Antwort Jak dezinfikovat láhev? Weitere Antworten – Jak vydezinfikovat láhev

Jak dezinfikovat láhev?
Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.Jak postupovat Do hrnce vložíme rozebrané kojenecké lahvičky a další kojenecké potřeby, které chceme sterilizovat (dudlíky, odsávačky, lžičky…). Vodu přivedeme k varu a vaříme na mírném ohni 5-10 minut. Pokud používáte plastové lahvičky, je nutné je zatížit, případně přikrýt – mají totiž tendenci vyplavat na povrch.3. Sterilizace lahve v mikrovlnce

  1. pořádně vyčistěte mikrovlnku od zbytků jidel.
  2. naplňte sterilizátor menším obsahem vody, nádobím, které chcete vysterilizovat a vložíte do mikrovlnné trouby.
  3. teplo vysterilizuje obsah asi za 5 minut.
  4. nemusíte nic kontrolovat a stačí, když přijdete až když je všechno čisté a nezávadné

Jak vyčistit úzkou láhev : Octová metoda je dalším účinným způsobem, jak vyčistit láhev s úzkým hrdlem. Nejprve do láhve nalijte teplou vodu a přidejte lžíci octa. Poté láhev jemně protřepejte, aby se ocet rozpustil ve vodě. Nechte láhev stát po dobu 15 minut, aby se ocet mohl dostat do všech zákoutí láhve.

Jak vycistit lahve jedlou sodou

5. Čištění jedlou sodou

  1. Nasypte do lahve 3 polévkové lžíce jedlé sody, zalijte horkou vodou a důkladně protřepejte.
  2. Při silném znečištění použijte k vnitřnímu čištění kartáč na lahve.
  3. Roztok nechte působit několik hodin, třeba i přes noc.
  4. Obsah vylijte, láhev opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Jak si vydezinfikovat : Dezinfikovat můžeme nejrůznějšími chemickými prostředky, kterými se dají rány potírat, polévat i nastříkat. Můžete si však zakoupit i dezinfekční přípravky na bázi sprejů nebo pěny.

V myčce. Dnes zřejmě nejběžnější způsob sterilizace zavařovacích sklenic. Stačí je vložit dovnitř a zapnout horké oplachování bez čisticích prostředků. Hned po umytí jsou sklenice připravené k zavařování, proto se hodí načasovat si sterilizaci tak, abychom mohli sklenice plnit ihned po otevření myčky.

8 hodin v chladničce při teplotě do +4°C. Rovněž způsob přepravy kojenecké stravy citovaný předpis stanoví. Z uvedeného vyplývá, že prázdné lahvičky musí být sterilizovány bezprostředně před naplněním (pokud jsou sterilizovány bez sterilizačního obalu např. v horkovzdušném sterilizátoru).

Jak vydezinfikovat lahve

5. Čištění jedlou sodou

  1. Nasypte do lahve 3 polévkové lžíce jedlé sody, zalijte horkou vodou a důkladně protřepejte.
  2. Při silném znečištění použijte k vnitřnímu čištění kartáč na lahve.
  3. Roztok nechte působit několik hodin, třeba i přes noc.
  4. Obsah vylijte, láhev opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

8. Jak se zbavit zápachu pomocí soli

  1. Nasypte do lahve ¼ šálku soli a zalijte teplou vodou.
  2. Láhev uzavřete, protřepejte a nechte působit několik dní.
  3. Poté láhev opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Pojďme se tedy podívat na několik tipů, triků a rad, jak jedlou sodu, kyselinu citronovou a bílý ocet co nejlépe využít při úklidu.

  1. Odstranění mastnoty a špíny z trouby.
  2. Čištění koberců a čalounění
  3. Čištění odpadů a odstraňování zápachu.
  4. Odstraňování skvrn z nádobí


Jedlá soda neutralizuje žaludeční kyseliny a ulevuje od pálení žáhy, poruch trávení a dokonce také od vředových bolestí. Stačí ji smíchat s vodou a popíjet každé dvě hodiny. Pozor ale, abyste to se sodou nepřehnali. Neužívejte víc než 5 lžiček denně.

Co můžu pouzit jako dezinfekci : Dezinfekci ploch a povrchů lze provádět prostředky na bázi chloru, nebo naopak bez něj. Kromě tekutých nebo práškových prostředků na povrchy určených k ředění nabízíme také postřikové dezinfekce. V rozprašovači jsou připraveny k okamžitému použití. Stačí přípravek nastříkat na plochy očištěné od hrubých nečistot.

Co se dá použít místo dezinfekce : Vévodí alkohol

Samozřejmě alkohol, pokud jej máte vy, nebo někdo blízký u sebe, může pomoci s dezinfekcí rány. Za starých časů, kdy nebyly dostupné chemické prostředky jako dnes, se alkohol k dezinfikování používal tradičně. Alkoholem navíc můžete řešit i vnitřní dezinfekci, pokud pozřete nějaké špatné jídlo.

Jak správně sterilizovat

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Sterilace sklenic

Sklenice důkladně umyjte a pak je 10 minut při 100 °C zahřívejte v troubě na plechu s vodou, jako byste zavařovali.Navíc pro běžné mytí šetrným mycím prostředkem jsou špatně dostupné a pouhé vymytí je tak často nedokonalé. Sterilizace je tady proto bez debat nutná. Pro nejmenší děti je dobré lahvičky sterilizovat po každém použití. Takže i když jich máte vícero kusů, tak minimálně jednou denně vás tahle fuška čeká.

Co pouzit jako dezinfekci : Indikace ›› Dezinfekce kůže a ran

  • Cyteal liq.1x250ml.
  • Dettol 0.2% Antiseptický sprej 100ml.
  • Ajatin tinktura 50ml.
  • Jodisol roztok 3,6g pero.
  • Peroxid vodíku 3% 100ml.
  • Softa Swabs – dezinfekční čtverečky 100ks (Alcohol pads)
  • ASEPT sprej 100ml.
  • Octenisept kožní sprej 250ml.