Antwort Jak dlouho koupat želvy? Weitere Antworten – Jak často se mají koupat želvy

Jak dlouho koupat želvy?
Jednou za týden je výhodné želvu koupat, protože tak uvidíme, jak se jí žije. Pokud pravidelně při koupeli pije, nejsou podmínky domácího chovu ideální. Želvu však koupeme ve vlažné vodě, a to pouze tehdy, pokud je aktivní. Sloupec vody by neměl být vyšší než je horní okraj krunýře, aby želva vždy dosáhla na dno.Pro zimování želv je potřebná teplota 4 až 6°C, bedýnku umístíme ve sklepě, ale také třeba ve spodní zeleninové zásuvce v ledničce. Želvy spí většinou od konce října do konce března. Výjimkou jsou velmi mladé či nemocné želvy, které se zimovat zásadně nesmí.Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.

Jak poznat že je želva mrtvá : Postup jak to zjistit je následující – vezmeme želvu do svislé polohy hlavou nahoru a systematicky ji překlápíme střídavě doprava a doleva ve smyslu kyvadla. Pokud hlava želvě blimbá uvolněně a kopíruje pohyb ze strany na stranu, jde pravděpodobně opět o uhynulou želvu nebo jedince těsně před úhynem.

Co nesmí jíst želva

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Kdy dát želvy ven : Pokud se chystáte dát svou želvu poprvé do venkovního výběhu, myslete na to, že taková želva není vůbec otužilá. Proto doporučuji počkat až na druhou půlku května, kdy noční teploty nebudou klesat pod 10°C.

V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.

V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Jak probudit želvu z hibernace

Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.Oko zdravé želvy je čisté a suché. Připomíná malý lesklý korálek. želvy jsou velice náchylné na průvan, proto je třeba zajistit, aby terárko nestálo pod oknem. Z průvanu vzniká zánět očí, který při neléčení může vést až k slepotě.

Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.

Jak často krmit želvy : Pokud máte dostatek vodních rostlin, stačí se jen postarat o živočišné krmivo. Živočišná strava se nemusí podávat každý den, pokud nechováte malé želvy mladší než 1 rok. Dospělé želvy by měly být krmeny živočišnou potravou přibližně dvakrát týdně a mladá zvířata každé dva dny.

Kolik hodin denně svítit želvě : Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Co nesmi želva

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Musíte za sebe najít náhradu, která se nebude bát zvířete, a dokáže se o želvu postarat, jako vy samy. Dospělný jedinci vydrží bez potravy, 14 dnů, ale mláďata nemohou dlouho hladovět. Zástupce by měl vědět: Jak má o želvy pečovat (čím kdy a jak krmit).Hibernující živočich přečkává v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů ve vhodném úkrytu, zvaném hibernakulum, nepříznivé zimní období. Klidový stav se projevuje především snížením tělesné teploty. Hibernace je známa např. u netopýrů, ježků, křečků, plchů nebo syslů.

Jak dlouho Hibernuje želva : Želva může klidně hibernovat 3-4 měsíce. Během té doby ji však navštěvujte a kontrolujte její váhu. Pokud příliš zhubla, je třeba hibernaci ukončit.