Antwort Jak dýchat při Shybu? Weitere Antworten – Jak dýchat u shybu

Jak dýchat při Shybu?
Jak by měl vypadat perfektní shyb

Nadechněte se dolů do břicha (v představě dolů "až do pat") a poté s výdechem započněte pohyb vzhůru.Technika: Tzv. „taktický shyb“ (tactical pullup), tj. nadhmatem, palce s ostatními prsty přes, nohy před sebou, tělo v gymnastickém „zapakování“/prohnutí. Přitáhnout se nahoru, dotknout se krkem nebo hrudí hrazdy, kontrolovaně se spustit až dolů do propnutých loktů.Přítah na hrazdě neboli shyb by se dal považovat za krále mezi cviky s vlastní vahou. Posilujete při něm celá záda i ruce a patří skutečně ke královským disciplínám. Je však také královsky náročné se ho naučit, obzvlášť, pokud s pohybem teprve začínáte. Mně to trvalo přes rok.

Jak správně dělat shyby : Shyby

  1. Uchopte hrazdu, ramena jsou vypuštěná a lopatky v elevaci.
  2. Zahajte pohyb tím, že dáte lopatky do deprese.
  3. V horní části shybu se dostanou lopatky do lehké retrakce.
  4. Snažte se dostat hrazdu nebo kruhy mezi klíční kosti a prsa.
  5. Během pohybu dolů jsou lopatky v depresi.

Jak se má správně dýchat

Normálně nadechni a vydechni. Zmáčni prsty nos a zadrž dech. Stopuj čas (na hodinkách nebo mobilu) do prvního pocity potřeby se nadechnout (potřeba polknout, kontrakce dýchacích svalů, nevolní kontrakce v oblasti břicha nebo krku).

Kolik dělat shybu : Vzhledem k tomu, že při shybech obvykle používáte celou váhu těla, nejde o snadný cvik. Trénink a intenzita se liší podle vašich dispozic – váha, síla. Jak často provádíte shyby, záleží také na úrovni vaší kondice a na vašich cílech, ale dva až tři tréninky týdně jsou pro většinu lidí bezpečné a účinné.

dospělí muži – 8 shybů dospělé ženy – 1 až 3 shyby.

Jak často provádíte shyby, záleží také na úrovni vaší kondice a na vašich cílech, ale dva až tři tréninky týdně jsou pro většinu lidí bezpečné a účinné. Cvičení s vlastním tělem je často startovací branou pro nováčky do světa tréninku.

Proč mi nejdou shyby

Lidem se často stává, že shyb nedají právě proto, protože je opustí jejich úchop a už déle na hrazdě nevydrží. Díky pevnějšímu úchopu, máte větší sílu. Pro silnější úchop zkuste u visení hrazdu držet tak pevně, jako kdybyste ji chtěli rozdrtit.Řešení Zapracujte pro shyb na síle úchopu! Pověste se podhmatem na hrazdu, ruce zhruba na šířku ramen, pevně ji sevřete, zatáhněte ramena do kloubních pouzder, zatněte břicho a zadek a držíme! Snažte se neprohýbat dozadu jako banán, spíše naopak – zkrať vzdálenost mezi pánví a hrudníkem v imaginárním „mini leh-sedu“.Vyhodnocení

úroveň počet shybů – muži počet shybů – ženy
ucho 1 1
začátečník 2 – 5 2 – 3
mírně pokročilý 6 – 10 4 – 6
pokročilý 11 – 15 7 – 9


Začněte nádechem nosem, u kterého si v duchu počítejte do 4, následně dech zadržte na 4 doby a vydechujte ústy také na 4 doby, snažte se, aby dech byl pozvolný, pozornost zaměřte na dech samotný a jeho průběh. Pokud se Vaše mysl bude snažit utéct někam jinam, zkuste ji nenásilně vrátit zpět k vašemu dechu.

Jak poznat spravne dýchání : Za ideální dýchání se považuje to, které skrze nosní dírky prochází oblastí pod klíčními kostmi, přes hrudník až do břicha. Zřetelně by se při něm měla vyklenout břišní stěna. Dýchání by mělo být pravidelné a pokud možno neslyšné.

Jak se udrzet ve shybu : V závislosti na variantě shybu předpažte s trubkou uchopenou nadhmatem, nebo podhmatem – a namotejte zátěž, kterou pak zase postupně spusťte dolů. Aby byl cvik efektivní pro shyb, při úchopu nadhmatem je třeba zátěž namotávat pohybem zápěstí shora dolů. Při úchopu podhmatem naopak.

Jaké svaly se zapojují při shybu

použít dopomoc protizávaží). Světový rekordman je Jan Kareš. Při shybování jsou posilovány bicepsy, rombické svaly a především široký sval zádový.

Pravidla tréninku:

  1. Ego stranou, technika je na prvním místě
  2. pokud chcete opravdu zvednout počty opakování, cvičte shyby často.
  3. Vždy plný rozsah pohybu – brada nad hrazdu, dole plné natažení rukou.
  4. systematicky zvyšujte nároky (zátěž, počty opakování)

Pro budování síly je lepší zvyšovat zátěž a snižovat počty opakování, než nechávat zátěž, ale zvyšovat počty opakování. Není třeba dělat ani velké váhové skoky. Pokud jste na nějaké hranici, kdy vám přijde, že už je to opravdu těžké, další trénink si přidejte klidně jen 1-2kg.

Jak získat sílu v rukou : Kliky. Kliky jsou absolutní klasika při posilování paží a není divu – jsou totiž velmi účinné. Kliků existují různé varianty, podle toho jaké svalové skupiny chcete na pažích posilovat. Klasické široké kliky posilují bicepsy a prsní svaly, naopak kliky s pažemi těsně u těla posilují tricepsy.