímu záření (tepelné zatížení), které má největší vliv na migraci změkčovadel, zajišťujících elasticitu – pružnost fólie.Parozábrana se používá u difúzně uzavřených skladeb, kde nelze počítat s prostupem vodních par skrze konstrukci. Parotěsná fólie se montuje vždy blíže k vnitřnímu povrchu konstrukce, je tedy zpravidla umístěná hned pod sádrokartonovým obkladem či pod tenkou vrstvou tepelné izolace.

Jak připevnit parotěsnou fólii : Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.